Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 14 éves lányod...

Elengednéd a 14 éves lányod egy pincepartyra a leendő osztálytársaival? (Nem ismered őket, többségében fiúk)

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
47%

"a sok gyereket meg szeretném megkérni, hogy a "szigorú szülőket" ne pontozzák lefele" - betöltött 20 év után már lehet?

Szerintem alapvetően erkölcstelen dolog, ha az ember a gyerekének kevesebb jogot ad, többet vár el tőle, és még azt meri mondani, hogy "a gyerek érdekében"...

2018. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
70%

"Na utolso egyetértünk 12 éves unokahugom mást se tud csak a telot nyomni,de egy kenyeret nem tud megkenni egyedül.."



Nem a tizenévesek mobilozásáról volt szó, hanem a szüleikéről...

A kettő összefügg babám anyu és apu hazaér és nyomja,,a gyerekj is nyomja,szerinted mirol van szo?

2018. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elvesztetted a fonalat azzal a hozzászólóval együtt, aki a szülők mobilozásáról írt, de mindegy, nincs kedvem elmagyarázni.
2018. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
53%
"Elengednéd a 14 éves lányod egy pincepartyra a leendő osztálytársaival? " - persze, felteszem nem hajnalig tartó mulatságot terveznek...
2018. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
71%
A mi korosztályunk 14 15 évesen folyton kint volt.. Nem voltunk voltunk tulféltve,nem rettegtünk a boltban utcán h elvisz az ördög, nem is lettünk mamlaszok akik csak a kutyut nyomják és amint vmi van nulla a probléma megoldo képességük.
2018. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
70%

Elég rossz lesz 10-20 év múlva arra emlékezni a gyereknek amikor más az élményeit meséli majd, hogy: "És arra emlékszel, amikor... ?"


De az ő gyereke nem fog emlékezni semmire. Mert nem lesznek normális, abból a korból való emlékei, amire a szülei nélkül mehetett volna el..


Ő erre fog emlékezni, és ezt fogja gondolni az anyjáról akit majd utálni fog: "Nem, az én anyám nem engedett el semmilyen buliba"


"Az én szüleim csak akkor engedtek el, ha felnőtt is volt a közelben. Nincsenek olyan vicces, és jó élményeim, mint nektek, mert engem halálra féltettek."


Ezt fogja gondolni. Ez is egyfajta terror...


Amikor a szülő rabláncon tartja gyerekét. Miért is? Mert nem bízik a saját nevelésében. Mert azt hiszi, ha nem látja, akkor 5 perc alatt terhes lesz.


Nem ez a megoldás! A megoldás az, ha FOGLALKOZOL a gyerekeddel, és nem terrorizálod. Ha beszélgetsz vele, foglalkozol vele, persze ezt már nem kamaszkorban kell elkezdeni, hanem amikor megszületett: onnantól MINDEN a te felelősséged! Hogy bánsz vele, milyen értéket tanítasz neki (ha egyáltalán ez eszedbe jutott), és igen.. kell a gyerekeknek is "kilengeni" a csínytevés (gondolj bele hány éves korodban gyújtottál rá először, és utána az egy szál cigi után azt gondoltad soha többet), szóval igen: ki kell próbálni pár dolgot, részt kell venni pár dologban (normális keretek között), mert, ha ez nincs meg, akkor abból lesz az életképtelen gyerek, meg a búra alatt nevelt, meg az, akinek x év múlva már rég túl kellett volna esnie bizonyos dolgokon, DE NEM FOG, mert kimaradt egy FONTOS rész az életéből: ismerkedés, tapasztalás, stb., stb.


EZ IS a normális szülő felelőssége!

2018. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
64%

x év múlva már rég túl kellett volna esnie bizonyos dolgokon, DE NEM FOG, mert kimaradt egy FONTOS rész az életéből: ismerkedés, tapasztalás, stb., stb.


Pontosan lásd a mostani 40 50 éves nőket,meglett családanyákat, a diszkokban fesztiválokon mit művelnek némelyik szinte rámászik a fiatalabb pasikra,mert kimaradt egy rész..

2018. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
29%
Aha, szóval ha nem hagyják ku.rvulni tizenévesen, akkor később fog? Ébredj fel! A nő nem a ri.banc szinonimája. Na jó, lehet hogy a mindent megengedő szülők gyerekénél igen...
2018. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
68%

16:32 az értelem csillog a tompa szemedben. te is aztán sok mindent érthettél...

nem lennék a környezeted helyében, mert mindent csak kiforgatsz. Inkább orvos kéne neked.

2018. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, te mindenhol az abortusz-ellenes propahantát nyomatod? Szerencsére a "szűzen az oltár elé" középkori (és mellesleg valójában akkor se jellemző) ideáját Európában és benne Magyarországon egy nagyon marginális kisebbség támogatja, és várná el... én konkrétan egyetlen ilyen emberrel se találkoztam még életemben az 50 évesnél fiatalabbak közül...

Az meg ugye pláne egy beteg gondolatmenet, akinek egy új középiskolás osztályközösség ismerkedési bulijáról elsőre a szex jut eszébe... "Honi soit qui mal y pense"

2018. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!