Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem sok hetente 10...

Csak szerintem sok hetente 10 ezer Ft zsebpénzt adni egy középiskolás gyereknek?

Figyelt kérdés

Ruhát, bérletet, telefont, meg az alapvető dolgokat ezen felül fizetik a szülők.


Mit kezd ennyi pénzzel egy gyerek? Nem kell minden héten bulizni menni, legalábbis szerintem az nem normális, szóval ez nem indok.



2019. júl. 22. 16:41
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
43%

Heti 10.000????

Azért az egy hónapra 40ezer!!!!

Az kur v@ sok!!!!

Egy kolis kap enni plusz godolom vsomagolnak is neki kaját....nem szórakozni jár, hanem tanulni!!

Hétvégén meg meging kunyerál mert menne bulizni..??

Enyhén szólva túlzásnak tartom!!!

Én had ne írjam le anno...mennyikkel engedtek el....

2019. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
46%
Pff...Én havonta kapok ennyit.
2019. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
30%

41es! Igen, jól írod.. Anno. Azóta más világ van, kicsit fel kéne venni a ritmust.

A heti 10 ezer teljesen jó.

2019. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
44%

"A heti 10 ezer teljesen jó."

Szerinted. A te életszínvonaladon, annak alapján, hogy nálatok mennyi bevétele van a családnak és hány embert kell belőle eltartani, meg annak alapján, hogy a te középiskolás gyereked mennyire értelmes, mennyire komoly és megbízható, stb. Másoknál meg egészen más a felállás. Vagyis semmiféle összegről se lehet kijelenteni, hogy na az teljesen jó anélkül, hogy elgondolkodnál a körülményeken.

2019. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
35%
Ha egy szulo tud adni a gyerekenek ennyit, miert ne adhatna? Miert kene csak havonta moziba/szorakozni jarni, amikor van lehetosege arra, hogy gyakrabban menjen? Mire koltson egy tini, lakberre meg rezsire vagy mi? En is 10k-t kaptam a gimiben es elszortam hulyesegekre, bufere meg mozira, vagy felretettem belole valami sminkcuccra/ruhara/mas marhasagra amit akartam. Tok sporolos vagyok, mindig nezem az akciokat es be tudom osztani a penzem, ellentetben egy baratommal, aki sose kapott zsebpenzt es egyaltalan nem kepes banni a penzzel, amint van neki egy kicsi azonnal elszorja. Nem hiszem, hogy ehberen kene tartani a gyereket, amikor van ra keret, hogy vasarolhasson maganak dolgokat. Szerintem 1-2 ezret adni hetente inkabb megalazo, manapsag ennyi penz kb semmire sem eleg. (Nyilvan mas, ha a szulonek ennyi a maximum, amit megengedhet maganak).
2019. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
32%

"Ha egy szulo tud adni a gyerekenek ennyit, miert ne adhatna?"

Adhatna, de biztos, hogy jót tenne vele, ha tényleg adna? Ha úgy gondolja, hogy a gyerek ennyi pénzzel a zsebében nem tanulná meg megbecsülni mindazt, amije van, nem tanulná meg, hogy mennyit is ér a pénz, akkor ne adjon ennyit akkor sem, ha anyagilag megtehetné.

2019. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
20%

"En is 10k-t kaptam a gimiben es elszortam hulyesegekre"

És szerinted miért jó az, ha a havi 10k zsebpénzzel azt gyakoroltatja a szülő a gyerekével, hogy hogyan szórja el a pénzt hülyeségekre? Sokkal értelmesebb csak annyit adni neki, ami kapcsán igenis meg fogja gondolni, hogy mire költse és mire ne. Erről szól a pénz beosztásának a megtanulása, nem a pénz szórásáról. Azon nincs mit megtanulni, hiszen az sose szokott gond lenni, ha valaki nem szórja elég tempósan a pénzét, csak abból, ha túlságosan is gyorsan elszórja hülyeségekre - ezt kéne megelőzni a rendszeres zsebpénzzel.

2019. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
75%

45os vagyok


Nyilvan minden szulo dontesi jogkorebe tartozik, hogy mennyi penzt tart elegendonek adni a gyerekenek, inkabb arra gondoltam, hogy szerintem 10e ft nem szamit soknak. Nyilvan aki egyedul tartja el a gyereket 130 nettobol, az ezt nem fogja tudni megengedni maganak. Viszont aki jol keres, es nem megterhelo neki az miert ne adhatna? Kerdem en, mit tanuljon meg beosztani, ha kap heti ezer forintot? Nem lehet vele mit csinalni, vesz belole 2 szendvicset es mar el is ment a penze. Sporoljon? Ket honap alatt mar lesz is 8 ezer forintja, ha egyszer nem ment el fagyizni a haverjaival annyi ido alatt. Ocsem pl 5.-es, heti 3 ezer forintot kap (nyilvan nincs igazan kiadasa, max egy pogi a bufebol), gyujti egy szekrenyben, es amikor szeretne maganak venni valami szamitogepes jatekot mondjuk, akkor azt veszi elo. Van felretett penz, el lehet kolteni okosan, mert effektive van mibol gazdalkodni.


