Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyit költötök a 20...

Szülők! Mennyit költötök a 20 éves fiatokra havonta mondjuk?

Figyelt kérdés
mit vesztek neki? ha mondjuk azt mondtja hogy rendele valamit akkor adsz pénzt neki?

2018. okt. 31. 10:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
27%
Szülők hogy beszélhetnek így, jézusom. "Óriáscsecsemő", mert nehéz szakon van, és úgy vannak az órái, hogy nem tud dolgozni mellette... Hát gratulálok, csak tudnám, hogy az ilyen minek vállal gyereket egyáltalán. Vegyen kutyát, az 15-16 évig él maximum.
2018. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
23%

Ha a szak nehez akkor nem neki valo

Minden gyerekunk dolgozott kozep es felsooktatas mellett.

Mind mas szakon tanult

Itt nem divat a fiatal felnottek pelenkazasa

2018. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
55%

Mi az, hogy nem neki való?:D A felsőfokú nyelvvizsga is nehéz pl, ahogyan a phd is. Aki szerint könnyű, az vagy zseni, vagy pedig hazudik. De le a kalappal az előtt, aki elvégzi az orvosit, vagy a jogot úgy, hogy mellé eltartja saját magát, és fizeti az albérletet is!:)

Én viszont amellett vagyok, hogy egy egyetemista élvezheti is az életet kicsit, nem kell azon izgulnia, hogy inkább menjen dolgozni, hogy legyen pénze ételre, vagy tanuljon, hogy átmenjen a vizsgán. Engem is így neveltek, a férjemet is. Mindketten sikeresek vagyunk a szakmánkban, függetlenül attól, hogy "pelenkáztak" minket. Bár mi inkább úgy fogalmazunk, hogy mellettünk voltak, és támogattak. Ha kellett, akkor önbizalmat adtak, viszont simán kifizették az albérletet, vagy 1-1 nyaralást, ha éppen menni akartunk valahová. Nem pedig azt nézték, hogy mivel húzzanak le minket, vagy hogy vágják alattunk a fát.


Mi is így neveljük a gyerekeinket. Szorgalmasak, okosak. És hiába 17 és 19 évesek, ott segítünk nekik, ahol tudunk. Fizetjük a különórákat, a jogsit, a nagyobbik most nyáron kapott lakást. Emiatt nem kell azon idegeskednie, hogy adóssággal indít majd az életben, vagy hogy vajon hány évet kell lehúznia 2-3 idegennel albérletben, mire összekuporgat annyit, hogy kapjon hitelt a bankban, amit fizethet élete végéig. Nekünk sokkal szimpatikusabb ez a szemlélet, minthogy azért is pénzt kérünk tőlük, ha a 18. szülinapjuk után 2 nappal még itthon laknak, vagy ha esznek itthon egy tál ételt.

2018. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
57%
En meg mindig nem ertem tenyleg azokat a szuloket akik azt gondoljak h a gyerekneveles gondoskodas 18 evre szol utanna huzzon dolgozni vagy menjen isten hirevel. Kerdezem en minek szultel gyereket mire szultel gyereket? Mielott tervezunk s ugye hosszutavra ugy tervezunk h a gyerek esetleg egyetemre akar menni mert miert lenne a mekibe elado vagy a gyartosoron egy robot? Mindez azert mert a csalad anyagi korulmenyei nem engedik meg tehat 20 evesen huzzon dolgozni nehogy jol erezze magat h szerencsetlen szulei nelkuloznek eheznek s vegulis a gyerekkora se volt sokkal jobb.Ha en csinalok egy gyereket nem 18 nem 20 evre tervezek egy, ketto ha mar megcsinaltam joval jobb eletet szeretnek neki mint az enyem LEGYEN MEG MINDENE! A szo szoros ertelmebe ha ő mar 14 evesen eldontotte h agysebesz szeretne lenni vagy mernok akkor az lesz! Mert a szuloje vagyok s felelossegemnek erzem h a gyerekemnek biztos kiszamithato jovoje legyen s megteremtem mert kire szamitson ha nem a szulore a gyerek?Nem fogok ropogos 10ezreseket elkerni tole csak azert mert mondjuk szarul megy a szeker 18 evig volt penz az etetesere ez a par ev nem oszt nem szoroz.Legalabbis nalam nem fog nalam mindig otthon lesz a gyerekem 40 evesen is ha haza jon. De amig ilyen fiatal s tervei almai vannak en arra vok azert szanta nekem a Jo Isten h megteremtsem szamara ezeket.Tanitassam szep elheto jovot tervezve. Nem fogom 15 evesen de 20 evesen se elkuldeni robotolni foleg ha tanul.Ahogy elvegzi a tanulmanyait s eletkepes eros ember nyilvan nem neznem tetlenul h tesped de ha latom h tanul akarja a dolgokat akkor nyilvan tamogatom minden formaban anyagilag. Tevedes h egy gyerek attol valik eletkepesse ha 18 ev utan egy fillert nem kap mert tanulja meg mi a melo ez is neveles kerdese en is 24 evesen kezdtem el dolgozni es annal is jobban megtudtam mi a melo milyen a penzt beosztani fentartani magam. Szuleim tanitattak alltak sok mindent.S en is igy teszek amit tapasztaltam amit kaptam.Igenis fog ram a gyermekem szamitani amig elek.
2018. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
55%
Itt nem szokas igen az oriascsecsemo feeling sajnos ebben az orszagban az sem szokas sot az a szokas h szulunk a semmire. Szulunk az alberletre a hitelre stb regen a szocpol mindent megoldott de 90tol mar kozel se volt minden ilyen egyszeru vagy siman hoztak az ősi szokast mert gyerekkent ő is a szociba nyaranta a kukorica földet kapalta otthon meg babon s krumplin elt meg heti egyszer volt hus az asztalon s mindez igy a termeszetes. Na ez a szokas itthon a nagy joleti allamban.Nem vagyok mar mai gyerek de mai napig emlekszem hany osztalytarsam jart lyukas melegitobe meg farmerbe a nagy szociba a 80as evekbe.Valahogy itthon megtanultak a nyomorra szulni mit sem torodve azzal h mi lesz 20 ev mulva. Persze vannak extrem esetek szulok kisemmizik egymast vagy epp lebetegszik a masikuk a tragediak benne vannak a pakliba de sajnos nem ez jellemzo. Egyszeruen igy szocializalodott nemelyik szociba felnott gyerek otthon se volt sok az en gyerekemnek is pont annyi lesz. Hozza megyek egy gyari munkashoz azt a gyerekek jonnek mint a nyulak.Az en szuleim terveztek jo moduak voltak tudtak mire vallalnak. Valoban ebben az orszagban nem szokas. Lassan mint a banan koztarsasagban 18 evesen huzzon dolgozni mert fel vettem 100 millio hitelt ja a gyerek koszonje is meg h nem orokli az adossagot. Vicc komolyan.
2018. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, az ilyennek hiába magyarázol bármit... Látod, ha támogatva van a gyerek még az érettségi után is, akkor azt "pelenkázzák" és ez a lenézendő, megvetendő.
2018. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Savlekotő ***** válasza:
Van ahol már a 14 éves is önellátó,ma a kulcsos gyerek a menő ,ez a mai divat,apuka anyuka én időzik,a pénzt felmarkolják,de ennyi,és egymással fontosabb a csattogás és megy a csodálkozás ha be lexnek baxva később az otthonba mert a gyerek max egy átutazó albérlő volt már a 8 adik végén is.. Szeretetnek meg a szikrája nincs ezeknél de rájuk mondják ma azt h család. :D
2019. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!