Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem sok hetente 10...

Csak szerintem sok hetente 10 ezer Ft zsebpénzt adni egy középiskolás gyereknek?

Figyelt kérdés

Ruhát, bérletet, telefont, meg az alapvető dolgokat ezen felül fizetik a szülők.


Mit kezd ennyi pénzzel egy gyerek? Nem kell minden héten bulizni menni, legalábbis szerintem az nem normális, szóval ez nem indok.



2019. júl. 22. 16:41
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
79%
Ha te kezeled a pénzt otthon és te úgy ítéled meg, hogy sok, akkor igenis sok. Annyit adj, amennyit szerinted gond nélkül rá tud szánni a család ilyesmire, a többit meg majd megkeresi diákmunkával, ha akarja (amikor már elég idős lesz hozzá, ha még nem az).
2019. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim válasza:
24%

Attól függ, ha van miből, és ha fiú, akkor többet adnék, mert ciki, ha nem tud meghívni valahová egy lányt, pláne egy MILF-et.

Ráadásul manapság egy mozi vagy színházjegy sem olcsó, vagy ha baj van, és TAXI-val jön haza, vagy elszakad a nadrágja, és gyorsan kell vennie egy másikat.

2019. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
34%
mi az a milf?
2019. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
69%

"elszakad a nadrágja, és gyorsan kell vennie egy másikat"

Ez szerinted milyen gyakran történik meg? Ennél még az is gyakrabban előfordul, hogy pl. leesik a telója és összetörik, de az se jelenti azt, hogy akkor azonnal kell vennie egy 100 ezres mobilt...

2019. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
59%
Én egyetemen kapok annyit, és kolitól kezdve mindent abból fizetek. Gimiben azért ez sok szerintem is.
2019. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
43%
12-es, szerinted az normális, hogy a középiskolás kissrác a harmincas nőket hajtja?
2019. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
30%
Gyerekkoromban egy fillért sem kaptam zsebpénznek. Ruhát, bérletet ilyesmit megvették nekem, édesség stb volt otthon, kaját szendvicset vittem suliba otthonról. Szülinapra, karácsony, húsvét stb gyűjthettem pénzt, de csak úgy, hétköznapra egy fillérem sem volt. Minek?
2019. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim válasza:
55%

IMÁDOM!!!


Már itt a sok proli, meg a sok "Én havi 34 forintból éltem diákként, mégis lediplomáztam és még félre is tettem, amiből vettem egy lakást." típusú trollok.


NEM, mindenki csóró! És egy komoly srácnak kell a pénz, ha élni is akar! Faluban nagyon sok a 10, nagyvárosban, kevés!

2019. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
88%
én kaptam heti 10et gimiben, de kár volt, mert elittam mindet.
2019. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
43%

Sok, de manapság simán elköltenek ennyit a gyerekek. Már nem az a cudar világ van, mint anno az ősidőkben 10 évvel ezelőtt, amikor örültünk, ha a mama ebéd után megdobott egy ötszázassal, és hetente egyszer tudtunk venni egy 3bitet a sulibüfében. :)

Minket még arra tanítottak, hogy ha valamit szeretnénk, arra össze kell gyűjteni a pénzt, türelemmel.

A mai kamaszok meg azt tanulják, hogy úgyis mindent megkapnak, méghozzá azonnal, és bármit megtehetnek, következmény nélkül, mint pl. az ész nélküli pénzköltés.

Bőven van hova szórniuk, kaja, pia, energiaital, csoki, chips, vásárlás, buli, mozi, pizza... plusz az alapvető dolgokon kívül kb. megvesznek mindent, ami megtetszik nekik.

A mai világban, ahol 10 éves gyerekek már 80ezres okostelefonnal futkoznak, és minden kiskamaszt vár otthon egy xbox, egy tablet, meg korlátlan internet, a heti 10 ropi zsebpénz már nem is tűnik olyan soknak.

Tudom, tudom, a mai gyerekeknek ez már mind alapvető elvárás és fel vannak háborodva, ha valamelyiket nem kapják meg a szüleiktől, de azért na. Elég durva, hogy már itt tartunk, hogy a szülők a fizetésük felét a gyerek kényelmére költik, a másikból fenntartják a családot, és cserébe semmi hálát nem kapnak, csak néhány beszólást, mint pl. "minek szültél meg, ha nem tudsz nekem mindent megvenni"...

2019. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!