Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem sok hetente 10...

Csak szerintem sok hetente 10 ezer Ft zsebpénzt adni egy középiskolás gyereknek?

Figyelt kérdés

Ruhát, bérletet, telefont, meg az alapvető dolgokat ezen felül fizetik a szülők.


Mit kezd ennyi pénzzel egy gyerek? Nem kell minden héten bulizni menni, legalábbis szerintem az nem normális, szóval ez nem indok.



2019. júl. 22. 16:41
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

1. Főképp iskolaidőben értettem, de persze nyáron is ennyi

2. Kaja vagy kajára pénz még ezen felül van

3. Ha jogsit akar, azt fizetik a szülők (nyelvvizsga, sport/szakkör, stb. szintén

4. Akik a mozit, éttermet, stb-t hozzák fel példának: oké, éljen a gyerek, de miért kell minden héten vagy hetente többször kajáldába/moziba/bulizni menni? Szerintem havonta egyszer is elég. Vagy az emberek pénz költés nélkül már nem tudják jól érezni magukat?

5. Akik azt irják, ha telik rá, miért ne: talán mert a gyerek azt hiszi mindent megkaphat, nem becsüli meg a pénz értékét, elkémyeztetett lesz, stb

2019. júl. 22. 18:16
 32/55 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Szerintem is sok. A középiskolások nagy része, ha bulizni megy, ott iszik, cigizik és szexel is. Vannak olyan nagykorú fiatalok, akik beszerzik nekik az italt, a dohányt, sőt még a drogot is. Nem kell olyan naivnak lenni, hogy mindent csak hasznos dolgokra költ.
2019. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, szerintem nagyon jók a szempontjaid, úgyhogy nem is értem, hogy miért tetted fel a kérdést, hiszen te is tudod a választ.
2019. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
97%

Öt éve kezdtem az egyetemet, akkor szüleim fizették az albérletet+rezsit, ezen felül heti 10ezret kaptam ételre, bérletre, szórakozásra. Nem bőségesen, de azért elég volt. Ahogy nőttek az igényeim, úgy elkezdtem mellé pénzt keresni. Most már magam fizetem a lakhatást, de a heti tízezret még mindig adják a szüleim, hogy ezzel támogassanak.

Szerintem manapság "nyom nélkül" el lehet költeni heti 10ezret. Drága sampon, nem a legolcsóbb szendvics, egy éttermi/gyorséttermi menü, tankolás ha van autó, ruha, fehérnemű... Nagyon könnyen elmegy ennyi pénz. Tudom, hogy arra megy ki a kérdésed, hogy azt hozzuk ki belőle, hogy felesleges ennyi pénz és micsoda újgazdag elkényeztetett gyerek, de valójában nem az. Nem tudhatod, hogy mire gyűjt, mire tesz félre. De ha elveri az egészet csipszre, csokira, vagy kábítószerre, akkor is maximum a szülei tudják megvonni tőle, amitől neked nem lesz több.

2019. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
80%

Kaptam ennyit... megis elvegeztem az iskolat, es dolgozni is elmentem.

Mivel nem tudtam otthonrol kajat vinni (kozepiskolai kollegiumban laktam) igy ebbol ment a reggelire, vacsi kiegeszitesre. Beulni valahova. Felre rakni. Szinhazba(miert ne jarhatnek kethetente?!) konyvekre, potolni a kifogyott tisztalkodasi szereket (nem 500ftos sampon....) hidd el hamar el tud menni es nem kell okorsegre kolteni eleg ha alap dolgokra koltesz, dragara es nem olcsora.

2019. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim válasza:
48%

35.-nek.


Pontosan!


De majd mindjárt jönnek, az : "Én egyetem alatt már 3 helyen dolgoztam (NASA, sebészeti elit magán klinika, Air France,), napi 45 órában, diákmunkásként, mert lesült volna a bőr a képemről, ha a szüleim tartanak el!" típusú, szokásos troll válaszok.

2019. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
25%
29: Nem attól fogja beosztani, ha bármelyik héten megkaphatja! Értem, mire célzol, de nem teljesen értek egyet. Ha "anyu úgyis ad jövőhéten, tökmindegy elcseszem e most pizzára", ebből nem fogja megtanulni beosztani.
2019. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
71%

Hasonló kérdés egy-két hónappal ezelőtt:

50. 000 Ft zsebpénzt te milyen körülmények között adnál a gimis gyerekednek?

Válaszom igen, szerintem sok, főleg, ha mindent megkap a szülőktől.

2019. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
92%

"Nem attól fogja beosztani, ha bármelyik héten megkaphatja! ... Ha "anyu úgyis ad jövőhéten, tökmindegy elcseszem e most pizzára", ebből nem fogja megtanulni beosztani."

Nem "bármelyik héten" kaphatja meg, hanem minden héten, de mindig csak mondjuk hétfőnként. És igaz, hogy anyu majd ad a jövő héten is, ha egyszer ez a megállapodás, de a hétvégén csak akkor mehet belőle pizzázni, ha hét közben nem költötte el. Vagyis nem baj, ha elkölti mindet, mert a jövő héten majd megint kap, igen, sőt az se baj, ha mindjárt hétfőn költi el az egészet, mert a következő hétfőn megint kap majd - na de csak akkor, hamarabb nem, vagyis ha már hétfőn elköltötte, akkor zsebpénz nélkül kell élnie az életét kedden, szerdán, stb., szombaton, vasárnap is, mert csak hétfőn lesz megint pénz. Pont ez az, amiből megtanulhatja a pénzbeosztást. Abból nem, ha "bármikor" kap pénzt, amikor kér.

2019. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Maga a zsebpénz jó dolog. Nekem soha nem volt, baromi rossz érzés volt, amikor az iskola társak fagyiztak suli után vagy mindenki vette a nyalókát, stb én pedig soha semmit nem tudtam. Kaját is úgy vittem otthonról, hiába kívántam meg a fahéjas csigát.

Mikor diák munkáztam már akkor tudtam minden hülyeségre elszórni a pénzt. Sajnos emiatt nagyon nem tanultam meg jól bánni és beosztani a pénzt.

Szóval kinek mennyi a sok vagy kevés az pénztárca függő. Én boldog lettem volna a boltból megmaradt apróval is.

2019. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!