Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 14 éves lányod...

Elengednéd a 14 éves lányod egy pincepartyra a leendő osztálytársaival? (Nem ismered őket, többségében fiúk)

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
39%

14 évesen a pinceparty nem alapvető eleme az ismerkedésnek.

Vidéken élek, pontosan tudom, mit jelent egy pinceparty, ahogy azt is tudom, hogy a 14-18 évesek hogy szoktak bulizni.

Nem lesz alkohol? Ki veszi ezt be? :) Manapság a 15 évesek kétszer annyit isznak, mint a 10 évvel idősebbek...

Egy kerti partyra, kirándulásra, ami NAPKÖZBEN van, és lesz legalább egy szülő (nem 18 éven felüli szintén partyarc, hanem IGAZI felnőtt), aki vigyáz rájuk, oda elengedném, természetesen.

De egy pincebuliba, ami jó esetben is este 7-kor kezdődik, és mivel PINCE, ezért akkor is lesz pia, ha nem visz senki, ráadásul full vadidegen FIÚK közé, felnőtt kísérő nélkül... na, hát aki ilyen helyre elengedi a 14 éves lányát, az nem értem miért csodálkozik, amikor megerőszakolják a gyereket, vagy eltűnik, vagy baleset éri...

Oké, hogy hagyjuk élni meg szórakozni a fiatalokat, de a 14 éves az gyerek, a felelősség az meg felelősség...

2018. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk ez a megkefélés szerintem is túlzás. Több okból kifolyólag is. Először is tényleg a fiúk sem annyira bátrak ennyi idősen, illetve sokan még szüzek, és a szűz fiúk is épp eléggé izgulnak az első alkalom előtt, akár szégyenlősek is, és inkább úgy veszítenék el, mikor kettesben tudnak lenni egy lánnyal, nem úgy, hogy elvonulnak egy szobába, ahol rájuk nyithatnak vagy egy bokorba, ahol megláthatják.

Mellesleg, ha iszik is egy lány, az még nem azt jelenti, hogy benne lesz abban, hogy idegen fiúk taperolják, ami szexhez vezethet. Megerőszakolástól sem kell tartani szerintem, hacsak nem "c" típusúak lesznek ott.

És ha pont menstruál a leányzó? Még ha benne is lenne a lányod, egy kis tapiban, nyúlkálásban, a menzesze ellenére is, ami eléggé kizárt, akkor is, ha egy fiú meglát egy véres betétet, a világból kiszalad öklendezve. :D

2018. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
35%

Fú de nem tudják páran, hogy működnek a kamaszok manapság. :D


A 14 éves fiúk annyira nem bátortalanok, hogy amikor én 19 voltam, akkor elhívtak minket egy pincebuliba, a 18 éves barátnőmet rommá itatták, pedig nem hülye és régebb óta iszik, mint ők... olyan szinten sikerült befolyásolniuk, hogy az egyik 15 éves sráccal simán összekavart... másnap meg csak pillogott, hogy mi a f**t csinált...

Azok a srácok egyáltalán nem voltak félénkek, egy kicsit sem, és azóta sem jellemző a kamaszokra, hogy azok lennének.

Ne keverjük össze a mai fiatalokat az előző meg az azelőtti generációval. Ég és föld.


Ettől függetlenül mindenkinek szíve joga oda engedni a gyerekét, ahova akarja, meg lehet itt mesélni megható történeteket bulikban kialakult örök szerelmekről, ez mind rendben van, de onnantól kezdve, hogy egy szülő hagyja magát meggyőzni és elengedi a gyereket egy ilyen buliba, onnantól kezdve ha BÁRMI történik, az egyedül az ő lelkén fog száradni, és senki nem az itteni válaszolókat fogja felelősségre vonni vagy hibáztatni, csakis a szülőt.

Vannak jófej kedves aranyos fiatal srácok, meg vannak akik baromira nem azok. Azért egy 14 éves kislányra azt mondani, hogy tud magára vigyázni...

