Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért takargatják magukat...

Miért takargatják magukat egymás előtt a családtagok?

Figyelt kérdés
Nem az lenne természetes ha megismernék, hogy hogyan néz ki a felnőtt férfi és a női test?

2019. jan. 18. 13:15
1 2 3 4 5
 31/47 mooti ***** válasza:
16%

A 28-as válaszolónak teljesen igaza van. Annyit még hozzáfūznék, hogy az elsõ ember pár is meztelenül élt amíg a tiltott gyümölcsbõl nem ettek. Isten megbüntette õket, kiūzte Èvát ès Ádámot a Paradicsomból valamint szemérmessé tettetet. Kérdés ki szeret más būneiért būnhõni?

Az emberek prūdek lettek, megszólják a másikat. Mindegy, hogy ruhában vagy anélkül vannak.

29 és 30-as válaszolónak csak annyi: sajnállak benneteket, nem a ti hibátok, hogy nem a kérdéssel foglalkoztok. Vetközzétek le az aroganciát és ne bántó módon gondolkodjatok, hanem elfogadóan, így a Ti életetek is szebb lesz

2019. jan. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 mooti ***** válasza:
63%

El kell fogadni az embernek a saját testét és ezt a családdal a legkönnyebb, hisz õk mindenben mindenkor támogatják egymást.

Így mindegy, hogy a nappaliban, fürdõben, szobában stb van valaki meztelenül, azzal semmi gond.

2019. jan. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, felőlem mindenki ott pucérkodik, ahol akar. Csak engem ne kényszerítsen, és ne mondja, hogy valami normális, csak mert ő normálisnak HISZI.


Az egyetlen bajom azzal volt, aki nem képes 5 percet várni, hogy pofázzon. Megy utána, a seggében van, mint egy 3 éves, nehogy egyedül maradjanak a gondolataikkal, mert az félelmetes.

2019. jan. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
44%

#28


"Mindjárt indulnia kellene, s nincs ideje már kivárni azt a 10-15 percet."

Nekünk speciel van agyunk, meg tudjuk szervezni, hogy mindenkinek legyen ideje elintézni, amit akar.


"Elfelejtette megkérdezni pl. vacsora közben, s más közelebbi időpontja nem adódik... mert indulnia kell."

What? Szoktunk azután is találkozni, hogy elmegyünk otthonról, ismerjük a telefont illetve a mindenféle chatprogramot, ha valami halaszthatatlan mondandónk van, amit elfelejtettünk.


"Fürdés közben az ember általában el tud lazulni (olyankor nem gyötri a befizetetlen számlák problémája) s vannak, akik tudják ezt, s szeretnék egy nyugodt emberrel megbeszélni, ami fontos és tudatosan keresik a beszélőpartner nyugodt, higgadt állapotát."

Azért aki CSAK fürdés közben tud ellazulni, azzal komoly problémák vannak, ezt ne állítsuk már be normálisnak.


"Az Anya a legkomolyabban közölte lányával: - Hozzám bármikor jöhetsz, ha problémád, megbeszélni valód lenne- és a lány komolyan vette, amit anyja mondott. Ezért."

Értem, hogy vannak ilyenek, éppen ez a fura nekem. :D


"A fürdőszobában igazán kettesben lehet az anyjával, ha esetleg ez is fontos..."

Ez elég betegen hangzik. Más helység nincs a házban, amin van csukható ajtó, vagy mi?


"Nem olyan túl-szigorúak az otthoni szabályok, hogy közli Anya és Apa a "fogadóidejét" gyermekével."

Itt nem igazán értem, hogy mire gondolsz.


"A legnagyobb hülyeség máshoz hasonlítani önmagad!"

Hol hasonlítottam máshoz önmagam?

Érted egyáltalán, amit olvasol? :D

2019. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 Yoda m. ***** válasza:
15%

Kedves #27 sorszámú válaszoló!


