Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az unoka budai lakást kap,...

Az unoka budai lakást kap, nekünk meg az önerőben nem segítenek? Ez hol igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élünk négyen (a férjem, a két gyerek és én). Nem vagyunk milliomosok,segítség nélkül esélyt nem látok arra, hogy nekünk valaha saját ingatlanunk legyen. Tavaly apám örökölt egy nagyobb összeget, és próbáltunk beszélni velük, hogy legalább kölcsönbe adják, hogy tudjunk venni egy panelt legalább (itt nálunk egy külső területen lévő, 2 szobás lakást már lehet kapni 8-9 millióért). Először úgy indítottunk, hogy vegyenek, ez beismerem, nem volt jó ötlet. Utána hogy kölcsönbe, és visszafizetjük, de már ott tartunk, hogy annak is örülnénk, ha az önerőben segítenének. De nem, mert minek akarunk mi innen elköltözni, meg hogy tartanánk fenn egy házat, a gyerekeket sem bírnánk ellátni a segítségük nélkül. Ebből is rengeteg a vita, mert teljesen magukra kapatták a két gyereket (5 és 8 évesek), másoknak meg azt mesélik, hogy mi nem foglalkozunk velük, és ők nevelik őket szinte. Meg nekem tesznek szemrehányást, hogy milyen anya vagyok, hogy a gyerekeim inkább velük alszanak, mint velem, stb. Minden napra jut valami... Meg hogy ők sosem kértek pénzt itthon semmiért, 44 éves vagyok, ennyi idő alatt összespórolhattam volna egy lakásnak az árát, mire fel segítsenek ők.


Ezzel szemben itt vannak a tesómék, mindketten jól keresnek (télen egzotikus nyaralás, síelés, nyaranta a felesége és a lánya egyáltalán nincs itthon, mert tengerpartoznak, utaznak, mind a hármójuknak új kocsi, stb). Az unokahúgom most érettségizett, Budapestre megy továbbtanulni, és kinézett valami 55 milliós lakást (berendezés nélkül, szóval tuti lesz 60 a vége, ahogy ismerem). Anyámék azonnal mondták, hogy belefizetnek ők is, meg a ballagásra is külföldről vett ékszert kapott ajándékba az unoka, merthogy ezt kért, és persze ők azonnal ugrottak erre.

Rosszul esik, hogy inkább rá költik a pénzt, úgy, hogy nem is szorul rá... Mikor én továbbtanulni mentem, nemhogy lakást nem vettek, de albérletet sem voltak hajlandóak fizetni. Most meg azonnal, és nem jó akármilyen lakás, mert ő külső kerületbe nem költözik, panelba nem megy, legyen mélygarázs, stb. Anyámék meg azonnal ugranak, hogy hát persze, nem is szabad rossz környékre menni... Ráadásul a tesómék rá sem szorulnak a segítségre, mindenük megvan. Mi meg két szobában nyomorgunk négyen az emeleten, konkrétan arra nincs pénzünk, hogy beszereltessünk 1-1 légkondit a szobákba, vagy hogy elmenjünk legalább egy hosszúhétvégére a nyáron valahová.


2019. jún. 20. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
90%

Azon en is elgondolkodtam, hogy mibol fizetitek majd a torlesztot, ha mar most (amikor nincs ilyen jellegu kiadasotok) semmit sem tudtok felretenni? A szuleid valoszinuleg ezzel is tisztaban vannak, igy az a par millio onero (legyen szo ajandekba vagy kolcson adott osszegrol) elobb utobb bukott penz lesz, mert nem gyozitek majd fizetni a hitelt, aztan viszi a bank a lakast, ti pedig cuccolhattok vissza a szuleidhez!


Ha a szuleidnel (kulon emeleten) szukos szamotokra a ket szoba, akkor hidd el, hogy egy panelban levo ket szoba sem lesz tagasabb, sot!

Plusz nem ertem azt a nyomorgos reszt, hiszen azt irtad, hogy a gyerekek sokszor a nagyszulokkel alszanak, tehat feltetelezem nem a szuleid jonnek fel hozzatok aludni, hanem a gyerekek mennek le.

El vagytok ti ott mint hal a vizben!


Kerdezo, lapitas heyett jo lenne ha reflektalnal a kommentekre.

2019. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
92%

Elmondom, hogy minálunk ez hogy volt.