Elég, ha egy jóképű haversrác megkínálja pálinkával, utána már bármire igent mond. Olyan 14 évest meg nem ismerek, aki meg tudná magát védeni, ha mondjuk hárman lefogják.

A gólyatáborokat sem kéne úgy ajnározni, nem volt elég hír arról, hogy mik mennek ott?

2018. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodtan lepontozhatnak a tízévesek akik már nagylánynak meg nagyfiúnak érzik magukat és minden hétvégén buliznának, pont nem érdekel.

Leírtam már, hogy felőlem oda mentek, ahova akartok, meg azzal, akivel akartok, csak utána ne sírjon a szátok, hogy meg lettetek erőszakolva, meg ki lettetek rabolva, meg meztelenül ébredtetek egy kuka mellett...

2018. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
25%

Nem azt írtam, hogy mindig ez történik, de ha valaki pont az a 100-ból 1, akivel megtörténik, akkor élete végéig viselni fogja a terhét, már ha egyáltalán életben marad... meg a szülők is.


Azt se írtam, hogy egész fiatalkorában legyen eltiltva minden bulitól a gyerek, de azért egy 14 évesnek még talán ki kéne bírnia valahogy pincepartyk nélkül...

2018. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
40%

"ha most megkötöd a szabadságát, később nem biztos, hogy olyan közvetlen lesz a viszonyotok"


Egy tizenéves viszony nem egy-egy ilyen eseten múlik. Ha általában nem "köti meg a szabadságát", akkor nem baj, ha időnként igenis megteszi. Sőt.

2018. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
59%
Igen
2018. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
27%

En se azt mondom hogy ne menjen partyzni, meg csak nem is azt hogy ne menjen pincepartyzni. Csak legyenek rajta kivul meg paran lanyok (es ne harom a huszbol), illetve legyen jopar megbizhato altalam is ismert srac/osztalytars/ismeros, esetleg ha van a lanynak batyja akkor o, aki "vigyaz ra" ha arrol van szo.


Nem attol feltem hogy atesik elete elso durvabb berugasan felreertes ne essek, az ugyis megtortenik ebben a korban mar ha meg meg nem tortent. Hanem a vele jaro kovetkezmenyek lehetosegetol mivel ha jol ertem csupa teljesen idegen fiu lesz.


Milyen az az osztaly hogy csak egy-ket lany van? Vagy ha van tobb is akkor ok vajon miert nem mennek?

2018. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen elengedném.Ne akard megnehezíteni a lányodnak a beilleszkedést az új közösségbe.A leendő osztálytársaival szeretne ismerkedős partyzni az a lány, nem a Szigetre vagy a Soundra akar menni. Nekem inkább az nem tetszene ha a gyerekem ki akarna maradni az osztály vagy iskola közös programjaiból. Alapból kellene ilyeneket szervezni a középiskola előtt a gyerekeknek, hogy ne az évnyitón lássák egymást először. Az iskola nem szervezett, megoldották maguknak a gyerekek, nem értem mi ebben a rossz. Akik írták hogy idegenekkel nem mehet, azok suliba se engedik a gyereket? Elvégre az új osztálytársak idegenek az első pár hétben. Ha inni akarnak vagy szexelni azt meg party nélkül is meg fogják tenni, akármikor, ugyanis egyikhez sem kell se buli, se este. A pince ilyenkor nyáron meg a legkellemesebb hely, hűvös van, nincsenek szúnyogok, sokkal jobb mint a kerti buli. Ja, mielőtt valaki kérdezné, 4 gyermekem van, ebből 3 kamasz.
2018. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
32%

"Az egyik srác pincéjénél lesz egy kis főzőcskézés."


Hogyhogy pincéjénél? Honnan van egy 14 éves fiúnak pincéje? Saját szobája, az oké, olyat már hallottam, na de pincéje? És milyen főzőcskézés? Ki fog főzni? A 14 évesek? És mit?

2018. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!