Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 14 éves lányod...

Elengednéd a 14 éves lányod egy pincepartyra a leendő osztálytársaival? (Nem ismered őket, többségében fiúk)

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
80%

Igen elengedném.Megbeszélnénk,hogy meddig marad,elvinném és érte mennék a megbeszélt időpontban.


Azért engedném el,mivel az ilyen összejövetelek fontosak.A gólya tábor is azért van, hogy ismerkedjenek,összehozzák a gyerekeket.Aki nincs ott,az hátránnyal indul(nem tud összeismerkedni a leendő osztálytársaival,azok meg szépen klikkekbe tömörülnek).

Kicsit félteném,de megbízom a gyerekemben és tudom, hogy tud magára vigyázni.Ha valami van,akkor hív és én megyek érte.

2018. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
76%

Elengedném. Bent van a pakliban, hogy egy-két italt meg isznak, de így ez nem olyan nagy gáz. Simán tedd azt, hogy odamész, megnézed a csapatot, és még nyomatékosan mondd is, hogy vigyázzanak a lányodra. Ha nem engedted, akkor körön kívüliként kezdi az évet.

De mehetsz is érte 2-3 óra múlva.

2018. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
35%

Ha van velük felnőtt, akkor igen. Hoznám, vinném. De miért pincében? Nyár van, miért nem kerti parti?

Vagy ez lenne a fedőneve egy piálós bulinak?

2018. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim válasza:
24%
Pince partikon kefélni is szokás. Tudok is ilyet,aki a gimit azért hagyta ott,mert felpumpálták. Pinceparti falukon szokás. Egy 14 éves lányt simán megkefélnek
2018. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
11%
Ha van baratja es vele menne ugy esetleg, de magaban biztos nem. Annyira nem vagyok meg oreg hogy ne emlekezzek hogy ez arrol szolna ki tudja elobb leitatni es meg...
2018. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
61%

Oké,akkor én most válaszolok őszintén, lehet lepontozni.

18 éves lány vagyok. Amikor megismertem a barátomat 16 éves voltam,és egy olyan buliban ismertem meg,ahol 4-en voltunk ebből 3 fiú. Az egész társaságból egyetlen srácot ismertem csak,anyukám egyet sem,és mégis elengedett. Nem,nem d*gtak meg,és igen,ittunk is. A barátommal azóta is együtt vagyok,ő nekem az első (minden tekintetben). Anyu anno azért engedett el,mert megbízott bennem,tudta,hogy megnevelt,és ha bármi baj lett volna jött volna értem.(Be volt állítva telefonon,hogyha 3x megnyomom egymás után,gyorsan a kikapcsológombot,akkor elküldi anyunak a koordinátáimat,ezzel "biztosított".)

Kérlek Édesanyámról ne mondjatok olyat,hogy felelőtlen és ne szidjátok,mert nagyon fájna...Tavaly vesztettem el. Na ennyi az én véleményem.:) 18L

2018. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
60%

15# Az a szép a 14 éves korban, hogy még naivak, mindenhol a legjobbat keresik.


A 18 éves is naiv, ergo őt sem engednéd el pl. egyetemi gólyatáborba? Lehet, hogy tapasztalt már pár dolgot, de akkor is az... magamból indultam ki, még 20 évesen is naiv voltam, és hittem abban, hogy a 15 évvel idősebb férfivel lehet köztünk valami. azóta kihúztam a kezemet a biliből. De naivitásra alapozva nem szabad nemet mondani.


Kérdező: magam sem tudom, mit csinálnék. Megkérdezném a páromat, hogy ő hogy gondolja, megbeszélnénk, érveket-ellenérveket keresnék. Azt mondod, többségében fiúk, azaz vannak lányok is, még ha nem is sokan. A mai világban már facebookon ismerkedik aki akar, nem feltétlenül a személyes ismerkedést részesítik előnyben. Ennek viszont örülnék, hogy még tanévkezdés előtt szeretnék megismerni egymást személyesen is. Felnőtt lesz a pincepartyn? Mettől meddig tartana?


Ha jó a lányoddal a viszonyod, megbízható, akkor szerintem engedd el. Kérd meg őt, hogy egyrészt ebben a nagy melegben ha iszik (felesleges lenne megtiltani, akkor csakazért is inna), legyen óvatos, mert nagyon tud ütni, igyon sok vizet mellé. (bár hozzátenném, engem sosem tiltottak vagy "biztattak" a szüleim alkoholizálásra, a határokat mindig tudtam, de nem mondhatnám, hogy szeretem/szerettem az alkoholt, inkább csak a "lájtosakat"). Sőt, még az is lehetséges, hogy elvinném őt, hogy válasszon valamit, ajánlanék neki gyümölcsös sört pl., ami ugyan alkohol, de mégsem üti ki őt. Vennék neki(k) üdítőt, vizet, rágcsát is.

Másrészt finoman utalva figyelmeztetném, hogy vigyázzon a fiúkkal is, ne hagyja magát hülyeségekre rávenni. Amikor mi voltunk ennyi idősek, nálunk nem voltak azért annyira merészek a fiúk, hogy egy ilyen eseményen bepróbálkozzanak... illetve inkább a hüly.ségen törték a fejüket, nem azon hogy megfektessék a lányokat. Ráadásul annyi eszük már csak van a fiúknak is, hogy 4 évre "össze lesznek zárva", ne így mutatkozzanak be egy ilyen helyen, alkalomból...

Harmadrészt megkérném a lányomat, hogy szóljon ha valami gond van. Én vinném őt, és mennék is érte, legkésőbb 10-11 körül.



És akkor lehet lepontozni, de akkor is így gondolom. Engem anno megtisztelt anya a bizalmával, bármiről volt is szó, elmondta a véleményét, mire figyeljek, vigyázzak, de nem mondhatnám, hogy visszaéltem vele.

2018. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem engeded el, akkor elég nagy hátrányban lesz, mert az ilyen első bulikon már barátságok szoktak kialakulni, mint egy gólyatáborban. Értem a veszélyeket és a dilemmádat is, jobb lenne, hogy az iskola szervezne valamit, de szerintem inkább elengedném, kicsit aggódva.
2018. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolnám, hogy felnőtt jelenléte nélkül főznének, szóval így meg még inkább engedném, + még azért is, mert alkoholmentesnek titulált. Gyümölcsös sört még lehet így is kaphatnának.

Valaki kérdezte, hogy miért pinceparty... nos, én vidéki vagyunk, nálunk vannak pincék. Megvan a hangulata, csendes, nyugodt, szép, és ha mégis hangoskodni van kedved, megteheted, mert a kutyát sem zavarja. Unokahugom még 14 sincsen, a jelenlegi osztálytársaival tartottak pincepartyt, alkoholmentes volt az is, az osztályfőnökük velük volt.

2018. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
81%

Egy gólyatáborban is ihatnak,megerőszakolhatják..

Ha normálisan nevelted elengedtheted,ha nem az a saját szégyened

2018. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!