Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyit költötök a 20...

Szülők! Mennyit költötök a 20 éves fiatokra havonta mondjuk?

Figyelt kérdés
mit vesztek neki? ha mondjuk azt mondtja hogy rendele valamit akkor adsz pénzt neki?

2018. okt. 31. 10:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
57%
Én most 3. éves egyetemista vagyok. Megkapom minden hónapban a lakbér+rezsi összegét, +65.000 Fornitot. Ez fedezi az étel árát, az edzőteremi bérletemet, az internet árát, a mobil előfizetésem, a dolgokat ami kellenek az egyetemhez, ami kell az albérletbe. Kapok még ösztöndíjakat is azokkal még félre is tudok rakni egy kis pénzt. Tápkieget és a szórakozást saját pénzből fedezem.
2018. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
44%
Igen adok neki havi 90-110 ezret. Egyetemista mellette itthon besegít a gazdaságba az apjának ha itthon van. Levelezőn tanul mellette nyelviskolába jár. Ameddig tudjuk támogatjuk. Cigi alkoholra nem de másra mindenre adunk. Ha csomagot rendel átveszem ki is fizetem.
2018. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
85%

Nekem lányom van, de ez szerintem nem tesz különbséget. Tanul, nem dolgozik, úgyhogy mindenét mi fizetjük és én úgy gondolom, hogy ez így is van jól. Inkább a tanulásra koncentráljon, minthogy azon aggódjon, hogy mit fog enni másnap vagy miből fizesse ki a kollégiumot, utazást stb. Szerencsére meg is tehetjük, hogy támogassuk, úgyhogy úgy gondolom, hogy ez egy alap dolog tőlünk, mint szülőktől.


Kerekített összegeket írok:

-havonta 20.000(koli)+4000(bérlet)

-hetente kb. 4000-5000 (kaja, mert amúgy otthonról visz enni és, ha az elfogy, akkor rendel valamit vagy napközben beül valahová egy kávéra vagy vesz valami péksütit, szendvicset)+ heti 2*650 a vonat

-bulizni nem jár, de néha elmegy vásárolni (pl. ruha, cipő, smink, könyv), de erre konkrét összeget nem tudok írni, mert ez változó


Tulajdonképpen majdnem bármire adok neki pénzt, ha szól. Ami tényleg szükséges az egyértelmű, vizont ami nagy értékű és inkább csak szórakoztató jellege van pl. új telefon, akkor azt valahogyan fel szoktunk osztani pl. felezzük az árát.

2018. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
32%

Otthon lakhat

Egy fillert sem kap

Van es volt is mindig volt jovedelme

Nem kell lakbert fizetnie de segitenie kell haztartasban es haz korul.

2018. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
95%

Én 21 vagyok, egyetemista (nincs mellete időm dolgozni). A szülői házban élek, az ételt, bkk bérletet és a telefonszámlámat is ugyan úgy állják, mint gimiben. Havi 5ezer forintot kapok, ezért cserébe én takarítok ki minden héten (enélkül is megkapnám, de így nincs bűntudatom, nem állunk túl jól anyagilag).

A nyáron összeszedett pénzemet osztom be évközben és persze hajtok az ösztöndíjra, ami egyébként nevetségesen kevés. Ebből állom az összes költsegemet (tankönyvek, egyetmhez szükséges eszközök, ruha, cipő, szórakozás).

2018. okt. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%
Összegeket nem írok mert felesleges, külföldön élek, nem összehasonlíthatók a magyar árakkal. Egyetemista vagyok, 20 éves, bár lány. Fizetik a tandíjamat havi részletben, a lakbéremet és adnak pluszba annyi pénzt hogy a kajámat fedezze feltéve hogy alapanyagot veszek és főzök magamra. Ez addig tart amíg tanulok. Mellette dolgozom, aminek egy részét félreteszem hogy ha lediplomáztam legyen miből nekiindulnom saját albérletet keresni (kaució, bútorok, miegymás), a maradékból meg fedezek mindent ami nem létszükséglet, bulikat, koncerteket, éttermezést/kajarendelést, ruhákat, hobbikat, fesztivált, utazást, szépségápolást.
2018. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
87%
#71: ne irj hulyeseget. Nem egyedul berled, hanem ketten. Igy mar azert mas.
2018. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
36%

0 pontoztak azt aki nem tartja el a nagykoru gyereket.

Van ahol nem szokas mert eleg eletrevalo a gyerek es diakmunkazik fiatal kora ota.

