Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek anyukátok mennyit segít egy héten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mennyit vigyáz a babákra/gyerekekre. Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!! Engem ez nagyon bánt pláne hogy már két gyerkőc van a férjem sokáig dolgozik jó lenne néha elszabadulni-edzeni,stb.

Ti mennyit számíthattok anyukátokra?

Én egyébként 30 vagyok, anyu 50.


2019. jan. 20. 15:21
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
79%
Nem sokat. Most vezetni tanulok, azt segítenek megoldani, hogy ne mindig a férjemnek kelljen szabit kivenni. Anyósom nyugdíjas, anyu még dolgozik. Általában havi egy-egy alkalommal vigyáznak rá 3 órát, persze időben megkérdezem, hogy jó- e nekik. Meg újévkor ott aludt anyuéknál, mi elmentünk bulizni. Ezen kívül ha van kedvük elvihetik. Szerencsénk van, aranyosak a nagyszülők, szeretik az unokát.
2019. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
65%

Nekem semennyit se segitett. Latni is csak ugy latta kicsinek oket javareszt ha odavittem. Ellenben a bebisittert megprobalta tobbszor kidobni de helyretettem, hogy mit kepzel?? O nincs, masik nagyszulo sincs, nem kerek semmit hagyjon boldogulni. Amig nem lettek onjaroak addig bebisittereztunk ha muszaj volt, de igazabol jottek velunk mindenhova. Tenyleg mindenhova. Mostmar onjaroak, de azert ilyen hogy szabad hetvegenk meg nem volt. Szabad oraink mar vannak :) ahogy nottek, nagymama (csak az egyik) igyekezett veluk kapcsolatot kialakitani,setalni beszelgetni veluk. De ezt amikor a nagymamanak epp kedve volt. Egyszer ketszer probaltuk megkerni hogy segitsen, de utolso pillanatban kem9ndta, hogy hja nem kesek, elutaztam ez az... nyilvan egy ket ilyen utan meg se probaltuk megkerni.


Nagyszulonek lenni nem kotelesseg, csak lehetoseg, ha nem akarja vki, hat ez van.

2019. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
62%

Fordítsuk már kicsit meg a kérdést.

Alig várják a szülők az unokát és mikor van akkor nem akarnak vele lenni?

Anyósom 50+os, aktív dolgozó, de alig várja, hogy szombatonként jöhessen babázni. Persze nem a nagyszülőnek szülünk, de számomra az a normális, hogy mama időt szeretne tölteni az unokával.

2019. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
79%

A szomszéd pár nagyon gyakran vigyáz az unokákra, így télen is gyakran vannak itt, pláne az újszülött, de a nyár elviselhetetlen, ide csapják le a szülők a kölyköket, gyakorlatilag egész nyárra, max heti 1-2 nap vannak a szüleikkel.

Közvetlen szomszédok, minden szót hallunk már akkor is ha normál hangerővel diskurálnak a szomszédban, de amikor az unokák itt vannak, az ordítozást hallgatjuk, max enni mennek be. A nagyi arcát múltkor elcsíptem, látszott rajta hogy szívesebben harakirizne, valamiért nem mer nemet mondani a pulyákra a lányának. Anyuka ugye még egyet szült, onnan tudtam meg, hogy egyik héten nagy hassal jött a lánya (mindent látni mert ledúrták a határsövényt.....), 2 hét múlva hozták a pici babát megőrzésre.....Nem tudom minek szül sz ilyen, értem én, hogy a GyerMek az élet része, de nem mi szültünk, nem értem miért kell eltűrnünk. Pláne nem a nagyinak.

Idén átmegyek ha megint elharapódzik a helyzet és beszélek anyukával. Ha már gyereket csinált, foglalkozzon vele.

2019. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
78%
Semenniyt. Külföldön élünk
2019. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
56%
Bingó, be is gurult a szokásos családi autó, most parkol be. Most nyitottam ki az ablakot...:D
2019. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem van különbség aközött, ha a nagymama elmegy az unokához és játszik, beszélget, foglalkozik vele, de a szülők otthon vannak és ha a gyerek pl. éhes, akkor az az anyuka dolga, hogy mit egyen a gyerek.

De úgy látom a legtöbb szülő, ha a nagymama megjelenik, akkor ők viharos gyorsasággal lelépnének és legyen már a nagymama gondja, ha a gyerek épp a háta közepéig sza.ros lesz.

Kedves kérdező! Ha el akarsz szabadulni a gyerekektől, akkor elsősorban a férjed vigyázzon a gyerekekre, hisz ő csinálta őket.

Mért csináltok programot a férjeddel úgy, hogy előtte nem beszélitek meg anyukáddal, hogy ráérnek-e.

Mért várod el tőle, hogy ő mondja le a programját?

Meg kellett volna gondolnod a második gyereket, de ilyen hozzáállással még az elsőt is.

2019. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk elég gyakran,főleg,hogy a testvérem itt élt a férjével a gyerek négy éves koráig.Mindenki besegített amíg nem ment óvodába,mivel mind ket szülő dolgozott.Mondjuk meg is kérdezték apámat,hogy minek sétáltatja az unokáját.De én is vittem oviba,orvoshoz,sétálni.Érdekes hozzá állása van itt némelyeknek.Azért minimális segítség elvárható,ez oda vissza működik.Elég szomorú,hogy egy nagyszülőnek nincs arra igenye,hogy pár órát legyen az unokájával egy hónapban.Nálunk is mindenki dolgozott,mégse haltunk bele,se akkor amikor valamelyik nagyszülőmnek kell segiteni.Pedig nálunk is vannak ellentétek,viták.
2019. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
50%
Nem a néha vigyázásról van szó, hanem konkrétan arról, amikor a szülőpár csinál x gyereket és állandóan szabadulni akar tőlük. Az hogy pl nálunk is szinte már itt lakik a 2 gyerek, lassan megszokjuk…. De hogy egy pár hónapos kisbaba ennyit van távol az anyjától...Minek szül akkor ha ekkora teher? (arról nem is beszélve hogy miért teszi tön kre a mi szabadidőnket is?)
2019. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
68%

Anyósomék már nem éltek a lányom születésekor, anyukámék 100 km-re laknak. Ők a legnagyobb örömmel vigyáztak a kislányomra, anyu pont előtte 3 hónappal ment (55 évesen) nyugdíjba, és ő eleve ki volt éhezve az unokára. Persze úgy értem a vigyázást, hogy eleinte minden két hétben jöttek hozzánk egy nap apuval (reggel jöttek, délután mentek). Utána pedig talán először 2 éves korában vitték el, hogy tudjak dolgozni, nagyon összecsaptak a határidők (itthon dolgozom). Akkor két hétig náluk volt a lányom, nagyon élvezték. (És én is teljes bizalommal rájuk mertem bízni.)

Viszont ezzel együtt is azt mondom, hogy van olyan nagyszülő, aki másképpen gondolja. Ez nem lehet elvárás a fiatal szülő részéről, nem kell neheztelni a nagyira ezért. Kérdező, főleg anyukád még dolgozik. Magam is 50 éves vagyok, és bevallom, egy-egy munkanap után hulla fáradt is tudok lenni (pedig még mindig itthonról dolgozom), de agyilag leamortizál. Én a legkevésbé egy unokázós délutánt tudnék elképzelni olyankor. (De még nincs unokám). Anyukád ha így szeretné, az is rendben van, ezért ne érezd megbántva magad.

2019. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!