A tesóm az egyetem második fele alatt és utána összesen 10 évig a párjával, később feleségével egy olyan lakásban lakott, amelyet a szüleink vettek befektetési céllal. Nem kértek tőlük bérleti díjat egyáltalán, a rezsit persze tesómék maguknak fizették, de ennyi. Budapest egyik jó drága részén volt a lakás, szóval nagyon jó helyen lakhattak, rengeteg pénzt megspóroltak az albérleten. A szüleink csak akkor adták el a lakást, amikor tesómék megvették a saját házukat, amelybe a szüleim nem segítettek bele közvetlenül, hiszen közvetve már évek óta segítették őket.

Ezzel szemben én, mivel egy másik városban lakom, 11 éve albérletben élek, természetesen én/mi fizettük mindig is a lakbért. A párommal idén vásároltunk egy lakást. Abban viszont a szüleim megtámogattak, kp-val és kamatmentes hitellel.

Hát az a helyzet, hogy ha reálisan nézed, a példán keresztül is akár, akkor a szüleid igazságosan járnak el. Azt támogatják közvetlenül, akit közvetetten nem támogatnak amúgy.

Az pedig, hogy kinek van jól fizető melója, ma már tényleg nem másokon múlik... évtizedek óta nincs diktatúra, hahó...

2019. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
91%
Az unokájuk és a másik gyerekük nyilván nem okoznak nekik csalódást, ti meg mást se csináltok. Gyakorlatilag eltartanak, ha semmibe nem kérnek pénzt, 44 éves fejjel, férjjel, két gyerekkel, és még arra sem voltatok képesek, hogy ketten cirka 20 év alatt (mióta legjobb esetben is befejeztétek a tanulmányaitokat) összerakjatok 8-9 milliót, ellenben odacsináltatok a nyakukra két gyereket... Nem szégyelled magadat emiatt? A testvéred ugyanebből a családból jött...a lehetőség neked is adott lett volna. Nem szégyelled magad, amikor ilyen háttérrel kinyitod a szádat, hogy lakást vegyenek nektek, vagy még több pénzt nyomjon alád önerőbe, miegymásba? A férjed nem szégyelli magát? Menjetek most az ő szülein élősködni!
2019. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
50%

"Nálunk mondjuk már 300 nettoért mehetnek az emberek gyárba (Tatabánya). "


Tesóm is ott dolgozik menedzserként, elég nagy a rálátása a keresetekre, de sosem beszélt 300 ezres nettó keresetről gyárban...nem tudom, ez az infó honnan ered?


Kérdező, az nem bűn, ha anyudék nyakára szülsz (rengetegen csinálják kényszerből, és ettől még nem lúzerek),csak idővel mindannyiótoknak jobb, ha különmentek. A gyerekeitek gyorsan fel fognak nőni, kinövitek a felső emeletet (bár nem tudom, négyzetméterben mennyi az életteretek), illetve lehetnek súrlódások előbb vagy utóbb. Még egy szűk családon belül is, nemhogy nagyszülőkkel együtt, még ha külön emelet akkor is.


Mindenképp törekednék a különmenésre. Nagy félrerakott pénzek nem kellenek, pár millió önerő azért kell (8-9 milla önerőre nincs szükség )mert különben a bankok nem fognak nektek hitelt adni, ebben segíthetnének a szüleitek akár úgy, hogy visszafizetitek nekik kamatmentes kölcsönbe (ha ebbe beleegyeznének).


Ha felesben menne a törlesztőrészlet és a rezsi pároddal együtt, akkor két teljes munkaidős átlagfizuból (minimálbérnél azért kicsit több kell, de nem kell 200 ezres fizetés)meg lehet oldani.


Később lehet törekedni továbbtanulásra is (nálunk az egyetemen, levelezőn több 50-es éveiben járó is tanult, szóval sosem késő elkezdeni), amivel lehet növelni a bevételeket.

2019. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó! Nem megy az értő olvasás? A kérdező irta, hogy tanult...

A másik, szerinted miből fizetnék a törlesztőt vagy a kölcsönbe kapott önerőt, ha már most nem tudnak félretenni SEMMIT, holott nincsenek extra kiadásaik.

2019. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem olvastam el figyelmesen az összes választ, de amit a 60.as válaszoló írt, azt már nagyon vártam....


Azt mondod kérdező, hogy akkor mikor vállaltatok volna gyereket?

