Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem sok hetente 10...

Csak szerintem sok hetente 10 ezer Ft zsebpénzt adni egy középiskolás gyereknek?

Figyelt kérdés

Ruhát, bérletet, telefont, meg az alapvető dolgokat ezen felül fizetik a szülők.


Mit kezd ennyi pénzzel egy gyerek? Nem kell minden héten bulizni menni, legalábbis szerintem az nem normális, szóval ez nem indok.



2019. júl. 22. 16:41
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
91%

Ha van annyi a szüleinek, akkor adjanak ennyit.


Ha azt nézem hogy átlagos jövedelemből, átlagos családban, a ruhák, rezsi, kaj, bérlet, nyaralás, gyógyszer, megtakarírtás stb után marad-e fejenként havi negyvenezer, költőpénznek, hát sajnos nem akad.

2019. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
81%

A középiskola végén már -egy rozzant- autóval jártam.

Ennyit simán elvitt az autó tankolása és az állandó szerelése.

2019. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
33%
Mother I'd Like to Fuck.
2019. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim válasza:
39%

17.-re.


Én, anno igen!


Manapság viszont a sok kis ecsethajú homár egymás farkát.

2019. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
52%
23: Én érettségikor örültem, hogy lehetett egy normális(abb) bicajom a kempingbicikli helyett. Nem vagyunk egyformák.
2019. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
72%
Ha van rá pénz, akkor miért ne?
2019. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem korrekt. Ebből lehet már akár gyűjteni is pl jogsira, illetve nyár van, strand pl egy vagyon, ha anyuci nem csomagol szendvicset... Akár mire is gyűjthet egy fiatal! Nem értem a kérdést, ez komoly? 10 ezer Ft egy hétre nem sok!

Valóban sok mindentől függ, pl az anyagi körülményektől, nyilván egy gazdagabb család viccből ad ennyit, egy szegényebb meg miért ad ennyit ha nem bírja. Lehet a szülők nem vesznek meg egy drágább cipőt, de a fiatal pár hónap alatt össze spórolja rá. Én nem engedem meg a gyerekemnek, hogy iskola mellett dolgozzon. A nyár nekik a szabadság, pihenés, feltöltődés. Sok hülye szülő van...

2019. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
77%

Én havi kb 15 ezret kapok, a kérdésed alá írt dolgokat megveszik nekem.

Nekem ez hetente soknak tűnik, de ha a szülők megtehetik anyagilag, hát tegyék meg.

Zsebpénzt azért kapok, hogy gyűjtsem és ha jön valami nagyobb kiadás, akkor mondjuk én fizetem a felét, vagy akár az egészet.


18/L

2019. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
87%

"Gyerekkoromban egy fillért sem kaptam zsebpénznek... Minek?"

Hogy megtanulja beosztani a pénzt.

2019. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
75%

"manapság simán elköltenek ennyit a gyerekek"

Régebben is simán elköltötték, ha hozzájutottak.


"anno az ősidőkben 10 évvel ezelőtt"

:-O

:DD

2019. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!