Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
94%

Durva, még ő van megsértődve. Apukád mit szólt a dologhoz, ha megkérdezhetem?


Egyébként velem is történt hasonló, nekünk egy barát tett kéretlen megjegyzést a takarítónkra mondván, "ezt a kis lyukat ketten is meg tudjátok csinálni", és ő is jött a pénz dologgal, hogy szerinte mit kéne inkább venni abból a pénzből. Mi is felkínáltuk neki a lehetőséget és ő is besértődött, de azóta emlegetjük otthon, hogy nem kár azért, akinek ennyi esze van.

2020. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Apám szerint irigy rám és ez a valódi oka a sértődésének. Azt mondta, szerinte alapesetben senki nem sértődik meg azon, ha azt mondják neki, hogy akkor gyere te takarítani, legfeljebb visszavág valamit és továbblép. Lehet van benn valami. Nekem jobban alakult az életem (tettem is érte mondjuk) és már korábban is éreztem rajta, hogy nem őszinte az öröme, ha az én sikereimről van szó.
2020. márc. 3. 16:11
 23/62 anonim ***** válasza:
12%

#21 Szerintem egy 50-60 nm-es lakást egyedül is, de ketten vagy többen simán ki lehet takarítani 1-2 óra alatt. Ha valaki lusta, fogadjon takarítót, szíve joga. Viszont az nagyon degradáló, hogy egy barátodnak azt mondod, takarítson ki nálad pénzért. Felteszem ez a „barátod” nem egy takarító/nő, én is megalázva éreztem volna magam ilyen helyzetben. Nem csodálom, hogy már nem beszéltek.

Kérdező, szintén szíved joga takarítót fogadni a férjeddel, szerintem jogosan várod vissza a kölcsönkért dolgot. Ha úgy alakul, bevonnám a szülőket is.

2020. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
86%

"Viszont az nagyon degradáló, hogy egy barátodnak azt mondod, takarítson ki nálad pénzért."


Nem degradáló, hisz a másik kezdte azzal, hogy osztotta az észt. Ő beszólhat, de vissza nem lehet szólni neki?

2020. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
89%

#23 persze, akihez jár takarító az csakis lusta lehet. Még véletlenül sem lehet elfoglalt, fáradt, beteg stb, nem, csakis lusta lehet. Ennyi erővel ugye az is lusta, akinek mosógépe van és nem kézzel mos a kádban, meg aki megveszi a húst és a zöldséget a boltban ahelyett, hogy megtermelné magának, meg aki mosogatógépet vesz ahelyett, hogy állandóan a mosogató felett állna, meg aki autóval utazik bicikli meg séta helyett...

Nekünk pl azért van, mert vállalkozók vagyunk és kb állandóan dolgozunk. Sokszor otthon sem vagyunk. Amíg kitakarítanánk a kedves barátunk által lyuknak degradált lakás, addig nagyjából 5-10-szer annyi pénzt tudunk keresni, de igen, mi lusták vagyunk, mesélj még! 😂

Egyébként mi sértő van abban, hogy felkínálom neki? Mi nem tekintünk úgy erre a munkára, hogy degradaló, sőt, nagyon megbecsüljük a srácot, aki jár hozzánk. És azért, és csakis azért mondtuk ezt neki félig viccesen, hogy érezze, hogy a beszólásával átlépett egy határt.

2020. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

23-as olyan sok pontban tévedsz.

1. Honnan tudod, mekkora a lakás?

2. Miért gondolod, hogy a lusta embereknek van takarítójuk? Épp azt fejtegettem, hogy alig vagyunk otthon, és a kapcsolatunknak sem tett jót, hogy abban a kevés időben is takarítunk és nem programot csinálunk például. Mellesleg átlag napi 10-12 órákat dolgozom, sokat utazom, a tesóm meg a 8 órás Excel töltögető munkájából osztja az észt, hogy miért nem mi csináljuk. Férjemnek másodállása is van, de biztos lusták vagyunk.

3. "Viszont az nagyon degradáló, hogy egy barátodnak azt mondod, takarítson ki nálad pénzért. Felteszem ez a „barátod” nem egy takarító/nő, én is megalázva éreztem volna magam ilyen helyzetben." - akkor lehet annak a barátnak, ugyanúgy ahogy a testvéremnek nem kellett volna kéretlen megjegyzéseket tennie, hozzáteszem elég sértő módon. Vagy neki lehet számonkérnie ilyen lenéző, kioktató stílusban minket, de ha visszaszólunk, akkor jaj, de bunkók vagyunk?

Nálunk kifejezetten érzékeny pontra tapintott, mert korábban emiatt feszültség volt a férjem és köztem, és potom pénzért kitakarítja valaki a házat, nekünk bőven megér ennyit, hogy ne legyen vita, ki mit és mikor takarít, milyen alapossággal stb.


Az külön mókás, hogy a tesóm mire szórja el a pénzt (100. pár cipő, cigi stb.), mi ennek a töredékét költjük takarításra, de ez már nem jut el az agyáig.

2020. márc. 4. 15:26
 27/62 anonim ***** válasza:
93%

Jah bírom az ilyen embereket, ők tehetnek mindenféle megjegyzést, de ha visszaszólnak nekik, meg nem bírják elviselni. :D Szomszédunk volt ilyen mindenlében kanál, addig-addig osztotta a kéretlen "jó"tanácsait, míg el nem lett küldve, akkor jött azzal, hogy hát ő csak beszélgetni akart, már azt sem lehet.

Pedig a kérdés elején még én is azt mondtam volna h a ps-ednek annyi. De ezek szerint tényleg csak egy ostoba a testvéred. Nem kért bocsánatot azóta?

2020. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
10%
Bárkinek joga van lustának lenni, ha nem mást terhel az eltartásával. Ha van rá pénze, legyen lusta!
2020. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
91%
Istenem, mennyire kicsinyes vagy, 72%-os... 🤣
2020. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
Van rá pénzünk, 72%-os, még szerencse, ugyanis mi nem vagyunk olyan tökéletesek, mint te. :)
2020. márc. 11. 11:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!