"Atyavilág, én ettől megbolondulnék.... ...az is megőrjítene.... " Hmmmm...

Nem gondolod, hogy szavaid alapján túlságosan is könnyen bolondulsz... vagy őrülsz? Biztos vagy Te ebben? Vagy csak mondod, mert ezt tanultad és szoktad meg.

Ha egy egeret látsz elszaladni, te is felugrassz hangos sikoltozás közepette egy székre? Mert "majd megőrülsz" a félelemtől? Csak kérdem.


"...Nekem nagyon furák az ilyen emberek, akik nem bírnak 5 perc békét hagyni a másiknak..."

Keveset éltél még ahhoz - úgy tűnik - hogy más, ennél még sokkal furább emberek még extrémebb furcsaságait megtapasztald. De hát, ha nyitva tartod a szemed... ez még simán változhat. Csak rajtad múlik.

Azt írod: "... 5 perc békét hagyni a másiknak..." Honnan veszed azt, hogy az a másiknak zavaró és békétlenséget okoz? Gondolod, hogy ha neked ez probléma... akkor mindenki másnak is? Szerintem önmagadból indultál ki. Nem helyes. Kicsit több fantáziád is lehetne... NEM VAGYUNK EGYFORMÁK! Nem csak méretben, testsúlyban... hanem MINDEN másban sem. Szokásokban, mentalitásban, gondolkodásban, stb.

Ha te képtelen vagy mondjuk hazudni, vagy őszintétlen lenni...adott szituációban, gondolod, hogy mindenki más is így van ezzel?


"... az ember néha magára csukná az ajtót, és élvezne pár perc magányt, ez szerintem elég természetes dolog." Nos, eléggé szegényes fanáziára vall, ha azt hiszed, hogy az ember csakis fürdőzés közben élvezhet néhány perc magányt napi szinten... Én például igen sok élethelyzetben képes vagyok magányba vonulni. S legkevésbé a fürdőszobában. Ugyanis ott igyekszem zuhanyozni, és nem fekszem be a forró vizes kádba, mert akkor v.színű el is aludnék. Helyette az alapos mosakodásra és kevés melegvíz használatra koncentrálok. Tehát nincs ellazult, magányos 10 percem. Ott nincs.

Lehet, hogy nálatok a lakás szobái (kollégium?) egy átjáróház? Mert akkor meg tudom érteni, hogy csak az az 5-10 perc áll rendelkezésedre a magány vállalására. No, de nem ez a jellemző.

Azért gondolom, ez belátható. A legtöbb embernek nem csak a napi 1-2 rövidke alkalom áll rendelkezésre a vállalt magány megtapasztalására. Ami egyébként tényleg hasznos tud lenni... sőt, kell is.


"Tulajdonképpen ugyanaz az oka annak, hogy ruhát hordunk akkor is, ha nem lenne rá szükség" -Valóban szemérmetlen disznó mindenki, aki a naturista strandon ruha nélkül mászkál? Vagy a tengerparton monokiniben?

Nincs olyan... hogy: AZ MÁS! Mindig a helyi körülmények, a helyi kultúra és sokak által elfogadott szabályok szerint öltözünk. A csadorban mászkáló barátnők is, akik egyébként többen is lehetnek ugyanannak az egy hapsinak a felesége. Szóval egy másik kultúrában, de egy privát szférában (lakáson belül) is... mindig lehet hozni szigorúbb, de enyhébb szabályokat is. Épp ettől olyan különbözőek a világunkban fellehető kultúrák és családokon belüli szokások is. (Ha olvastad a Rómeó és Julia történetét, na ott művészien körül van írva, mit jelent Capuletnek lenni szemben a Montague-val.)


