Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek anyukátok mennyit segít egy héten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mennyit vigyáz a babákra/gyerekekre. Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!! Engem ez nagyon bánt pláne hogy már két gyerkőc van a férjem sokáig dolgozik jó lenne néha elszabadulni-edzeni,stb.

Ti mennyit számíthattok anyukátokra?

Én egyébként 30 vagyok, anyu 50.


2019. jan. 20. 15:21
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
35%

Amikor az elso gyerekem szuletett edesanyam meg dolgozott, de nagyon akart jonni segiteni. Kicsit az elejen sok is volt belole, de aztan szepen alkalmazkodtunk mindketten. De o nagyon gyerekcentrikus, haztartast kedvelo asszony. Elvalt igy az unoka a nagy ujra kiteljesedes lehetoseget jelenti neki.vegul heti egy delutanba-estebe allapodtunk meg es akkorra szerveztem az osszes magan-edzos-tanfolyamos-randizos-kimenos estemet.

Most van masodik gyerek kicsi baba es most is jon segiteni, de joval tobbet majdhogynem napi szinten. Most azonban mar nyugdijas, baratja sincs. Igy is neha nem er ra (orvos, sajat otthoni dolgai, nagyszulokrol gondoskodas,rokonlatogatas, kirandulas), de eszembe nem jutna barmit is elvarni tole vagy szemrehanyast tenni, ha epp akkor nem jo neki amikor en elotte azt olyan jol kitalaltam.

2019. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarok gyereket,nem is lesz soha,anyám is mondta hogy teljesen felesleges gyereket szülni ebben a világban.De ha lett volna,szerintem nem örült volna hogy lepasszolom a gyereket hozzá,sokat dolgozik,pihennie is kell,ő nem lett volna az a tipikus jó nagymama szerintem.Nem lehet ezt elvárni mindenkitől.
2019. jan. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
51%

Van különbség aközött, hogy a nagyamama "unokázik" mert szeretne a picivel lenni (saját örömére) vagy "szitterkedik". (ami meló)


Mi hetente többször találkozunk anyósomékkal és kivisszük hozzájuk a babát (4.5hós) eljátszanak, örülnek neki, ellenben teljesen "rájuk" eddig 2x hagytuk. (1x szülinapomon, hogy elmehessünk randizni, másszor karácsony bevásárlás előtt)


Ettől függetlenül valószínűleg ahogy nő majd egyre gyakrabban fogjuk tudni "odabízni" és ők is gyakrabban veszik majd át. (most azért még én és párom vagyunk az aki "veszi" a baba finom jelzéseit és ez nem olyan amit szóban el lehet magyarázni)

Ráadásul anyatejes baba (és próbáltuk kerülni a cumisüveget) szóval ez is bonyolította az ügyet.

De pl segíteni a nagyszülők nem csak "baba átvétellel" tudnak. Nekem nagy segítség volt, hogy az első időszakban vagy míg kórházban voltunk főztek páromra és rám, vagy az én édesanyám a baba születése után 1 hétre lejött támogatni...


Én úgy vagyok ezzel, hogy minden segítségnek örülök, de ez nem lehet elvárás feléjük.

2019. jan. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
24%

35-ös vagyok!

Én sem írtam hogy el várnam. Anyámék ebből örömüket lelik, ők pl gyári melósok és sokszor 12 órának. Megis szeretnék vinni. Ha hétvégén nem vihetik már "morognak".

Ha nem lenne segítség en is meg oldanám mert kénytelen lennék!

De nem értem ebben mi a rossz?

Lehet lepontozni...ez az oldal már úgysem hasznos nem hasznos pontozás alapján működik, "pofára megy"!

2019. jan. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
47%

Azért elég durva azt elvárni, hogy anyudék dobják félre a programjukat, mert neked gyerekcsősz kell. azt meg, hogy eljárkálj edzeni, ""leszabadulni" elsősorban a férjeddel kellene megebszélni és leszervezni, mert ti ketten vagytok a szűkebb család, a ti yerekeitekről van szó, akiknek a neveléséért, mindennapjai megszervezésért ti vagytok felelősek, és nem nem az 50 éves anyádon kellene számonkérni, hogy miért nem unokázik többet, hogy neked is legyen szabadidőd...

nem mondom, hogy vannak esetek, amelyek durván igzaságtalanok, és sokan elfelejtették, hogy amikor ők voltak fiatal anyák, akkor a gyereket automatikusan a nagyi csőszködte, mert már akkor nyugdíjas volt, és most nekik ez valahogyan nem esik jól, hogy most ők vannak nagyikorban, esetleg már nyugdíjban, és a lányuknak, menyüknek hasonlóan jól jönne egy olyan univerzális gyerekcsősz, amilyen nekik is volt. De azért nem szabad elfelejteni, hogy változik a világ, a körülmények teljesen mások, és az emberek is. Most már nem bűn felvállalni elvileg, ha valaki nem is akar gyereket vállalni, így azt is meg lehet érteni, hogy valaki fel meri vállalni, hogy nem akar beugrós nagyi lenni.

