Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek anyukátok mennyit segít egy héten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mennyit vigyáz a babákra/gyerekekre. Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!! Engem ez nagyon bánt pláne hogy már két gyerkőc van a férjem sokáig dolgozik jó lenne néha elszabadulni-edzeni,stb.

Ti mennyit számíthattok anyukátokra?

Én egyébként 30 vagyok, anyu 50.


2019. jan. 20. 15:21
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
77%

"Érdekes, hogy itt mindenki csak unokázni túl öreg, de szülni nem?"


Te észreveszed, hogy mekkora orbitális baromságot kérdeztél?

Én pl. 52 vagyok, és elárulom, hogy szülni sem szeretnék (milyen érdekes). És persze unokázni MÉG nincs időm, mivel a munkából hullafáradtan esek haza, és olyankor jó, ha magamat össze tudom kaparni (nem fizikai munka, közgazdász vagyok, de agyilag teljesen leszív.)


Párhuzamot pedig ne vonjál: Az az anyuka, még ha 45 évesen szül, akkor is ott a szabadideje: Szülés előtt pár hét, utána 3 év, neki akkor a babázás a dolga.

Az 50-60 közötti nagymama viszont még aktív dolgozó (nem mellesleg, többségünk már k...vára unja és utálja, tömegközlekedni, bejárni, elvárásoknak megfelelni akár az íróasztalnál, akár a betegágy mellett, akár a pult mögött, akár a gépsornál). Baromira nem ildomos egy ilyen (még nem nyugdíjas) 50-60 közötti nőre rálőcsölni alanyi jogon az unokát. Neki ugyanis (mily érdekes) NEM ez az egyetlen feladata.

Így is csodálom, hogy vannak munkatársnőim, akik azért rohannak a buszhoz, vonathoz, mert neki KELL hazavinnie az unokát, és vele lennie, amíg a fiatal szülők hazaérnek, és elviszik tőle. Ezek a nagyik azért nem olyan k....va boldogok ettől, mit ne mondjak, frusztráltak, csak nem mernek nemet mondani (valószínűleg beléjük lett nevelve, hogy ez így a helyes, holott nem így van. Ők még dolgozó nők.)

Mellesleg, ha nyugdíjas, akkor sem köteles. Maximum segíthet, ha szeretne.

Ne

2019. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
88%
Előző voltam: Szóval, nem jár alanyi jogon.
2019. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
38%
Sose varom el tole,hogy ha en kitalalom h menni akarok vigyazzanak apuval az ikrekre,van nekik is eletuk es auert szultwm oket hogy en legyek veluk. Viszont rengeteget van nalunk,velunk es van,hogy felajanlja,hogy menjunk el a parommal ide-oda.:) Akkor azt ki szoktam használni ugy ket havonta egyszer de az o rovasukra sosem.
2019. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
17%
Semennyit. Senki... 5eves. Ha olyan van akkor hamarabb számíthatok ovis szülőkre, barátokra.
2019. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
27%

Ide kár kuìrni ilyen jellegű kérdést! Amúgy sem segít ez neked semmit.

Itt mindenki hiper szuper anyuka, apuka aki mindig megoldja és nem vágyik segítségre.

Én hálás vagyok hogy mamám mindig vitt és nagyon jó kapcsolatunk volt. És amikor beteg lett nem dugtak be anyámék othonba, hanem jártak gondozni és én mint unoka is sokat segítettem neki, oda is költöztem.

Anyám is szivessen vigyázz a lányomra. Sőt meg is bolondulna ha nem vihetné vagy jöhetne.

Én egyedül nevelem, apuka lelepett (a nagyobbik lánya is nálam van 5 éve, ő már 18 és nagy segítség. Neki sem gond ha a húgára vigyáz!).

Néha, ez ritkább...nálunk alszik anyukám a lanyommal. Van hogy szombaton reggel viszi és vasárnap este hozza. Vele mennek apámmal mindenhová. Nyáron nyaralni is el vitték két hétre (velünk is jött).

