Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az unoka budai lakást kap,...

Az unoka budai lakást kap, nekünk meg az önerőben nem segítenek? Ez hol igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élünk négyen (a férjem, a két gyerek és én). Nem vagyunk milliomosok,segítség nélkül esélyt nem látok arra, hogy nekünk valaha saját ingatlanunk legyen. Tavaly apám örökölt egy nagyobb összeget, és próbáltunk beszélni velük, hogy legalább kölcsönbe adják, hogy tudjunk venni egy panelt legalább (itt nálunk egy külső területen lévő, 2 szobás lakást már lehet kapni 8-9 millióért). Először úgy indítottunk, hogy vegyenek, ez beismerem, nem volt jó ötlet. Utána hogy kölcsönbe, és visszafizetjük, de már ott tartunk, hogy annak is örülnénk, ha az önerőben segítenének. De nem, mert minek akarunk mi innen elköltözni, meg hogy tartanánk fenn egy házat, a gyerekeket sem bírnánk ellátni a segítségük nélkül. Ebből is rengeteg a vita, mert teljesen magukra kapatták a két gyereket (5 és 8 évesek), másoknak meg azt mesélik, hogy mi nem foglalkozunk velük, és ők nevelik őket szinte. Meg nekem tesznek szemrehányást, hogy milyen anya vagyok, hogy a gyerekeim inkább velük alszanak, mint velem, stb. Minden napra jut valami... Meg hogy ők sosem kértek pénzt itthon semmiért, 44 éves vagyok, ennyi idő alatt összespórolhattam volna egy lakásnak az árát, mire fel segítsenek ők.


Ezzel szemben itt vannak a tesómék, mindketten jól keresnek (télen egzotikus nyaralás, síelés, nyaranta a felesége és a lánya egyáltalán nincs itthon, mert tengerpartoznak, utaznak, mind a hármójuknak új kocsi, stb). Az unokahúgom most érettségizett, Budapestre megy továbbtanulni, és kinézett valami 55 milliós lakást (berendezés nélkül, szóval tuti lesz 60 a vége, ahogy ismerem). Anyámék azonnal mondták, hogy belefizetnek ők is, meg a ballagásra is külföldről vett ékszert kapott ajándékba az unoka, merthogy ezt kért, és persze ők azonnal ugrottak erre.

Rosszul esik, hogy inkább rá költik a pénzt, úgy, hogy nem is szorul rá... Mikor én továbbtanulni mentem, nemhogy lakást nem vettek, de albérletet sem voltak hajlandóak fizetni. Most meg azonnal, és nem jó akármilyen lakás, mert ő külső kerületbe nem költözik, panelba nem megy, legyen mélygarázs, stb. Anyámék meg azonnal ugranak, hogy hát persze, nem is szabad rossz környékre menni... Ráadásul a tesómék rá sem szorulnak a segítségre, mindenük megvan. Mi meg két szobában nyomorgunk négyen az emeleten, konkrétan arra nincs pénzünk, hogy beszereltessünk 1-1 légkondit a szobákba, vagy hogy elmenjünk legalább egy hosszúhétvégére a nyáron valahová.


2019. jún. 20. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim válasza:
91%
A szüleidnél élsz és igen, ezzel évente egy csomó pénzt megspórolsz. Szültél két gyereket úgy, hogy lakásotok pénzetek semmi nincs? Ez felelőtlenség. 18 évesnek szerintük azért nem felelőtlenség lakást venni mert biztos jó helyre ment tovább tanulni, és látták, hogy ebből lesz valami. Egyébként... megkérdezném, mi is a munkád neked és a férjednek? Ha már van 2 gyereketek gondolom nem 21 évesek vagytok, szóval lett volna idő meg lehetőség előteremteni a pénzt...
2019. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
12%
31: Nem, pl én sem vagyok az. Azért nem nézem le azt aki nem tud olyan környezetböl kiszakadni, ahol mindenben elgáncsolják. Van akinek sikerül, van akinek nem. De mindig annak van nagy szája, akinek az ölébe hullott minden, na köztük sok a proli.:)
2019. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
83%

Ha ennyire spórolnotok kellene, akkor tulajdonképpen minek kellett 2 gyerek? Ha azzal vártok még, akkor már rég a saját lakásotokban csücsültök.

Amúgy gondolom a tesódékra eddig nem kellett költeni, rátok meg igen, az lenne az igazságtalan, ha ezek után nem segítenének a tesódéknak is.

