Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek anyukátok mennyit segít egy héten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mennyit vigyáz a babákra/gyerekekre. Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!! Engem ez nagyon bánt pláne hogy már két gyerkőc van a férjem sokáig dolgozik jó lenne néha elszabadulni-edzeni,stb.

Ti mennyit számíthattok anyukátokra?

Én egyébként 30 vagyok, anyu 50.


2019. jan. 20. 15:21
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, ez tény, hogy ahol normál munkarendben dolgozik mindkét szülő, szerintem sem tudják megoldani, hogy vinni is és hozni is a gyereket (oviból). Főleg, ha még buszozni is kell a munkahelyre. Max. ha az egyik szülő 6 órásban van. Itt a körzetünkben is (Bp. agglomerációja)ahogy elnéztem, vagy nagyi ment a gyerekért délután, vagy szomszéd néni volt megkérve (vagy pénzért vagy csak úgy). (Én itthonról dolgoztam, de én sem tudtam volna kimatekozni, ha bejárok Pestre dolgozni.)
2019. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
56%

Nem túl sokat sajnos. A gyerekeim 12 és 3 évesek, a nagyra még azért többet vigyázott régen, mondjuk havi egyszer nála aludt, meg ha valami dolgom volt, akkor is jött. Azóta más munkakörben dolgozik, úgyhogy elég ritka, hogy nála lennének a gyerekek, vagy akár csak a kicsi (a nagyra már ugye annyira nem kell vigyázni).

Mondjuk én nem haragszom rá ezért, tudom, hogy baromi sokat dolgozik a munkahelyén is, és otthon is, hétvégén is akár. Azért sem haragszom, ha neki valami programja van, és azért nem ér rá, hiszen neki is kell kikapcsolódás. Csak hát baromi nehéz azért néha, mert iszonyúan ki vagyok merülve, dolgozom én is, a férjem is, ő sokszor este ér csak haza, a kicsi sokszor beteg, amit általában én is elkapok tőle, szóval sokszor csak vonszolom magam.

Szóval nehéz így, hogy kb. nulla lehetőség van a pihenésre, kb. 4-5 havonta egyszer van, hogy elviszi a lányokat egy éjszakára, meg ha valami van, akkor néha napközben vigyáz a kicsire, de olyankor nem pihenek, hanem megyek a dolgomat intézni.

De nem hibáztatom érte anyukámat, teljesen megértem, hogy elfoglalt, és jönne ő sokkal többet a gyerekekhez, ha tudna. Ráadásul ő sem kapott sokkal több segítséget, amikor mi voltunk kicsik a tesómmal, pedig a mi nagyszüleink már nyugdíjasok voltak akkor. Jó, kicsit többet tudtak segíteni, de azért nem heti rendszerességgel voltak velünk ők sem.

2019. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
50%

"ahol normál munkarendben dolgozik mindkét szülő, szerintem sem tudják megoldani, hogy vinni is és hozni is a gyereket (oviból). Főleg, ha még buszozni is kell a munkahelyre. Max. ha az egyik szülő 6 órásban van."


Hát azért az durva lenne, ha tényleg így lenne.

2019. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
39-es vagyok. Hát komolyan sajnállak benneteket. Lepontozhattok épp leszarom de az én anyum örömmel unokazik sőt tetőzom 2 hetente a dedi is eljön ha jön Pestre a tesojahoz. És simán el van a kisfiammal! Ő is imádja. Nálunk ez így alakult ki és boldog vagyok tőle. A ti szuleitek ha betegek lesznek remélem majd fizetitek utánuk a sok pénzt a kórházba stb tudattal h szartak az unokakra... Jó ég. Nem is értem hogy nem lehet szeretni az unokat...es én nem el várom h jöjjön a mama hanem örömmel jön pedig dolgozik még jo par eve van nyugdijig. Aki munka mellett nem akar unokazni az nyugdíjasan se fog. Arra van időd amire akarsz
2019. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!