Hát, nem vállaltatok volna. Vagy majd csak akkor, ha minden flottul megvan. Miért lenne kötelező gyereket vállalni? Te vagy a mérgező szülő, nem pedig az anyukádék. Másrészt, már ott vannak a gyerekek. Őket felkell nevelni, és nem ártana jó példát mutatni nekik. Én abszolút megértek mindent, mert tudom mennyire drága minden, és pechre mindig akkor megy tönkre minden, amikor az ember nincs felkészülve rá. Én ugyan csak 24 éves vagyok, és nem tudom azt mondani, hogy sokkal többet tudok felmutatni mint te. Viszont törekszem rá, tanulok, igyekszem, boldog vagyok, és nem irigykedek másra. Sok múlik a felfogáson is, tenni kell érte, nem másokat kell figyelni mert akkor mindig lemaradsz. Szedjétek össze magatokat, ha szeretnétek valamit.

Köszönjétek meg a szüleidnek, hogy még mindig tudnak támogatni, és istennek hála hogy még ott vannak mellettetek. Borzasztó szomorú lennék (s sajnos egyszer leszek is) ha a szüleim már nem lennének nekem, igaz ők sajnos nem tudnak engem támogatni, most én támogatom őket. De légy talpraesett, ne mástól várd a segítséget.

2019. jún. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%

Az egész kérdésed értelmetlen. Váltsd már át foritba azt, hogy ingyen laktok ott, akkor mégis miről beszélsz? Pont az lenne az igazságtalan, ha ez mellett a tesódéknak nem segítettek volna. Tök mindegy ők milyen anyagi helyzetben vannak, normális szülő mindkét gyerekét segíti.

44 éves vagy nem 24, igen is gáz, hogy ennyi idő alatt albérleti díj meg rezsi fizetése nélkül sem tudtatok egy 8 milliós ingatlan önerejére összespórolni. Amiket felhoztál indokot, hogy kellett mosógép, meg fogorvosi kezelés meg nonszensz. Miért ez annyit vett el az önerőből??

Vagy kamu vagy, vagy pedig sokmindent elhallgatsz.

2019. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, úgy látszik, nagyon lúzer környékén élhetek Magyarországnak, de itt nem egy embernek nincs saját lakása vagy háza, mégis van gyereke. Vagy szüleiknél laknak, vagy albérletben (egyik sem jobb a másiknál, mindkettő a megalkuvásról szól).


Pont abból van iszonyat kevés, ha már mindenük megvan (lakás, autó, jól fizető munka stb) és erre jön a gyerek és rendre ezek az emberek örököltek lakást, nem saját kis bérükből lett nekik.


Nem igazán értem ezt a kérdezőnek nekirontást, ráadásul ilyen ormótlan módon. Nem jól csinálta eddig, oké, de akik itt kárognak, valami azokkal sincs rendben, mert boldog ember nem csesztet így másokat...

2019. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
100%

"Az unokahúgom most érettségizett, Budapestre megy továbbtanulni, és kinézett valami 55 milliós lakást (berendezés nélkül, szóval tuti lesz 60 a vége, ahogy ismerem). Anyámék azonnal mondták, hogy belefizetnek ők is, meg a ballagásra is külföldről vett ékszert kapott ajándékba az unoka, merthogy ezt kért, és persze ők azonnal ugrottak erre."

"Mikor én továbbtanulni mentem, nemhogy lakást nem vettek, de albérletet sem voltak hajlandóak fizetni. Most meg azonnal, és nem jó akármilyen lakás, mert ő külső kerületbe nem költözik, panelba nem megy, legyen mélygarázs, stb. Anyámék meg azonnal ugranak, hogy hát persze, nem is szabad rossz környékre menni..."

Oké,ezeket én is eléggé túlzásnak tartom,hogy 18 évesnek 55(!) milliós lakás, unokának meg külföldi ékszer stb.,ebben szerintem igazad van és elhiszem,hogy úgy érzed nem voltak korrektek veled szemben,szerintem sem voltak anno azok,de visszamenni az időben nem lehet,ezen már nem tudsz változtatni. Ettől függetlenül sajnos abba nincs beleszólásod,hogy a szüleid mire költik a saját pénzüket,tetszik,vagy sem. Abban is igazat adok neked valahol,hogy a szüleid viszonya a gyerekeiddel nekem elég beteges,nem túl korrekt,hogy (ha jól értem) próbálják ellenetek hangolni őket,akármi is a helyzet,mert nyilván akkor is ti vagytok a férjeddel a gyerekek szülei.

Na most. Én mindig az vagyok,aki megvédi az embereket,akik nem tudnak elköltözni,mert itt úgy tűnik,sokan azt gondolják,hogy azért,mert valaki betölti a 18-20 éves kort,akkor azzal hirtelen milliók hullnak az ölébe,miközben baromira nem. Én mindjárt 23 évesen most végeztem okj-n,itthon lakom még,munkát keresek,illetve amíg nem találok rendeset próbálok diákmelózni,addig is legyen valami kis pénzem.