"Nem olyan túl-szigorúak az otthoni szabályok, hogy közli Anya és Apa a "fogadóidejét" gyermekével." - Itt arra utaltam, hogy léteznek olyannira "elfoglalt" anyák, de többnyire Apák, akik előre közlik csemetéjükkel, hogy mikor érnek rá foglalkozni velük. Tehát pl.: - Fiacskám, amikor hazajöttem és már megvacsoráztam, de mindenképpen a főműsoridő előtt (21ó) gyere hozzám, ha valami közlendőd (ellenőrző, stb), óhajod, sóhajod van! - Na... kb. erre gondoltam. Mert hogy ilyen is létezik. Nem is kevés.

És akkor megy a 'szófogadó' gyerek és Apa legalább fél órát rá szán drága idejéből gyermekére, ami apa számára a "NEVELÉS". (Remélem érzed az iróniát: "a drága idejéből"...)


Lehet, hogy félre értettelek?

"Abszolút nem hülyeség összehasonlítani. :)" Én ezt úgy értettem, hogy összehasonlítani önmagad másokkal. Önmagad szokásait, tulajdonságait, vagyontárgyait, stb. másokéval. Ha nem erre gondoltál, akkor mit nem hülység összehasonlítani mivel?


Írtam:

Fogadd el magad olyannak, amilyen most vagy! S ne csak a tested, hanem lelked, az összes tulajdonságaidat is! Amibe benne értendő a világodról alkotott összes tudásod és tudatlanságod, tapasztalatod és tapasztalatlanságod is. Azaz a teljes világképed. Nincs semmi szégyellni valód. És nincs semmi elítélni valód sem. Csak azt TUDD, hogy mikor, miből és mennyit engedhess meg maganak. Tudd, hogy mindenből mi a MÉRTÉK! Beszédből/hallgatásból, írásból/olvasásból, szórakozásból/tanulásból, gondolkodásból/ellazulásból...


Ha így teszel... idővel elfogynak azok az okok, amitől hited szerint megbolondulnál, vagy ami hited szerint megőrjítene!


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
71%
Wow, nem nekem szólt, de ennyi sületlenséget..
2019. jan. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
42%

#35


"Nem gondolod, hogy szavaid alapján túlságosan is könnyen bolondulsz... vagy őrülsz?"

Nem, csak ilyen szavakat használok.


"Ha egy egeret látsz elszaladni, te is felugrassz hangos sikoltozás közepette egy székre? Mert "majd megőrülsz" a félelemtől?"

Miért kellene félnem egy kisegértől?

Hogy jön ez ide egyáltalán? :D


"Keveset éltél még ahhoz - úgy tűnik - hogy más, ennél még sokkal furább emberek még extrémebb furcsaságait megtapasztald."

Honnan veszed? Láttam már ezerszer cifrábbakat annál, hogy valaki bemászkál a másikhoz a fürdőbe, de ettől még nem tartom kevésbé idegesítőnek.


"Honnan veszed azt, hogy az a másiknak zavaró és békétlenséget okoz? Gondolod, hogy ha neked ez probléma... akkor mindenki másnak is?"

Azt írtam, hogy ÉN nem értem az ilyen embereket, és ENGEM idegesítene az ilyesmi. Hol írtam, hogy másnak is? Csak arra írtam az egészet, hogy a kérdező meg 1-2 válaszoló teljesen elképzelhetetlennek tartja, hogy valaki privát szférát akarjon, és nem értik, hogy ilyesmit hogyan-miként lehet gondolni, hát leírtam az én nézőpontom.

Van haverom, akinél a családban tök normális, hogy szrás közben is bemászkálnak egymáshoz a budira beszélgetni, készülődni. Egészen addig, amíg rám nem nyit senki, marhára nem zavar, hogy ők mit csinálnak, sose szóltam be neki emiatt.


"Szerintem önmagadból indultál ki."

Gratulálok, Sherlock! :DDDDD


"NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!"

Igen, éppen ez lett volna a mondandóm lényege a kérdező számára, hogy ne várja már el a világtól, hogy mindenki szeressen nudizni.


