Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért takargatják magukat...

Miért takargatják magukat egymás előtt a családtagok?

Figyelt kérdés
Nem az lenne természetes ha megismernék, hogy hogyan néz ki a felnőtt férfi és a női test?

2019. jan. 18. 13:15
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a legtöbb ember nem kíváncsi a családtagjai meztelen testére.

És az természetes hogyha valaki nem akarja mutogatni magát mások előtt.

2019. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%

Úristen ezek a válaszok, agyam eldobom! Egyik kommentelo írta az egészséges arany közép utat. Na ez az ami nincs meg ma az emberekben! Vagy az egyik véglet vagy a másik. Vagy a hetvenhet zár a fürdőszoba ajtón és a meztelen test meg a szex teljesen tabu, vagy a konyhaasztalon kefélés a gyerek előtt. Ez szép mondhatom.


Nálunk nem volt direkt maga mutogatás, apámat nem is láttam meztelenül (én nőnemű vagyok amugy), viszont édesanyámmal soha nem szegyenloskodtunk egymás előtt. Siman bemehettem ha beszélni valóm volt vele hozzá a fürdőszobába miközben ő fürdött, és ő is simán bejött hozzám a fürdőszobába ha valamit mondani akart. És van egy egészséges határ képzeljétek el, mert ha párommal voltunk otthon látogatóban több napra, és együtt fürödtünk párommal (nem állandóan, de volt ilyen alkalom) akkor nem törte ránk az ajtót. És persze ha párom fürdött egyedül akkor hozzá sem ment be senki. Nálunk mindenki tudja hol a határ. De ehhez persze kell egy bizonyos értelmi szint a családban hogy ez működjön. Ami látom itt nem jellemző a magyar családokra.

2019. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
49%
Mert az nagyon intim, csak az emberhez legközelebb állok (érzelmileg) lássák. Meg pl nem akarja, hogy bámulja, meg hasonlítgassa, hogy kinek pl a combja mennyivel hájasabb, kinek mekkor a legnagyobb anyajegye, ne nézegesse, ne méregesse. Meg mert szemérmes
2019. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
65%

"Siman bemehettem ha beszélni valóm volt vele hozzá a fürdőszobába miközben ő fürdött"

És ezt miért csak a fürdőszobában tudtátok megbeszélni míg fürdött? Kis privát szféra? :D

2019. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
54%
Az hogy amíg bemegyek hozzá amíg fürdik az már majdnem a konyhaasztalon kefélünk szint. Hozzám ne jöjjön be senki amíg fürdök és a testemet se nézegesse senki. A testem az enyém amihez kizárólag én döntöm el kinek van köze. Ennyi erővel le a ruhával és mászkáljunk az utcán is meztelen. Hiszen nem kell magunkat betegesen takargatni.
2019. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Karena26 ***** válasza:
9%

Rám a mai napig tartó negatív befolyással van rég eltávozott apukám nudista hajlama. És az is, hogy egyszer véletlenül rányitottam anyukámékra.

Ha lesz gyerekem, mindent meg fogok tenni azért, hogy se apját, se anyját ne lássa majd pucéron, sem akció közben!!!

2019. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%

"Siman bemehettem ha beszélni valóm volt vele hozzá a fürdőszobába miközben ő fürdött, és ő is simán bejött hozzám a fürdőszobába ha valamit mondani akart."

Atyavilág, én ettől megbolondulnék, és nem a pucérság miatt... ha búvárruhában pancsolnék, és úgy mászkálna be valaki, az is megőrjítene.... Nekem nagyon furák az ilyen emberek, akik nem bírnak 5 perc békét hagyni a másiknak, és még a fürdőben is egymás nyakára járnak. Elképzelni nem tudom, mi lehet annyira sürgős, hogy nem várhat a megbeszélése 5 percet. És ismétlem, ebben nem a szégyenlősség a lényeg számomra, egész egyszerűen az ember néha magára csukná az ajtót, és élvezne pár perc magányt, ez szerintem elég természetes dolog.


Amúgy pár embernek miért kiborító véglet az asztalon szexelés? Teljesen logikus példa ide. Az lenne a TERMÉSZETES. Az ember az egyetlen, aki félrevonul (általában) nemi életet élni, az állatok nem zavartatják magukat, párosodnak ott, ahol épp eszükbe jut, a társas állatok az egész csoportjuk előtt.

