Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyi áldozattal...

Másnak is ennyi áldozattal járt a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Szültem császárral egy kislányt , 12 éve

Akkor csodaként éltem meg , tervezett volt és az életem adtam volna érte

És oda is adtam . A testem átalakult , azóta is próbálom helyrehozni

Feladtam a szabadsagom, magánszférám

Önmagam számára másodlagos lettem

Terhesseg miatt kialakult epekö es hasnyalmirigy gyulladás. Majdnem meghaltam

Mikor elváltam es anyagi nehezsegekbe ütköztem el kellett adjam a családi aranyakat , amelyek közt volt nagyanyam halála elött nekemajándékozott aranylánc medállal. Máig sirok , ha eszembe jut

Ez jutott eszembe 12 év után

Persze a lanyom egy igazi ugyes szep gyerek , szerencsem volt vele

De NEM A MIÉRTEKET AKAROM boncolni , hogy miert igy miert úgy , hanem arra vagyok kivancsi , hogy mas is volt ilyen helyzetben ?


2019. júl. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
60%

Itt nem csak az elhízásról van szó. Hanem a szétnyílt hasizomról, vagy a striákról amik a hason lesznek, a kinyúlt bőrről.

Láttam fitness edzőket, akiknek a gyerek előtt a testük volt az 'életük'. És mindent megtettek a fent felsoroltak ellen. Edzettek terhesség alatt, egészségesen étkeztek, stb.

Mégis megjelentek a problémák, mert nem voltak szerencsések, vagy a genetikájuk olyan.

2019. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó , hogy a gyereket hibáztatnám , vagy martirkodnék , aki ezt allitotta , mind jelentve volt a moderatornak , mert provokació es magából indul ki
2019. júl. 15. 14:25
 33/46 anonim ***** válasza:
85%
Édesanyámnak nem. Ő szeret anya lenni és nem elfogultságból, de jó anya. Én nem jártam oviba, ő tanított mindenre.. Nem volt kedvem ovihoz. A betűket ismertem, írni már nagyjából tudtam, angolul tanított, a 2x2 ment... alap dolgok. Színezés, festés. ő anyának való. Én nem. Nekem nem lesz gyerekem, nem nekem való. Én örülök, hogy így döntöttem. Én utazgatok, az összes kontinensen voltam, szeretek új nyelveket, kultúrákat, gasztronómiákat megismerni, stb. Kinek mi a jó... Monogám sem vagyok, a szex nagyon fontos, a külsőm. Nem mindenkinek való gyerek, én tudtam 10 évesen kb. most lassan 30 leszek és tudom, hogy nekem így a legjobb. :)
2019. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm kis híján abba rokkant bele lelkileg amit a 31es is ír

Személyi edző bikini fittnes verseny helyezett más eredmények ,ez volt az élete. A kislányát imádja de hónapokig járt pszichológushoz és néha még most is random elbőgi magát ezek miatt...mert már sosem lesz olyan mint volt....pedig gyerekkora óta sportolt ,csúnya a hasa,a bőre nem is értem énsem miért.

2019. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
90%

Akkor én nagyon szerencsés vagyok, hogy kövéren estem teherbe. 😂😂😂

Nem sokat változott a testem, mert előtte se volt feszes és tökéletes. Lett pár csík a hasamon. Előtte is volt, na bumm.

Viszont imádok anya lenni. Három gyerekünk van, a picitől a kamaszig.

Bőven van nehézség és munka, de értük megéri.

Mindig dolgoztam, elértem a karrieremben, amit lehetett, de akkor is úgy érzem, hogy anyaként teljesedtem ki. Ők a legnagyobb és legjobb dolog, amit létrehoztam.

Volt, hogy nekünk is benézett a hét szűk esztendő. Pont ezekben az időszakokban bolondultam volna meg, ha nincsenek. Egyedül ők tudtak megnevettetni, megvigasztalni.

2019. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
41%

Eszméletlen, hogy vannak olyanok, akik úgy érzik, hálával tartoznak a szüleiknek(80%os). Anyaként írom( meg olyanként akit szavakkal és tettekkel bántalmazott az anyja), hogy a gyerek érték, szerencsések vagyunk, hogy gyereket nevelhetünk, az anyáink is azok voltak, csak nem mind látják.. azoknak pedig, akik úgy érzik a gyerekük nem adott eleget és a hibáikat nekik tulajdonítják,mint a kérdező is, nem kell köszönetet mondani, sem szeretni. Aki a saját maga akadályozójaként tekint a gyerekére, az ássa el magát. Az egyetlen, aki gátol titeket, ti vagytok., . Sokkal nagyobb érték a gyerek, mint a felsorolt dolgok, a hibátlan test, vagy az idő, amit csak magaddal töltesz. Lesülne a bőr a képemről, ha bármit a gyerekemre fognék, amit magamnak nem tudtam megoldani. Mintha egy olimpikon sírna a kihagyott pizzazabálásokért, és az edzőjét okolná, olyan az egész.