Én se nyomnék pénzt olyan felnőtt emberbe, akinek ott figyel a pulya úgy, hogy egy klíma árát nem tudja összespórolni.... :/

2019. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a kérdést egyszer már feltetted
2019. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
93%
Udo: én azért nem hiszek ebben, mert folyamatosan elgáncsoltak, volt, hogy nem volt mit ennem 18 évesen, mégis küzdöttem és vittem valamire. Ezrrt ne mondja nekem senki, hogy nem lehet munkát találni vagy küzdeni. Akarat kérdése.
2019. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
89%

Jezusom🤯


Hm) Nekünk is kozbe jon mindig valami, ezert nem tudunk spórolni. De! Saját lakásban élünk, 2en hoztuk össze a férjemmel. A gyerek ovis 4hetbol 3at beteg... Igy MÉG nem melózom. Szóval egy fizu, férjem 2kezi munkás és csp 12eft. De rezsit fizetunk meg minden. Amint dolgozok "arany élet" lesz a magam 120-150 ezres fizujaval :D Igaz, nem vállalunk a semmire 2 gyereket. Es bevetheto nagyszulo sincs, aki mos, főz, takarit es fizeti a rezsit es vigyáz a gyerekekre..


2) Szuleid MOST örököltek, tehát ergo visszamenolegesen nem tudnak fizetni albit a tovabbtanulasodra.... Mellesleg megjegyzem, hogy albit MI SEM fogunk tudni fizetni a gyereknek...


3) Van, volt 2 fizutok.. Legalábbis a gyerekvallalas elott... Lehetett volna gyűjtögetni önerőre, vagy ha nem jó a környék munkavallalas szempontjabol akkor elkoltozni... Utana amint bekoltoztetek, igaz volt kezdő költség a lakhatas miatt, de UTANA a rezsi es kaja árát siman felre lehetett volna tenni havonta. De legyen csak a rezsi osszege... Mondjuk 50eft es nem mondtam sokat(panelban elunk, nekunk kb ennyi, tudom h mashol joval tobb) ez 10 ev alatt 50.000*12*10, azaz 6Millio ft...


Sztem ezt kipotoltak volna ha leteszitek ezt az összeget..


De TI az egész penzt, csak ugy keritek, h egy nyomorult klimat nem tudtok beszereltetni.... Utana meg kölcsön... Miert? Talan vissza tudnatok fizetni? Vagy önerő? Igazuk van! Mert elvinne a bank a lakast akit vesztek... Teljesen felesleges odaadni nektek!


A tesodek jol elnek... Gondolom jo a munkaja, meg a férjének is.. Hat van ez igy, tenyleg kell a tanulas mellett szerencse is, de azért... Ne felejtsd el, hogy anyudnak ők is a csaladja. Nem igazságos hogy ad belole neki es a te gyerekeidnek nem? Honnan tudod? Lehet h lekoti egy reszet, a te 2 gyerekednek, de mivel meg kiskoruak, így nem mondja, mert rajott h a lanya azt is elkoltene....

2019. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
19%
szegénység van az országban az emberek napról napra élnek, de a GYakoris mintaegyedek tele vannak pénzzel és megtakarítással. NEM A GYakori kommentelők világa a valóság ,, bocs , sokkal inkább a kérdező ha homokba dugjátok a fejetek ha nem
2019. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
91%

#38

Azért azt, hogy 44 éves korra összeszed valaki 2-3 milliót, és hogy van 100-200k megtakarítása a családnak, én nem nevezném kifejezetten pénzesnek.

Gyerekre valahonnan volt pénz, szóval nem lett volna gond, ha tudnak gondolkozni...

2019. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
77%
Szokásos kamu, gazdag tesó mindent megkap, szegény tesónak a paci himbilimbije jut. Nagy a meleg, szünidő van, értem én, de jobb sztorit nem tudtok kitalálni?
2019. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
41%

36# Én is tapasztalatbol írom, de nem lehet mindenki egyforma.

Nekem az a véleményem, hogy az ilyen szülök nem akarják elengedni a gyereket, ezért nekik az a jó, ha a fiatalok függnek tölük. Van aki képes kitörni ebböl, van aki nem. De nem biztos hogy gyengébbek az ilyenek, mint aki jó helyre született és támogatják.

2019. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!