Rossz anya az aki?

Figyelt kérdés

Aki nem ad meg 500 forintot se a lányának.. Inkább azt el Kenózza...

Az utolsó pénzből is kenót vesz...

Ma mondtam neki... Nagyon erőteljesen hogy... Adjál 500 forintot... És basszus még neki állt feljebb... Mondom akkor te se vegyél Kenót... És olyan szinten ideges lett... Komolyan mondom neki áll feljebb... Éhen szomjan elmegyek iskolába és nem ad pénzt...elszerencsejatekozza


2018. nov. 29. 15:41
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
31%

"500 forintot is sajnálni a gyerektől kajára, eszem megall"


Nem sajnálja, van normális kaja, és még el is készíti.

Gondolom, te gyerek vagy, és mindenféle kamu indokkal szeretnéd naponta lehúzni a szüleid, miközben te is olyan neveletlen suttyó vagy, mint a kérdező. Na jó, erről a szülei tehetnek.

2018. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
68%
Anya vagyok, és van gyerekem, de soha nem fordulna meg a fejemben hogy a gyerekemnek ne adják 500 forintot kajára. Szerencsére az én szüleim sem voltak ilyenek. Mindig készítettem otthoni alapanyagból szendvicset és képzeld mellé még adtak 500-1000 forintot ha megkívánnék valamit büféből pl :) ilyen egy SZERETŐ Gondoskodó anya, aki nem csak a minimumot teljesíti mint szülő. Mert ti csak azt teljesítik. És ahhoz hogy JÓ szülő legyél az édeskevés. És én is fogok adni a gyereknek ha iskolás korú élsz pénzt képzeld még akkor is ha aznap csomagoló neki kaját akkor is. Mert nem vagyok fukar önző.
2018. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
15%

21!


A gyerekemnek van zsebpénze, plusz dolgozik is mellette. Ennek ellenére sokkal több esze van annál, hogy büfében költse el. 15 éves, 13 éves kora óta dolgozik -külföldön élünk,itt ennyi idős kortól lehet- a saját kérésére. Mindennap olyat készítek neki, amit szeret, amire vágyik. Hétvégente felírja, mit szeretne, és azt veszem meg, vagy elmegy saját maga bevásárolni én meg oda adom neki az árát. Sok értelme nincs az iskolai büfében 2,50ert venni egy szendvicset, amit én tizedannyiert elkeszitek neki. Ha megkivanna valamit, megvehetné, hiszen van penze, de nem teszi. Tolem meg bizony nem kap bufere penzt. Ettol en még nem leszek xar anya. Amúgy elég válogatós ő is és a többi csaladtag is, így van, higy 4 fore bizony négyfélét főzök. Életben tartom és szeretem is, sőt, kapaszkodj: nevelem. Azzal, hogy megmutatom neki, otthon olcsóbb megcsinálni ugyanazt, amit a büfében megvehet a pénz értékére nevelem, nem arra, hogy az anyját szidja, amiért nem ad neki pénzt bufezni. Családi pótlék itt nincs, a gyerekekre 3 havonta járó állami támogatást megkapja, az a ruha pénze, amiből az extrákat vásárolhatja meg magának.

2018. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
72%
Nem rossz anya,csak magyar. :D A gyereknek enni se kell adni,10 éves kortol dolgozhat gyárban,de bevezethető lesz az ovoda munka is dolgozzon meg a pelenkáért a kis csókos akit annyira vártak..
2018. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes a fordulatváltás, első kommentben: "ott rohadjon meg a gyerek ha pénzt mer kérni, ki is rakom otthonról!" Második üzenet amikor már kapod az oltást: "Jaj nem úgy gondoltam én mindent megadok a gyereknek, dolgozik is, idill család vagyunk, mindig azt főzöm amit szeretne, meg még többet is, mindent megkap amit szeretne!"


Érdekes első kommentedből sajnos nem ez süt le. Felfogásoddal és stílusoddal, ahogy első kommentedben beszélsz a gyerekeidről még mindig súlyos bajok vannak. És itt jelen esetben a kérdező anyjával is komoly bajok vannak. Utolsó 500 forintot elkölteni Kenóra, mikor a gyerek kajára kérné el? Na ne mond hogy ez rendben van.