Az én hasizmom is szétnyílt, de kit érdekel? pedig előtte gyönyörű alakom volt. és szülés után is újra az lett, sőt terhesen is jól néztem ki, mert nem zabáltam be mindent, 62 kilóval szültem. Vannak striáim, de nem betegszem bele, alig látszanak már. Lehetett volna gyerekem szülés nélkül is, de nem éreztem ezeket áldozatnak sosem Persze nem vagyok a legrosszabb helyzetben, részben mert tettem érte, részben meg jó a genetikám, de akinek rossz, annak sem a terhessége tehet róla, hanem a génjei. Pont olyan ezért sírni, mint pici cicik vagy görbe orr miatt, vacak genetikát dobott a gép, ez van, de nem a gyerek tehet róla, ahogy a mellméretről sem a rosszul sikerült pubertázskor.


Megteszek mindent, amit meg tudok tenni, hatalmas dologgal gazdagodtam, pár apró dolgom már nincs meg, de a fontosakat megtartottam kemény munkával.


Egyébként olyan nincs, hogy valaki az idegeit áldozza be. Én írtam, hogy türelmetlen vagyok a gyerek óta, de teszek érte, hogy ne így legyen, ez is alkati kérdés, más jobban bírja idegekkel, a gyerekes új helyzet csak a fényt vetíti rá, hogy valamim romlik, az ideggyengeségem kijöhetett volna bármilyen nagyobb hatástól az életemben, tehát erről sem a gyerekem tehet, hogy nincs elég türelmem hozzá.


Akik úgy érzik hálásnak kell lenniük a szüleiknek a feláldozott dolgokért, azoknak van gyerekük?? én a föld alá süllyednék, ha a gyerekem bármiért úgy érezné, elrontott valamit az életemben és jóvá kell tennie.


Ezt a bűntudatod az ilyen gyereküket okoló szülők ültetik a gyerekekbe( akár indirekt) akiknek többször kellett felnőttként viselkedniük az anyjuk mellett.. az egészséges anya gyerek kapcsolatban nem akarja a gyerek kárpótolni az anyját, csak az, aki rászorulónak látta az anyját, ezzel felborítva az anya gyerek kapcsolatot. Csak az anyának kötelessége gondoskodnia a gyereke jólétéről, ez nem egy egyenrangú kapcsolat, a gyerek semmivel sem tartozik az anyjának!

2019. júl. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Jelentettelek 36 os
2019. júl. 15. 16:12
 38/46 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan jelentgess mindenkit, kit érdekel? Attól nem fogják törölni, hogy neked nem tetszik a véleménye. De ha már itt tartunk mindjárt én is jól jelentem a kérdésed ho-ho-ho :D
2019. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
63%

Goldmund!


Epekő kialakulhat, ha a baba úgy helyezkedik el, hoyg elzárja az epevezeteket.


Kérdező!


Keress fel egy pszichológust

2019. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Életet adni valóban csoda,ennél csodálatosabb dolog nincs az életben! Gyereket nevelni nagyon nehéz, a legnehezebb benne, hogy nincs célvonal,nem látjuk a végét, a gyerekedért vagy egy életen át! Nekem ez természetes volt mindig,onnantól kezdve, hogy gyerekem lett, anya lettem, semmi nem fontosabb a gyerekem boldogságánál! Senki nem kérte az életet,egy gyerek sem felelős a szülei boldogságáért, és a boldogtalanságáért sem! Feltétel nélkül szeretni, akármilyen demagógiának hangzik,ez a lényeg, felülírja a lógó hasat, az éjszakázásokat! Sokszor voltam én is elkeseredve, rémes gondolataim voltak, a fáradtság felemésztett, aggódtam, hogy jó anya vagyok-e, de aztán rájöttem,hogy a tőlem telhetőt megteszem,nem vagyok többre képes! A gyerek semmiért nem hibás, világra jön egy ártatlan, tökéletes kis teremtmény, és rajtunk múlik mivé cseperedik! Félelmetes feladat, nem könnyű megugrani!
2019. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!