VISZONT! Te 44(!) éves vagy. Az azt jelenti,hogy ha egyetemet végeztél is volt kb. 20 éved arra,hogy dolgozz és abból valamit félretegyél. Arról nem is beszélve,hogy vagy Te,meg a férjed,ergo 2(!) kereső ember. Nem tudom,mi a foglalkozásotok,mennyi az annyi amit kerestek,de - hacsak nem minimálbéretek van-, akkor is,ha jól értem,kb SEMMIT nem kell a lakásba belefizetnetek,akkor mi a frászkarikára megy el a két fizetés?! Én értem,hogy van két gyerek és az nem kevés pénz,de…azzal kapcsolatban is felmerült a kérdés bennem,hogy őket mégis miből tartjátok el,ha ennyire nincs pénzetek? Vagy rájuk megy el az összes és azért nincs? Vagy őket is a szüleitek tartják el? Nem értem. És igenis ne legyél meglepődve,hogy sokan írták,hogy minek szülték két gyereket,ráadásul szüleidhez.

Ne haragudj,de 44 éves korodra,hogy semmi félretett pénzed nincs az érthetetlen és nem csodálom,hogy a szüleid ezt nyilván nem nézik jó szemmel. Gondolom azért nem segítenek,mert nem tudtok bánni a pénzel és baromira nem bíznak meg bennetek ahhoz,hogy milliókat adjanak nektek.

A másik,ami szemet szúrt:

"Én 2 éve kezdtem el újra dolgozni (előtte 10 évig nem tudtam elhelyezkedni)"

Ne haragudj,de ha 10(!!) évig nem találtál munkát (semmilyet?) akkor ott nagyon nagy bajok vannak veled.

"Abban a 10 évben az is benne van, hogy közben 2x terhes voltam, és itthon voltam a gyerekekkel. Így máris nem annyira sok."

Nem kell a gyerekekre fogni semmit! Ezt akárhogy osztom-szorzom,sehogy nem jön ki a 10év munkanélküliség,hacsak a gyerekeknek,vagy egyik gyerekednek nem volt/nincs olyan egészségügyi problémája,ami indokolja az otthonlétet! Egyébként meg,ha mind a két gyerekkel otthon vagy 3-3 évet amíg oviba nem mennek,az is max 6 évet vesz el a 10-ből, 4 éved még mindig maradt,ne mondd,hogy annyi idő alatt egyáltalán nem lehet munkát találni.

"Úgy nehéz ám jól fizető munkát vállalni, ha nincsen munka. A tesómék sem a minimálbérből élnek így..."

Munka az mindig van és nem hiszem,hogy csak minimálbérért. Nem tudom,mi a végzettséged,az lehet,hogy abban a szakmában épp nincs munka,de akkor más lehetőségek után kell nézni. Sokan nem a szakmájukban helyezkednek el,ezzel nincs is baj,de valami megoldást kell találni akkor is főleg,hogy van 2 gyerek!

"Mert őszintén, a 40-hez közel még mennyit kellett volna várnunk a gyerekvállalással?!:)"

Ne haragudj,aláírom,hogy sok nőnek ezért tolódik ki a 30-as éveire a gyerekvállalás,mert nincs meg az anyagi háttér hozzá,de inkább legyen meg és aztán legyen gyerek. És bocs,de megint csak arra tudok visszakanyarodni,hogy ha elkezdtél volna 15-20 évvel ezelőtt valamit félretenni,meg mondjuk a férjed is így tett volna (nem tudom mióta vagytok házasok?!),akkor mindjárt nem lenne gond,hogy nincs anyagi háttér 40-hez közeledve sem, meg most 40 fölött sem és lett volna mire szülni. Soha nem győzik az emberek azt elégszer hangsúlyozni,hogy a gyerek az mennyi pénz,ti kettőt is vállaltatok a mire is? Semmire! Szüleidre. Ez soha nem jó opció. Ha saját lakásra nem is tudtok gyűjteni,de albérletre már bőven össze kellett volna,hogy jöjjön pénz két fizuból.

2019. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%
szóval, kedves 64-es! Arra akartam kilyukadni, hogy ez a 10 évig nem dolgoztam mert nem volt munka, butaság! lehet, hogy csak 150nettot keresne, de az is több a semminél!
2019. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!