Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Reggeli hiszti ellen testvéri...

Reggeli hiszti ellen testvéri megoldás?

Figyelt kérdés
10 éves húgom minden reggel levág egy nagyon erős hisztit. Most 4. osztályos és 2. osztály óta ugyanúgy őrjöng. Anyával harcol minden reggel, üti-vágja-harapja-dobálja mindennel, tör-zúz. Ordít, nyávog, sikít, mindent megtesz csak azért, hogy ne mehessen iskolába. Természetesen anya tehetetlen vele. Semmivel sem tud rá hatni, ezért nemrég megkért, hogy én is segítsek neki kirúgni húgomat az ágyból. De lehetetlenség, képtelenség, nem tudok vele mit tenni. Ilyenkor olyan mint a sátán. Anyánál tiltott a testi erőszak bármilyen formája húgom ellen, ezért pofonütni, megcsapni nem lehet, különben kitesz engem otthonról (19 éves vagyok). Iskolát váltott, mert költöztünk, nagyon szereti az új osztályát, őt is szeretik ott de ugyanúgy utál suliba járni. Nem feltétlen a felkeléssel van baj, mert hétvégén reggel 7-kor már a számítógépet nyomja. Hétköznap pedig fél 7-kor kellene kelnie, hogy anya bevigye autóval a suliba. Nem lehet vele erről érdemben beszélni, ha napközben/suli után megkérdezzük mi a baja, ugyanúgy rázendít mintha reggel lenne és megint elkezd őrjöngeni akár órákig amíg le nem nyugszik. Ja és anya ellenzi a szakembert, szóval pszichológus, stb mint olyan kizárva. Nektek mi vált be a legjobban a reggeli "nemakarokiskolábamenni" ellen, ami nem erőszak vagy szakember?

2019. okt. 7. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ird mar le merre fele laktok mert akkor arra nem jarok a varosban 😂😂😂
2019. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Viszont anya nem hajlandó elfogadni, hogy neki orvos kell. Amikor azt mondja, hogy jó, elviszi orvoshoz, akkor 5 perc után semmissé teszi a kijelentését, tehát sajnos mondhatom, hogy nem lesz orvos ebből. Hiába mondom neki, azt mondja, ha ilyen okos vagyok, hogy orvossal megoldható a húgom, akkor megtudom oldani orvos nélkül is.
2019. okt. 7. 21:56
 23/64 anonim ***** válasza:
92%
Első körben az anyának kellene orvos, aztán ha ő rendben van, csak akkor lehetne kezdeni valamit azzal az elviselhetetlen kis libával.
2019. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
35%
Azt megpróbáltátok már kideríteni, hogy miért nem akar iskolába menni? Nem bántják esetleg? Akár gyerek, akár tanár.
2019. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
Leírtam már hogy megpróbáltuk kideríteni de sikertelenül. Nem bántják, előző iskolájában "cikizték", de ott is csak verbálisan a túlsúlya miatt.
2019. okt. 7. 22:29
 26/64 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki ennyire beteg, az máshol se tudna viselkedni!

A másik dolog, hogy nincs az a lakóközösség, aki az ilyet eltűri. Laktam néhány hónapig panelban, ugyhogy pontosan tudom, hogy egyes szomszédok milyen jelentéktelen, kis dolgok miatt is képesek csengetni.

Furcsa, hogy eddig még nem keresték édesanyádat a gyámügyről. Nem tudom elhinni, hogy sem a családtagok, sem a szomszédok közül valaki, sőt még a rendőrség sem értesítette őket.

Egy normális szülő, aki törődik a gyerekével, már rég orvosi segítséget kért volna.

Amúgy remélem, hogy ez az egész csak kitaláció.

2019. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:
Nem kitaláció, és igen, jó meglátás, hogy senki semmit sem tesz ellene, ezt mondjuk én sem értem, de sajnos ez a valóság, az égvilágon senki sem tesz ellene semmit, se a lakóközösség, se a rendőrség, se az iskola. Mondjuk mivel előző sulijában nagyon jó barátunk volt az igazgató, ezért meg tudtuk vele beszélni, hogy egy szót se senkinek. És de, közösségben tud viselkedni, mert annyi gátlása van, hogy másokkal szemben ne őrjöngjön. Gyámügy sem keresett, ez még azért nem feltélten az a szint. És anyámat nem feltélten a normális kategóriába sorolnám, kiskoromban nálam is voltak ugyanilyen problémái, bár nem ennyi, mint húgomnál.
2019. okt. 7. 22:40
 28/64 qkker1 ***** válasza:
57%

Már vártam, hogy mi lesz a kamusztori folytatása!

Hol az anyaként, hol a testvérként írogat ugyanaz az unatkozó takonypóc!

2019. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli hisztinel ossze vissza csapkodasnal le kell fogni. Egyszeru testi kenyszer ami hatasos viszont nem er fel fajdalomba egy pofoneval. valaki az agyra nyomja es hadd vergodjon..
2019. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:
Ha unatkozásként csinálnám, akkor nem figyelném a kérdést este 11-kor segítségért kiáltva, hanem elfoglalnám magam valami interaktív játékkal vagy buliban iszogatnék. De már sajnos odáig fajult, hogy folyamatosan figyelem az oldalt bármilyen segítségért. Hidd el, nekem is lenne jobb dolgom.
2019. okt. 7. 23:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!