"Nos, eléggé szegényes fanáziára vall, ha azt hiszed, hogy az ember csakis fürdőzés közben élvezhet néhány perc magányt napi szinten... "

Mutasd meg, kérlek, hogy az általad idézett mondatban hol írtam a "fürdőszoba" szót! Épp ez volt a lényeg, van, aki a kisszobába szeret félrevonulni, van, aki a wc-be, van, aki a konyhában szeret egyedül lenni, van, aki meg a fürdőben. Pont ez volt a lényeg.


"Valóban szemérmetlen disznó mindenki, aki a naturista strandon ruha nélkül mászkál? Vagy a tengerparton monokiniben?"

Disznónak nem mondom, sőt, semmilyen negatív jelzőt nem aggatnék az ilyen emberekre, de tény, hogy nincs olyan mértékű szeméremérzetük, mint a többségnek. Ezen mi a kérdés?


"léteznek olyannira "elfoglalt" anyák, de többnyire Apák, akik előre közlik csemetéjükkel, hogy mikor érnek rá foglalkozni velük"

Lássuk be, ez azért nem normális dolog.


"Ha nem erre gondoltál, akkor mit nem hülység összehasonlítani mivel?"

Ember, bocsánat a kérdésért, de tudsz olvasni? Mármint nem úgy értve, hogy felismered-e a betűket, mert nyilván igen, de képes vagy ÉRTŐ olvasásra?

Ott van felette komplett 2 bekezdés arról, hogy mire értettem: arra, hogy valaki felhozta az asztalon szexelést példának, páran meg eldobták az agyukat, hogy nem lehet összehasonlítani. Én pedig kifejtettem, hogy miért de.


Tanulj meg értve olvasni, mert ennyi sületlenséget régen láttam egyszerre, lényegében minden egyes mondatomat félreérted és/vagy félremagyarázod.

2019. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 Yoda m. ***** válasza:

Kedves #36-os lajstromszámú Hozzászóló!


Bocsáss meg, ha így szólítalak, de nekem csak egyetlen 36-os szám vagy jelenleg a ~hét milliárdból. Volna nekem is véleményem azon "anonymus" felségjelű neve-nincs Válaszolók titkolózásával kapcsolatosan is, akik még a szabadon választott nick nevüket sem vállalják fel, de az trollkodás lenne ezen fórumon.


Kedves Anonymus!


Nem neked szólt? Neked teljesen igazad van ebben.

Én is még sok mindent tartottam sületlenségnek ~50 évvel ezelőttig (pl. Einstein relativitás elméletét, vagy Schrödinger macskája néven elhíresült gondolatkísérletét), aztán szépen apránként kezdtem rájönni, hogy az nem is volt akkora sületlenség, hanem csak nekem volt kínai... mert NEM ÉRTETTEM a SZÖVEGET, a mondatot, a mondat értelmét, hogy az mit is jelent. Valójában csak túl fiatal és tapasztalatlan voltam hozzá.

De ez (mint időközben kiderült) átmeneti és könnyen orvosolható. Csak olvasni, tanulni, no meg gyakorolni kell hozzá. Ismered a mondást? A saját tudás megszerzéséhez 10% tehetség + 90% elszántság és kitartás szükségeltetik csak. Na most, 10%-nyi tehetsége (valamiben) szinte mindenkinek megadatott. Ez a tapasztalatom.

Amiben úgy érzed, hogy jó vagy, no azt erősítsd magadban, azt gyakorold leginkább. A többit azt meg csak amennyire muszáj, de inkább hanyagold... Ez a javaslatom.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Jaj cica, kevered a tényeket a véleményekkel.


Elmagyaráznám, de a reakciódból ítélve nem fogod érteni.

2019. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tieid pont azért, mert bámulni szeretnéd őket szívesen, és ők ezt tudják rólad:) XD Csak poénkodok, de amúgy lehet, hogy van benne valami:):) XDDD Na jó, amúgy, ezt a komit ne vedd komolyan:):)
2019. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!