Van eleg iq hogy ne kelljen,, csak,,tanulnia jut ideje dolgozni is.

Elkenyeztetett orias csecsemok 30 eves korig csak tanulnak.

Aztan jon a kemeny valosag munkatapasztalat nelkul egyszer csak dolgozni kell.

2018. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom 28-ashoz és nem is tudom, nevessek vagy sírjak a helyzeten, ami elég érdekesen alakult a válaszokból... Itt, a Gyakorin számtalan alkalommal olvasom fiataloktól, hogy minél hamarabb menj el otthonról, állj a saját lábadra, függetlenedj, önállósodj,éld a saját életedet, stb.

Most, amikor meg az a kérdés, hogy a szülő mennyire tartsa el a gyereket, akkor kiderül, hogy 20 évesen a zöme elvárja, hogy támogassák, akár 80-100 ezer ft-al is, a szülők nyakán lógnak - tisztelet azoknak, akik nem ezt írták.

Hogy is van ez? :D :D

Azt se tudják, a kérdező tanul-e vagy otthon élő, nem dolgozó, nem tanuló munbkanélküliként tengeti az életét és várja el, hogy eltartsák...

Engem, mint 6-os válaszolót úgy húztak le 30 %-ra (mert nem tartom el a dolgozó gyerekemet, sőt, kérek tőle 50 ezret), hogy abszolút nem ismerik a hátteret.

Egyedül neveltem, napi 12-14 órákat dolgoztam, hogy ki tudjam fizetni a lakásunkat és ne hagyjak rá adósságot, tartozást, bár sikerült, de ebbe "szépen" belerokkantam egészségileg, leszázalékolás előtt állok (jelenleg nekem is van még jövedelmem, tehát nem "eltartatom magam") és fúúú, milyen "szemét" vagyok :D, mert a nettó 160 ezerből elkérek 50 ezret tőle - ezért lakhatás (+rezsi), napi 3 étkezés, ebből 1 meleg kaja.

"mama hotel" :-)

Ja, nem mellesleg, aki lehúzott, ugye azért kiszámolta, hogy így konkrétan azt is biztosítom a gyerekemnek, hogy évi 1,2 milliót tud eltenni lakásra, ami 3 év alatt majdnem 4 millió ft. Tehát tulajdonképpen azt biztosítom neki, hogy 3 év alatt össze tud szedni egy önerőt is. Azért azt megkérdezném, hogy hány 23 éves gyereknek van jelenleg 4 milliója?


Szóval tényleg milyen "szemét" vagyok, mert nem hagyom, hogy "ingyen éljen" 20 évesen, dolgozóként :D


Csakhogy az én gyerekem nem fog kétségbe esni, ha egyedül marad, nem tud a szülői "tápcsatornán" lógni - ugyanis én az életre nevelem. Ha ne adja Isten, valami történik velem, akkor rámarad a mostani lakás és ugyanúgy 50 ezer ft a fenntartása - max akkor a kaját kell majd pluszban megoldania. Tehát ezzel az 50 ezerrel már a lakás fenntartását is "bekódoltam" neki.


Hozzáteszem, 10 évet járt a gyerekem zeneiskolában, szépen halad a zenei pályája is a munka mellett, s MINDEN háttérszolgálatot megteszek neki ezen közben. S ezt Ő is díjazza és amikor tud, segít.

Ja, és nem "szülői terrorban" veszem el tőle az 50 ezret, hanem MEGBESZÉLTÜK!!! És ez így neki is jó :-)

és nem, nem lógok a nyakán, élheti az életét, most pl elment a hosszú hétvégére :-)


Amiket fentebb leírtam, nem unalmamban írtam, azért, mert nincs más dolgom, hanem azért, hopgy ha csak 1 ember is elgondolkodik azon, amit leírtam, már megérte: nem mindig akkor tesz jót az ember a másiknak, ha agyon ajnározza, mindent a hátsó fele alá tol, stb.

2018. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
35%

Kulfoldon nem divat a gyerekeket eltartani

18 evesen kapnak pici osztondijat ha tanulnak es ua tanulohazakba koltoznek

Mind dolgozik iskola mellett hetvegen es este

Max szennyest viszik haza neha es heti 1x otthon vacsoraznak

Diakelet igy nez ki

Nem agyonkenyeztetet szeltol is megovott oriascsecsemok

Aki otthon marad az fizet a rezsibe foleg ha mar nem tanul.

Ezert is latjuk nyugat fejlett balkan lemaradt mind anyagilag mint tarsadalmilag

2018. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!