Az ember is így kezdte, aztán kialakult bennünk némi szemérem. Tulajdonképpen ugyanaz az oka annak, hogy ruhát hordunk akkor is, ha nem lenne rá szükség hőmérséklet szempontjából, annak, hogy nem szeretkezünk mások előtt, és annak, hogy nem épp oda piszkítunk, ahol ránk jön.

Abszolút nem hü lyeség összehasonlítani. :)

(Ráadásul a gyerekre gyakorolt hatásuk is hasonló, sokan traumatikus élményként számolnak be arról is, ha meglátták a szüleiket szex közben, és arról is, ha valamelyik szülőt ruha nélkül látták.)

2019. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Yoda m. ***** válasza:
50%

Kedves #27!


Hogy miért megy be Valaki a Másikhoz pl. fürdés közben beszélni vele? Mondok pár példát erre:

1.) Mindjárt indulnia kellene, s nincs ideje már kivárni azt a 10-15 percet.

2.) Elfelejtette megkérdezni pl. vacsora közben, s más közelebbi időpontja nem adódik... mert indulnia kell.

3.) Fürdés közben az ember általában el tud lazulni (olyankor nem gyötri a befizetetlen számlák problémája) s vannak, akik tudják ezt, s szeretnék egy nyugodt emberrel megbeszélni, ami fontos és tudatosan keresik a beszélőpartner nyugodt, higgadt állapotát.

4.) Az Anya a legkomolyabban közölte lányával: - Hozzám bármikor jöhetsz, ha problémád, megbeszélni valód lenne- és a lány komolyan vette, amit anyja mondott. Ezért.

5.) A fürdőszobában igazán kettesben lehet az anyjával, ha esetleg ez is fontos...

6.) Nem olyan túl-szigorúak az otthoni szabályok, hogy közli Anya és Apa a "fogadóidejét" gyermekével.

stb.


Minden csak MEGSZOKÁS kérdése!


"Az ember is így kezdte, aztán kialakult bennünk némi szemérem." - Ezt úgy is nevezik szégyenkezés érzés.

Legtöbben alapból szégyellik a testüket. Vagy azért, mert túl vékony, túl kicsi, túl nagy, túl görbe, túl vastag, stb...

Na most a vicc az, hogy pont olyasmit szégyellnek, amelyről aztán az ég világon semmit nem tehetnek. Mert az egy ADOTTSÁG. Beörökölte, lehet rá mondani. Íme:

A fehér bőrű szégyelli, hogy nem elég barna nyáron... ezért sütteti magát pecsenyére...

A sötét bőrű szégyelli, hogy nem elég fehér ... szóval oda-vissza igaz.

És miért?

Mert úgy hiszi, neki MÁSNAK kellene LENNIE, mint amilyen. (Ezért a sok plasztika, műmell, stb)


"Abszolút nem hülyeség összehasonlítani. :)"

A legnagyobb hülyeség máshoz hasonlítani önmagad! Ebből fakad az a rengeteg kisebb-rendűségi érzése embereknek.

- Jajjjjjj... (Istenem) Miért is nem vagyok olyan szép, mint X.Y modell, világsztár, vagy a szomszédék lánya, vagy Anyukája!

Az ember legfeljebb csak önmagához hasonlítsa Önmagát! A múltbéli önmagához. Hogy akkor milyen volt, s most milyen... de még akkor se vonjon le eget-verő következtetéseket. És ne iszonyodjon...

Csak fogadja el önmagát olyannak, amilyen. Ha ez megy, akkor képes változtatni. Ha nem, akkor örökös harc lesz önmagával... hogy már mióta le kellett volna fogynom! Ugye?


Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy! S ne csak a tested, hanem lelked, az összes tulajdonságaidat is!

Ha elfogadtad magad... onnantól lehet változtatni. Ez a belépési pont.


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
32%
Ennyi erővel szarás közben is beülhetünk a másik lába elé, ha annyira fontos közölnivaló van.
2019. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
43%
És ezt nem lehet fürdőszoba ajtón keresztül? :D De biztosan én is szerintem bemegyek legközelebb ha valaki szarik. Sőt szerintem egyenesen hozzájuk megyek be, hogy szia csak azt akarom kérdezni...
2019. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!