Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyi áldozattal...

Másnak is ennyi áldozattal járt a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Szültem császárral egy kislányt , 12 éve

Akkor csodaként éltem meg , tervezett volt és az életem adtam volna érte

És oda is adtam . A testem átalakult , azóta is próbálom helyrehozni

Feladtam a szabadsagom, magánszférám

Önmagam számára másodlagos lettem

Terhesseg miatt kialakult epekö es hasnyalmirigy gyulladás. Majdnem meghaltam

Mikor elváltam es anyagi nehezsegekbe ütköztem el kellett adjam a családi aranyakat , amelyek közt volt nagyanyam halála elött nekemajándékozott aranylánc medállal. Máig sirok , ha eszembe jut

Ez jutott eszembe 12 év után

Persze a lanyom egy igazi ugyes szep gyerek , szerencsem volt vele

De NEM A MIÉRTEKET AKAROM boncolni , hogy miert igy miert úgy , hanem arra vagyok kivancsi , hogy mas is volt ilyen helyzetben ?


2019. júl. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
32%
Jó látni, hogy mindenkinek kicsit mást jelent ez. Már csak azt is jó lenne látni, hogy ezt elfogadják, hogy nem mindenkinek azonos az élete és az élete során az egyént ért események.
2019. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, nagyon nincs rendben, hogy mindenkinek mást jelent egy bizonyos történés.


Ha valaki megbotlik, akkor feláll, más ülve marad és sajnálja magát, a harmadik elkezd kiabálni egy építőmunkással, mert azt hibáztatja, a negyedik hazamegy és szidja az anyját, amiért az nem tanította meg, hogy figyeljen a lába elé, az 5. elkerüli örökre azt a helyet, mert szégyenkezik, nehogy valakibe belefusson, aki látta elesni, a sokadik elpanaszolja mindenkinek, van, aki indítványozza a polgármesteri hivatalnál az útjavítást, más meg leugrik a hídról, mert elesés nélkül sétálni sem képes.


Sokan vagyunk, sokfélét gondolunk, de amelyik viselkedés vagy gondolat egy vagy több embernek kárt okoz, azt ki kell iktatni, nagyon nincs rendben.


A megváltozott test és kevesebb szabadidő is mindenkit máshogy érint, de a kérdésből látszik, hogy itt mást érint negatívan egy adott személy problémája(ami az egészséges embereknek nem ekkora probléma), ezt nem szabad így hagyni a sokféleség nevében.


Nem létezik, hogy ezt a hibáztatást és keserűséget ne érezte volna soha a gyereke, ez kicsapódik másokra, és káros a hatása.

2019. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
11%

A te sokszínűséged is csodálatos. Elég sok benne a harag, és a gyűlölet a másik iránti rosszindulatú kép. És nagyon kevés a variációja jónak. Mintha túlságosan a negatív vezerelne.


Ha valakinek a szülés nem okoz gondot és különösebb fájdalmat, és a teste sem deformálódik, nem várható el mástól hogy ugyan ez messen vele. Ez nem egy építkezés, ahol a sittet ekásta az ukrán vendégmunkás és te bele lépsz a szögben emiatt.

2019. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem úgy érzem, hogy áldozatokat kell hoznom azóta, mióta anya vagyok. Nekem az anyaság kiteljesedést jelentett. Önző ember voltam a kislányom születése előtt, de mióta megszületett rájöttem, hogy nem körülöttem forog minden. Hatalmas motivációt jelent az élet különböző területein. Ilyen például az, h képezzem magam. Nagyon nehéz volt mellette tanulnom, de kitartottam és nemsokára megszerzem a diplomámat. Rengeteget erőt adott, h küzdjek.

Sokan írják azt, hogy meghíztak a terhesség alatr. Na ezzel nem volt gondom, mert eleve volt rajtam felesleg bőven. A kislányom 2 éves volt mikor fogyózni kezdtem és leadtam 30 kg-t. Szóval ez is akarat kérdése szerintem.

2 dolog van, ami hiányzik. Az egyik az alvás. (születése óta utál aludni a lányom), a másik pedig a magánszféra, hogy néha kicsit magam legyek úgy, hogy fél percenként nem hallom, hogy: aaaanya

2019. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
93%

43as látom már csak a személyeskedés megy, pedig jó volt látni, hogy valaki érvelni próbált, de csak magát mentetegette..


Kérlek, ha eszedbe jut mondd el, miért jó úgy felnőnie egy gyereknek, hogy az anyja a létezése miatt megkárosítva érzi magát!

2019. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Én sem érzem úgy hogy a gyerek miatt rengeteg áldozatot kell hoznom. Vállaltam, tudatos döntésem. A felnőttek világa amiről írsz, megoldást mindenre kell találni és ezek a dolgok lehet hogy gyerek nélkül is bekövetkeztek volna. A családi aranyak eladása nekem megérné ha csak így tudnám megoldani a helyzetünket, biztos nem sírnék pár tárgy miatt. Eszemben sem lenne áldozatként beállítani magam. Pláne nem a gyerekemre vonatkozólag.


Az meg hogy a tőled eltérő nézeteket és véleményt valló kommentelőt jelentgeted, kissé "megmondalak az óvónéninek" című dolog. Ha úgy érzed, jelentsd. Minek kell közölnöd... úgyis észre veszi ha törlik a véleményét. Biztos hogy sokan vannak még hozzád hasonló helyzetben, esetleg kérhetnéd pszichológus segítségét aki segít feldolgozni a sérelmeid. Keress egy csoportot ahol kibeszélhetitek a személyes dolgokat hasonló sorsú édesanyákkal.

Nézz mindig előre. Legyenek céljaid amikkel lefoglalod a gondolataid, ne a múlton gyötrődj.

2019. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!