Még papám is él, 82 éves de közbe ő kéri had hozhassa el oviból a lányom!

Nálunk ez a normális.

Anyám 52, apám 58 éves.

Én éjjel dolgozom, hogy minél többet tudjak vele lenni!

Tudom...a sok hiper szuper anyuka le fog pontozni 👌😂

Am azt vettem észre a környezetemben, hogy általában azok kötnek bele ebbe, akiknek a szülei nem hogy havi egyszer nem viszik a gyereket, de csak a duma hogy jajj én unokám...közben le sem szarjak.

Nekem apám anyja ilyen. Nem vigyazott ránk se...egy kezemen meg számolom hányszor voltam nála.

Most meghalt az elettarsa...érdekes most keresne hogy menjünk. De most már cssz meg!

N26

2019. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
66%
35-ös, nem arról van szó, hogy hiperszuper anyák írnak ide. Megoldották. Jó szervezéssel, bébiszitterrel, stb. Mert, hogyha mondjuk egy fiatal házaspár külföldre költözik, és ott születik gyerekük (a szüleik nyilván nem költöznek a fiatalokkal), akkor azok már hiperszuper anyukák/szülők? Nem, csak megoldják, mert kénytelenek.
2019. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
92%

Semennyit nem vigyázott rá.

Anyósom meg nagymamám szokot.

2019. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
21%

Jajj,ne foglalkozz azokkal a hülyeségekkel,hogy magadnak szülted stb,meg oldeg magad meg ilyen idiótaságok.

Amúgy az én anyám,előző vagyok,Majdnem velem egyszerre szült...

Szerintem elváható,hogy egy anya segítsen a gyerekének a gyereknevelésben,segítsen vigyázni az unokára stb.Engem legalább is tuti úgy kellakd kirobbantani az unokám mellől,és mivel tudom milyen nehéz kisgyerekekkel,biztos,hogy mindent megteszek,hogy segítsek a gyerekeimnek a gyerekeik körül.

2019. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
10%
Te jo ég! Megdöbbentem az itt olvasott kommentek többsegen! 1,5 éves a babànk de minden héten jön fel anya Pestre vagy én megyek haza a babànkkal! És imàdjàk egymàst! Nem a nagyszülő ek szulunk ez tény de a mai világ más mint régen. A férjem volt h este 7-ig dolgozott, 7-kor már fektettük le a babat, ergo ha beteg voltam vagy sürgős ügyet kellett intézni (fogorvos, pénzügy, nőgyógyász stb) mindig segitett anya! És igen most fogunk elutazni először kettesben 5 napra ferjemmel és anya vigyáz majd rá! És ez szerintem normális! És igen nekunk is szükségünk van ferjemmel hogy kettesben legyünk! Sose hagynám babysitterre. Sajnálom h a te anyukád ilyen. Az én anyum 55 éves dolgozik de örömmel jön mindig. Nem teher neki. Ha látom hogy faradtabb akkor mi utazunk el haza! Anyosom más tészta ő meg sose pelenkazta be. Ők nem kötődnek hozzà annyira mert ilyenek. De én is úgy gondolom hogy egy családon belül normális az ilyen segitsegnyujtas! Én is fogok anyanak segíteni ha idős lesz és rá szorul! Moziba máskor is el mehettek volna szerintem. Tiszta gàz...
2019. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
64%

"Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!"


Megkérdezhetem, hogy amíg nem születtek meg a gyerekek, addig hányszor találkoztatok egy héten?


Meglátogathatták az első unokát az első néhány hétben? Meg akarták látogatni az első unokát az első néhány hétben?


Hányszor és mennyire előre kérted meg őket, hogy segítsenek?


Mert nekem kicsit fura, hogy egy jó családi kapcsolatban ahol a nagyszülők rendszeresen látogatják az unokákat, ott egy moziműsor fontosabb, mint, hogy segítsenek.

2019. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!