Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az unoka budai lakást kap,...

Az unoka budai lakást kap, nekünk meg az önerőben nem segítenek? Ez hol igazságos?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élünk négyen (a férjem, a két gyerek és én). Nem vagyunk milliomosok,segítség nélkül esélyt nem látok arra, hogy nekünk valaha saját ingatlanunk legyen. Tavaly apám örökölt egy nagyobb összeget, és próbáltunk beszélni velük, hogy legalább kölcsönbe adják, hogy tudjunk venni egy panelt legalább (itt nálunk egy külső területen lévő, 2 szobás lakást már lehet kapni 8-9 millióért). Először úgy indítottunk, hogy vegyenek, ez beismerem, nem volt jó ötlet. Utána hogy kölcsönbe, és visszafizetjük, de már ott tartunk, hogy annak is örülnénk, ha az önerőben segítenének. De nem, mert minek akarunk mi innen elköltözni, meg hogy tartanánk fenn egy házat, a gyerekeket sem bírnánk ellátni a segítségük nélkül. Ebből is rengeteg a vita, mert teljesen magukra kapatták a két gyereket (5 és 8 évesek), másoknak meg azt mesélik, hogy mi nem foglalkozunk velük, és ők nevelik őket szinte. Meg nekem tesznek szemrehányást, hogy milyen anya vagyok, hogy a gyerekeim inkább velük alszanak, mint velem, stb. Minden napra jut valami... Meg hogy ők sosem kértek pénzt itthon semmiért, 44 éves vagyok, ennyi idő alatt összespórolhattam volna egy lakásnak az árát, mire fel segítsenek ők.


Ezzel szemben itt vannak a tesómék, mindketten jól keresnek (télen egzotikus nyaralás, síelés, nyaranta a felesége és a lánya egyáltalán nincs itthon, mert tengerpartoznak, utaznak, mind a hármójuknak új kocsi, stb). Az unokahúgom most érettségizett, Budapestre megy továbbtanulni, és kinézett valami 55 milliós lakást (berendezés nélkül, szóval tuti lesz 60 a vége, ahogy ismerem). Anyámék azonnal mondták, hogy belefizetnek ők is, meg a ballagásra is külföldről vett ékszert kapott ajándékba az unoka, merthogy ezt kért, és persze ők azonnal ugrottak erre.

Rosszul esik, hogy inkább rá költik a pénzt, úgy, hogy nem is szorul rá... Mikor én továbbtanulni mentem, nemhogy lakást nem vettek, de albérletet sem voltak hajlandóak fizetni. Most meg azonnal, és nem jó akármilyen lakás, mert ő külső kerületbe nem költözik, panelba nem megy, legyen mélygarázs, stb. Anyámék meg azonnal ugranak, hogy hát persze, nem is szabad rossz környékre menni... Ráadásul a tesómék rá sem szorulnak a segítségre, mindenük megvan. Mi meg két szobában nyomorgunk négyen az emeleten, konkrétan arra nincs pénzünk, hogy beszereltessünk 1-1 légkondit a szobákba, vagy hogy elmenjünk legalább egy hosszúhétvégére a nyáron valahová.


2019. jún. 20. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
19%
37# tipikus proletár hozzáállás. Valahogy megy nekik, de nem igazán jól. Most végre találtak valakit akinek rosszabbul megy és beletörölhetik a lábukat. Ha meg valaki nem velük játszik, összeállnak mint disznók az esőben aztán lepontozzák, mintha ettől igazuk lenne. 😂
2019. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
93%

A szüleidnek van igaza. Egyszerűen nem hiszem el hogy 10 évig nem találtál munkát. Nem kell semmit a gyerekekre fogni. A 10-ből 4 év otthonlétet ha indokol a 2 gyerek jóindulattal (mert hogy a szüleid ezek szerint bevállalták volna akár már 1 évesen is a gyerekfelügyeletet, te meg mehettél volna dolgozni már akkor). A fennálló 6 évben miért is nem találtál munkát? Egyáltalán ilyen körülmények közt hogy mertél GYES-re gyereket vállalni?

Ha már ilyen kényelmesen elvoltál az elmúlt 10 évben, miért elégedetlenkedsz a helyzeteddel? Ennyi idő alatt rengeteg lehetőségetek lett volna félre tenni, albérletet keresni stb.

A szüleid az unokában látnak perspektívát és ezt támogatják. Benned nem sok van az eddigiek alapján.

2019. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
92%
De az a 10 év valójában minimum több, mint 20, mert gondolom nem 33 éves korodig tanultál.
2019. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is gyanús, hogy egyszer már feltetted ezt a kérdést. Tételezzük fel, hogy valós a probléma.


Azt mondom neked kérdező, adogasd össze mennyit spóroltatok azon, hogy a szüleid négyőtöknek lakhatást és ezt-azt biztosítanak. Könnyen megfogod látni, hogy ebben a helyzetben semmi igazságtalan nincs. Ti apránként kaptatok elég nagy segítséget.


