Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 14 éves lányod...

Elengednéd a 14 éves lányod egy pincepartyra a leendő osztálytársaival? (Nem ismered őket, többségében fiúk)

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
48%

Nem is kell ehhez innia, amúgy, engem 23 évesen erőszakoltak meg majdnem egy házibuliban.


A srác "kiszemelt" már elejétől fogva, és mikor kettesben maradtunk ránk zárta az ajtót és erőszakoskodni kezdett.

És hiába voltam tökjózan, ha ő 15 kilóval nehezebb, mint én, esélyem nem volt.


Végül nekiálltam ordítani meg amit tudtam felborítottam, mire a házigazda ránk törte az ajtót, aztán kihajította a srácot.


Szóval sokszor elég annyi, ha a fiú akar ezt-azt.

2018. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
75%

"Na utolso egyetértünk 12 éves unokahugom mást se tud csak a telot nyomni,de egy kenyeret nem tud megkenni egyedül.."


Nem a tizenévesek mobilozásáról volt szó, hanem a szüleikéről...

2018. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
43%
Ha el szeretne menni, el.
2018. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
50%
tök ciki lesz szegény lánynak, hogy mindenki az élményeit beszéli majd tanévnyitón, meg már megismerik egymást, ő meg idegenként ott áll. én fontosnak tartom a beilleszkedését és elengedném. miért hiszi minden szülő azt, hogy a tizenévesek nem normálisak? kész vicc.
2018. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem ezen az egy partin fog múlni, hogy befogadják-e vagy sem. Sokan nem is tudnak jelen lenni egy gólyatáboron például, mert épp máshol nyaralnak vagy halaszthatatlan elfoglaltságuk van, dédi 100 születésnapja (vagy csak 80.), vagy épp meghalt egy rokonuk (vagy a kutyájuk) és semmi kedvük menni, meg temetés is lesz stb. Vagy egyszerűen nem tartják fontosnak, hogy ott legyenek. Vagy ők maguk lesérülnek, mint én most, bokasérüléssel küszködök, én is szeretnék menni ide-oda, de nem tudok, még munkába sem menni. Egy fiatallal is előfordulhat ez.

Aztán sokan anyagilag sem engedhetnek meg egy gólyatábort.


Semmi nem múlik az ilyen ismerkedős partikon. Ettől még nem fog hátrányból indulni senki, ha nem vesz részt ilyesmin.

2018. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
36%

"Ettől még nem fog hátrányból indulni senki, ha nem vesz részt ilyesmin."


Vagy ha mégis, az a kis hátrány néhány nap, max. hét alatt behozható. Ha nem, akkor ott más is van a háttérben, pl. túlságosan zárkózott gyerekről van szó, aki akkor sem illeszkedne be könnyen, ha részt vett volna az ismerkedős bulin.

2018. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
21%

66 hagyjuk már...

14 éves voltam mikor itthonról elkerültem 100km-re koliba, egy ismerősöm se volt az egész suliba se, tök idegen város, azt se tudtam hol van, a környékről egy gyerek se járt oda

és ugye az egyész osztály minimum látásból ismerte egymást, ha más nem szórakozó helyekről, de csomóan osztálytársak voltak, meg ismerték is egymást

a koliba megint össze szokott volt a csapat, esetleg volt pár elsős, de közülük egyedül én voltam szakközepes ezért engem beraktak a nagyok közé 16-22 évesek voltak


de ott se voltam elveszve, koliba is 1 nap után megvolt a baráti társaságom és a suliba is, egy bármilyen "barátkozós" este se segített volna, mert ott jobban meg vannak a klikkek, ki kit ismer, azokkal áll össze, ott nem lenne elveszve??

ha akar barátkozik majd a suliba, ott ahol van esélye válogatni, nem lökném be a farkasok közé, ahol egy ismerős nincs és nincs egy valaki aki vigyázzon arra, hogy ne legyen hülyeség

én is elég hamar rá is jöttem, hogy a többi 9. es nem az én társaságom, legalább is koliból, ittak (mértéktelenül és utána kötekedtek), mentek a drogok is szép számba, félévkor 3 csajnak volt abortusza akiről tudok és 1 elment szülni,

mikor 10. es voltam akkor voltak ilyen gólya táborok, azokról is csak az olyanokat hallottam, "anyit ittunk" ki kivel kavart, ki kit tapizott, és ezek is 14 évesek, csak anyi a különbség, hogy koliba tanári felügyelet alatt is megcsinálták a dolgokat

minden évben van 10 gyerek minimum aki gólya tábor alatt kirugnak, mert nem vállalják el, hogy 14 évesen a kocsmábol kelljen összeszedni

meg minden éven visznek el pár hölgyet a mentők is, mert bedrogozták őket

legutóbb egy 18 éves lány vittek el, ivott és szívott, utána elment és össze esett, este 11 fele találtak rá, az egyik félre eső helyen feküdt a földön eszméletlenül

de már volt, hogy 14 éves lányt vittek el, csak akkor 3at

suli előtt is mindíg áll vagy rendőr, vagy mentő, már bámészkodók sincsennek

2018. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
61%
*64
2018. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan így van, előző!

Különben is 4 év középsuli alatt annyi minden változik. Az elején főleg képlékenyek a dolgok, senki nem ismeri igazán a másikat. Akikkel összebarátkozik egy gyerek az első évben, nem biztos, hogy a másodikban is annyira jóban lesz. Közben történhetnek dolgok, amik aláássák a barátságukat. Vagy csak jóban lesz másokkal is, és rájön, hogy akivel első évben barátkozott, attól vagy azoktól idővel talál még jobb barátokat.

Pláne ebben a korban senkinek sincs kialakulva a személyisége, az is változhat, nem biztos, hogy akit 14 évesen jófejnek tartasz, majd 16-17 évesen is vele akarsz lógni.

2018. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
61%

"Azért nem ezen az egy partin fog múlni, hogy befogadják-e vagy sem."


Attól függ, milyen a személyisége. Ha valaki elég zárkózott, annak fontos, hogy az elején összebarátkozzon valakivel, amikor még nem alakulnak ki a klikkek. Én pl elég nehezen csatlakoznék kialakult társasághoz. Vagyis gimiben még így volt, most már nyitottabb vagyok. Aztán vannak olyanok, akik rögtön leghangosabbak idegenek között is, nekik tényleg mindegy, hogy mennek-e az ismerkedős eseményekre.

2018. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!