2018. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
9%
Draga, az én az én hibám, hogy neked nem megy az érto olvasás. Olvasd el megegyszer, talán felfogod. De ha nem, az se nagyon érdekel
2018. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
16%

Na, tudod mit? Segítek.



"Nos, én sem adok a gyerekemnek ennivalora pénzt." = Nem adok neki büfére pénzt. Visz magával enni, inni



"Van itthon minden, csinálok neki mindennap ennivalót, amit elvihet magával. Innivaló is van mindig itthon, azt is kap."= Nem adok neki büfére penzt, visz itthonról enni, inni


"Ha még vészi a bátorságot és be akarja osztani az én pénzemet, amiért én dolgozom, akkor menjen és tartsa el magát." = Én dolgozom, az én pénzem, majd én beosztom. Egy gyereknek semmi jog a beleszólni abba, hogy a szülő hogyan osztja be azt a pénzt, amiért ő dolgozott meg. Pont ugyanúgy mondjuk a szülő se osztja be azt a pénzt, amiért a gyerek dolgozott meg.



"Bár az én gyerekemnek van annyi esze, hogy ne bufezze el a pénzét" = A gyerekem nem hülye, sőt, okos gyerek, aki feléri esszel, hogy nem kell a büfében elszórni a pénzét

2018. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
89%

Elég nevetséges itt pár kommentelő. Kérem szépen, vegyék figyelembe, hogy ez az oldal egymás támogatásáról IS szól. Szegény kamasznak lehet, hogy nincsenek barátai, akiknek elpanaszolhatja a gondjait és ezért jött ide. Lehet, hogy vannak barátai csak azok nem megbízhatóak, ezzel még több problémát generálva maga körül.


Tehát a kérdésedre: ha valóban éhen mész iskolába, azt sürgősen orvosolni kell. Nyugodtan szólhatsz az iskola pszichológusnak, oszidnak. NEM fognak bántani ezért. Őszintének kell lenned, ha valóban megteszed ezt a lépést. Tövitől nagyjáig mindent mesélj el nekik. A dolgok azután meg fognak változni egy jobb irányba. Ebben bízok. Sok sikert!

17/L

2018. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

Nos,nem tudom,hogy hol olvastátok,de én sehol nem látok arra vonatkozó onformációt,hogy mennyi étel van otthon a kérdezőnél vagy,hogy egyálltalán van e étel otthon.Ha nekem 500 ft-om lenne és elkérné a gyerekem,inkább Neki adnám,mint kenóra költeném...

Amúgy hiszitek vagy sem,anyám hasonló eset.Nekem már családom van,de van két kiskorú hugom.Mikor elmegyek anyámhoz a fiaimmal viszek ételt magunknak és Nekik is.Mert egyszer nem vittem,egész naora memtünk és ugyan én megreggeliztettem a gyerekeimet útközben,de mikor egy órakor nem kínálgatott anyám ebéddel minket,bekukkantottam a hűtőbe,amibe volt egy fél doboz tej és egy doboz vaj...Szóval gondoskodnom kelett ételről magunknak...De hogy a húgaim mit ettek volna,ha nem megyek,nem tudom...

Amúgy nem anyám nevelt,16 évig nem láttam,szóval annyira nem bizalmaskodik,hogy azt mondta volna,fogyelj lányom hozol ebédnekvalót?

Na mindegy.Ezt csak azért írtam,mert sajnos tényleg van olyan,hogy valahol üre a hűtő....

2018. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
84%

Azért tényleg kiváncsi vagyok aki 35-35e Ft-ból kihozza havonta a kajat 4(!) főre, az ugyan mit eszik???


Az 500 Ft-omat en is inkabb a gyereknek adnám mint Kenora...

De a válaszolók stilusa alapján komolyan nem csodalom hogy ennyi problémás hyerek van...

2018. nov. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!