A 10 éves munkanélküliségre meg azt mondom, hogy ezek szerint sosem voltál még szorult helyzetben (köszönd az anyádéknak, akiket ócsárolsz). Hidd el, ha albérletben laktatok volna és fenyegetett volna a hajléktalanság és az éhhalál, egyből találtál volna munkát. Amiket te itt nyomsz az csak rizsa és kifogás. Mondom ezt úgy, hogy nekem sincs még saját ingatlanom, de nem is anyámékkal élek.

2019. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
91%
Egy 2 szobás panel az álmod, aztán azt irod,hogy a szüleidnél 2 szobában nyomorogtok.Akkor most csöbörből vödörbe akartok kerülni?
2019. jún. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem mondta, hogy az anyádék nyakára vállaljatok gyereket. El lehetett volna menni érettségi után koszt-kvartélyos kuli melóra, később külön albérletbe költözni és csak azután vállalni gyereket.
2019. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
76%
Megint ez a nincs munka ;D Munka mindig van! Értem én, hogy nem szeretsz gyárba menni de ott mindig van munka! Nálunk mondjuk már 300 nettoért mehetnek az emberek gyárba (Tatabánya). Mondjuk, ha nem keresel, nem is lesz munkád!
2019. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
92%
Kiegészítés: Egyébként kur*a nagy önzőség anyukádék nyakára szülni 2 gyereket. A tesódék gondolom azért keresnek jól, mert tanultak sokat, vagy még most is tanulnak. Az én szüleim is jól keresnek, mert, mert jól ;D. Egyébként amit te csinálsz az szín tiszta irigység. (Tudom megint ez az irigysék phuu) Anyukádék valsz. jobban szeretik a tesódat és a családját, psszt.: Talán azért mert nem szültek a nyakukra gyereket, úgy hogy tudják nem tudnak lakást venni ;). Egyébként én nekem is lesz lakásom, ha Pestre megyek, de egyik családtag sem kezdett el köpködni ;D. Mivel anyám és a nagybátyám is sokat tanult és kb. 25 évesen mindketten kirepültek és már elkezdtek dolgozni, vagy még tovább tanulni. Nekem a nagymamám egyébként senkit sem "támogat". Utolsó mondatok: A szüleid PEDIG ELDÖNTHETIK MAGUKTÓL IS, hogy kinek adnak pénzt! ti ott laktok náluk (kb.:Havi 100 ezer is, sőt több is lehet), míg a tesódék nem laknak ott (kb.:havi 10k, ugye attól függ) F
2019. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
69%

Elolvastam majdnem az összes kommentet.


Lenne néhány kérdésem: komolyan 300 ezer forint körüli a magyar nettó jövedelem?

Valóban ennyire könnyű boldogulni Magyarországon?

Csak mert nekem nem ez jött le...


Ha igen, akkor megeszem a kalapom és vissza költözöm Angliából...:D



Kedves kérdező!

Eléggé kacifántos helyzet, mindenesetre a szüleid sokat adtak neked, hiszen élhetsz náluk az egész családoddal; az részletkérdés, hogy "nem tudtál félre tenni".

Ha belegondolsz, akkor nagy valószínűséggel a házat ti fogjátok örökölni, ellenben a testvérdék eddig nem kaptak semmit, valahogyan ezt ki kell egyensúlyozni.

A szüleid a pénzükkel egyébként is azt csinálnak amit csak akarnak.

Szerintem békéljetek meg a helyzettel, legyetek hálásak, tegyetek félre, béküljetek ki... Nem mindenkinek vannak ennyire normális szülei.


(Lehet le pontozni...)

2019. jún. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
93%

Mert őszintén, a 40-hez közel még mennyit kellett volna várnunk a gyerekvállalással?!:)


Ha még magadatokat sem bírjátok fenntartani (lakhatás, munka), akkor egyáltalán nem kellett volna gyereket vállalnotok, nemhogy kettőt. Nem kötelező. Mit adsz nekik tovább? Az életképtelenséget, meg az élősködés gyakorlatát?

Én sem ölnék belétek egy fillért sem. Két ekkora duplanullás lúzert, a férjed is mi a fenét csinált az élete első felében? Te is csak az elmúlt 10 évről beszélsz. 34 éves korodig mit értél el, mire építkeztél, amikor úgy gondoltad, hogy neked családot kell alapítanod anyádék emeletén? És azóta, ott éltek, és mégis annyi megtakarításotok sincs, hogy ilyen csipri-csupri dolgok teljesen elviszik, mint szemüveg, meg új mosógép?! (igen, tudom, hogy mindkettő több tízezres tétel, de bakker...ennyi nem kellene, hogy lenullázzon) A hitelt akkor miből fizetnétek havi szinten vissza?

2019. jún. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!