Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyi áldozattal...

Másnak is ennyi áldozattal járt a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Szültem császárral egy kislányt , 12 éve

Akkor csodaként éltem meg , tervezett volt és az életem adtam volna érte

És oda is adtam . A testem átalakult , azóta is próbálom helyrehozni

Feladtam a szabadsagom, magánszférám

Önmagam számára másodlagos lettem

Terhesseg miatt kialakult epekö es hasnyalmirigy gyulladás. Majdnem meghaltam

Mikor elváltam es anyagi nehezsegekbe ütköztem el kellett adjam a családi aranyakat , amelyek közt volt nagyanyam halála elött nekemajándékozott aranylánc medállal. Máig sirok , ha eszembe jut

Ez jutott eszembe 12 év után

Persze a lanyom egy igazi ugyes szep gyerek , szerencsem volt vele

De NEM A MIÉRTEKET AKAROM boncolni , hogy miert igy miert úgy , hanem arra vagyok kivancsi , hogy mas is volt ilyen helyzetben ?


2019. júl. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
86%

Igen. De nem tudom, hogy az áldozat-e a legjobb szó. Teljesen átalakult az életem. De nem ért meglepetésként, számítottam rá, tudtam, hogy ez lesz. De hát én akartam, én választottam. Sok minden egyszerűbb, könnyebb lenne gyerek nélkül. De hogy boldogabb lennék-e, azt nem tudom.

Maradandó bajom nem lett szerencsére a terhesség miatt. Ami nekem a legnehezebb, az az, hogy mindig legyen a gyerekkel valaki. Mindketten dolgozunk. Egy nagyi van, a többi már nem él, de ő is dolgozik. Így szünetekben iszonyat nehéz. Nyilván ha nagyobb lesz, akkor ez változik, de most ezzel nagyon szenvedünk.

2019. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%
nem vagy egyedul a problemaddal. sokan megbantak hogy egyaltalan vallaltak gyereket csak ezt nem szokas bevallani.
2019. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
42%
Nem szerintem ritka aki megbanja a gyermeke szuleteset. Mert az a legjobb a vilagon de itt nem a megbanasrol van szo hanem arrol hogy mivel is jar gyereket vallalni/nevelni.
2019. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
84%

Test, karrier, szabadidő, pénz, intimitás, nyugalom, hobbi, szexuális élet, ezeket mind feláldozod a gyerekekért.

Utána idejönnek gyakorira panaszkodni hogy mennyire szar szülő vagy, miközben még 25 éves korukban is a kenyeredet eszik. Persze régen az emberek lehetőségei korlátozottabbak voltak, ezért nem is kellett olyan sok mindent feláldozni, főleg vidéken.

Ma már kinyílt a világ a vasfüggöny után, ezért egyre többen vetik el a gyerekvállalás gondolatát és inkább magukra koncentrálnak. Háromgyerekes szülőként teljesen megértem őket, a gyerekvállalás kiszolgáltatottá tesz minden téren.

2019. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
43%

A régi én meghal. Egy új én fejlődik ki a gyerekkel együtt. Ha az előző életét akarja valaki élni, akkor a gyerekkel töltött életét hanyagolja.

Hatalmas áldozat a szülő feladata. Erről van még alkalmad beszélni a saját szukeiddel, az segíthet. Ezen felül egy szülői közösség (anyuka klub) is mutathat good practice-eket, ami nagyon hasznos!

2019. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
83%
Az én gyerekem 16 éves szinten császárral született. Semmi problémám nem volt a műtét miatt. Nem híztam el anno, mára sikerült, de ez nem a gyerek hibája. Apuka meg a terhesség alatt lelépett, ennek ellenére megoldottam mindent. Magánszférára és szabadsagra tökéletes megoldás volt a bébiszitter. Magamnak mindig én voltam az első, bármilyen önzően is hangzik, de csak egy boldog ember tud egy másikat boldoggá tenni. Anyagilag is megoldottam.
2019. júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
80%

Ferjhez mentem , rá 5 evre született meg a fiúnk orvosi segitséggel jöhetett ez csak letre! Hormobkezekés, műtetek, injekció kúra, tabletták, 30 kg plusz mire eljutottam oda, hogy vegre pozitív legyen a teszt. Aztan a terhesseggel meg 12 kg.