2019. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
72%
Többen írták itt, hogy "elvárható". Értsétek már meg, hogy nagyon nem elvárható. Olyan nincs, hogy elvárható, maximum meg lehet kérni, és a nagyszülő mondhat nemet is akár.
2019. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
89%

40-es, teljesen jó kérdéseket feszegetsz.

Náluk pl. az volt, hogy első hat hétre ki voltunk tiltva szabályosan (mindkét nagyszülőpár), bár én csak mostoha nagyszülő vagyok (az ifjú apuka igazi anyukája nagyon rég meghalt).

Na szóval, MINDENKI ki volt tiltva 6 hétig, és ebben benne voltak a nagyszülők is, nem volt kivétel. Fényképen láthattuk a babát csak. Egyáltalán, egy tisztelgő babalátogatásra sem mehettünk, olyan 10 percesre sem. Mindez megspékelve valami nagyon bunkó stílussal ("köszönjük, megoldjuk"). Mert mi, hülye nagymamák még telefonon rákérdeztünk, hogy meleg ételt vigyünk-e időnként, de az sem kellett, mert majd ők (mondjuk hozatták kifőzdéből, de ő dolguk).

Utána is hűvös maradt a viszony, őszintén, ki jár úgy oda szívesen, ha vágni lehet a levegőt. A meny úgy őrizte egyébként is, mint egy anyafarkas.

Most eljött a 3 éves kor, jó lenne már lepasszolni, úgy vannak vele. De semmi kötődés nem alakulhatott így ki, én mondtam is, hogy IDE nem, ha degradálva voltunk egy "szimpla ismerős" szintjére, akkor most is annyit nyújtok (én legalábbis), mint egy ismerős. Az időmet nem fogják beosztani. (Most persze megy a nagy csodálkozás, hogy nem ugrálunk örömünkben, hogy unokázhatnánk.)

2019. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
54%
Az én anyukám 50 sem volt, mikor szültem. Én megértettem, hogy a kevés szabadidejében nincs energiája mindig unokázni, ezért kerestem más alternatívát. Távolabbi rokon (a nagynéném is kapható volt "babázásra"), illetve bébiszitterem is volt.
2019. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
31%

Anyós az elsőnél közölte,h ő nem akar nagymama lenni. A másodiknál,h minek,az elsőt se tudod nevelni. Most várom a harmadikat, "ebbe az országba? dehátorbán.....


Anyám? Nem beszélünk,mert volt pofám elköltözni és nem élek vele még mindig.. (34 éves vagyok)


Cry me a river....

2019. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Sok nagyszülő segit az oviba elvinni az unokáit,nyilván hogy a lánya/fia/menye/veje tudjon dolgozni és ne nyomorogjanak egy fizetésből.Ezzel semmi baj nincs,ez a normális.Viszont sok nagyszülő is dolgozik még(fél 5-kor hajnalban kinn állnak várják a melósbuszt)vagy olyan öregek,betegek hogy nem vállalhatják az ilyesmit.Normális nagyszülő ha tud, segit.Persze cserébe ő is kapjon segitséget...Én állandó éjjelt tudtam vállalni és én hordom oviba és haza is.Amig oviban van (fél 9-től fél négyig)addig bizony alszom.Ha meghoztam az oviból valamicske közös program is jut a kicsivel de sajnos este fél 8-kor zuhanyzás,fürdetés,én meg megyek dolgozni.A nagyszülők szobájában alszik.Ennyit tudnak segiteni én meg örülhetek mert ha nem lenne kire hagyni éjjel hogyan dolgozhatnék?Ahhoz öregek a szüleim hogy ők hordják oviba.Nekem állandó délelőttben fél 5-kor menne a buszom.Akkor meg még nincs ovi.Sajnos én egyedülálló anyaként rá vagyok erre utalva.
2019. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!