Az "elszortam hulyesekre" fordulat alatt olyan kolteseket ertek, amiknek ugymond nincs ertekuk. Pl a szorakozas/mozi/meki stb, ahova a gimisek altalaban jarnak. En ebbol a 10ezerbol kenyelmesen eltem, amire szuksegem volt megvettem, de igazan luxus penzszorasra nem kulonosebben futotta es nem is igenyeltem. Arra pont jo volt, hogyha azt mondtak a sracok h menjunk el ide-oda nem kellett zavarba jonnom, kulon penzt kernem vagy barmi.

2019. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
84%

"mit tanuljon meg beosztani, ha kap heti ezer forintot? Nem lehet vele mit csinalni, vesz belole 2 szendvicset es mar el is ment a penze."

Akkor gondolja meg, hogy ott vesz-e szendvicset, ahol 500 darabja, vagy inkább csinál magának otthon, amiért nem kell külön fizetnie (hiszen a hűtőt a szülők feltöltik), csak annyi az ára, hogy pár percet rá kell szánnia reggel.


"Sporoljon? Ket honap alatt mar lesz is 8 ezer forintja, ha egyszer nem ment el fagyizni a haverjaival annyi ido alatt. ... Az "elszortam hulyesekre" fordulat alatt olyan kolteseket ertek, amiknek ugymond nincs ertekuk. Pl a szorakozas/mozi/meki stb, ahova a gimisek altalaban jarnak."

Ja, ha ezeknek úgymond nincs értékük, akkor nem is olyan fontos, hogy fagyizni járjon a haverjaival. ;-)


"hogyha azt mondtak a sracok h menjunk el ide-oda nem kellett zavarba jonnom, kulon penzt kernem vagy barmi"

Ezt kevesebb zsebpénzből is meg lehet oldani, ha valaki úgy áll hozzá az élethez, hogy az elmenés ide-oda nem a hétköznapok része, hanem különleges alkalom - alapjáraton pedig tudni kell megbecsülni azt, amit otthon a hűtőben talál.


Nem azt mondom, hogy alapjában nem értek egyet veled, hanem csak azt, hogy tök jó, hogy nálatok úgy volt, ahogy, de attól még tényleg nem csak 10 ezernél kezdődik a normál színvonal. Valószínűleg akikkel te eljártál mekizni meg ide-oda, azok között is voltak, akiknek kevesebb volt a zsebpénzük, mint neked, ezért ők maguk talán ritkábban kezdeményeztek mozizást, a mekiben se vettek annyi mindent, stb., mert nekik jobban be kellett osztaniuk a pénzt, de attól még nem jöttek zavarba ők se, ha adódott valami pénzköltős program a többiekkel, és tudták jól érezni magukat.

2019. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Koszonom a normalis valaszod. Egyet is ertek vele, aki kevesebb penzt kap az annyival kell gazdalkodjon, ha nem futja ra akkor nem veszi meg a szenyot 500ert. Nekem igazabol azzal van a bajom, hogy a kerdezo hozzallasabol ugy jon le, mintha sajnalna a gyerektol a penzt (nem kell minden heten szorakozni stb), amikor ertelemszeruen valaki mas gyerekerol van szo. Miert ne lehetne hagyni, hogy egy gyerek szorakozzon, amennyit csak tud, eppen eleget kell majd dolgoznia meg szivnia az eletben. Abban azert egyetertunk szerintem, hogyha egy gyerek (kozepiskolas, tehat akar 16-18 eves is lehet) kap heti 10e forintot koltopenznek, az messze van az elkenyeztetestol es a penz nemtisztelesetol. Erdekelne, hogy a kerdezo milyen viszonyban van azzal a gyerekkel, aki szerinte tul sok penzt kap.


Tok egyszeru pelda: egy tizenhet eves gimnazista meg szeretne hivni moziba a baratnojet: ez popcornnal/kolaval egyutt, diakjeggyel is also hangon 5e forint. Es azert egy mozi nem a luxus kategoria, de legalabbis elszomorito, ha lassan olyan allapotban van az orszag, hogy annak szamit. Egy szo mint szaz: tizezer forint nem sok penz, de azt total megertem, aki nem tudja maganak megengedni, hogy ennyit adjon. Az tok mas eset.

2019. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!