Veszelyezetett terhesség ,

De ujra vegigjarnám ezt az utat !, Pedig a testem sosem lett olyan mint régen !

Minden perce megerte !

Rá 6 evre ujra teherbe estem, 7 hónapos volt a,baba,mikor meghalt bennem, így kelkett megszüljem, ennek mar 15 eve, mai napig szomorú vagyok ez miatt,

Testem nem a,regi, de anya lehettem , szamomra,ez volt a fontos, atelni, a lemondas sosem zavart, sosem ereztem annak, termeszetesnek vettem.

Felnőtt mar a gyerekem, kirepült, ez az elet rendje, mai napig jó a kapcsolatunk, mi meg ujra felfedeztük egymast itthon , jarunk programokra, kirandulni, :)

2019. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
55%

Tipikus... na, ezért (sem) lesz gyerekem... “Elcsesztem az életem, DE legnagyobb öröm az életemben!”

Mielőtt teherbe estél, nem tudtad, hogy meghízol?! Hogy most már nem TE leszel a középpontban, hanem Ő? Nem csinálhatsz azt és akkor, amit csak akarsz, nem csak a tied az a pénz, amit keresel? Had ne soroljam...

Nem is értem amúgy, mire számítottál? Hogy egy pici felnőttet szülsz, akit épp hogy kipottyantassz, elmegy ügyvédnek, megkeni a vajaskenyerét, neked meg topmodell alkatod lesz...? De komolyan érdekel...

2019. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is az a bajod, hogy a bajodban egyedül vagy.


Most végig gondoltam és habár a gyerekeim 8-7 évesek, de totál legjobb legboldogabb idöszakomba vagyok. Pedig az utobbi 8 évben egy rakat egészségügyi bajom volt, mütéttel stb... De még is ezek legkevésbé érdekelnek, mert itt a férjem egy olyan ember akivel boldog vagyok, akivel joban-rosszban együtt és segítsük egymást ha baj van, de legnkább élvezzük a jót.


Èn tuti pont így éreznék mint te, ha nem lenne vagy rossz párkapcsolatom lenne. Egyedül a bajokkal, gondokkal és még felelöséggel lenni egy gyerekre is, azt nevelni és az ö bajait is terelgetni...

2019. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó!


Nem mindenki hízik el a terhesség miatt. Anno én ugyan több mint 20 kiloval voltam több, mint a normál sulyom, amikor szülni mentem, utána viszont 5 kg minuszban voltam az eredeti sulyomhoz képest. Miután vékonyabb voltam,mint korábban, a melleim meg jócskán megnőttek a szoptatás miatt, kimondottan jó alakom volt.m (Azóta ahiyg már írtam sikerült elhíznom, de ennek továbbra se volt köze a terhseghez)

Nem kell feladni a magánszférát se, se önmagunkat, lehet egyensúlyozni. A baj az, hohy azt nyomják ezerrel, hogy a gyerek az első, áldozd fel magad. Pedig nem kell. Eleve en vagyok az első, mert nélkülem a gyerek nem lesz ellátva. Az időt is be lehet osztani, csak gondolkodni kell és leginkább akarni. De vannak, akiknek a gyerek valóban az első és legfontosabb és minden más lényegtelen. Az ilyen emberek előbb utóbb elmaganyosodnak, sokszor depressziósan lesznek és nagyon sokan görcsösen ragaszkodnak a gyerekhez meg akkor is, amikor az már huszonéves és önálló életet élne.

2019. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!