Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim válasza:
100%
Csak most olvastam el a kérdésedet, de teljesen igazat adok neked. Amíg nem jutottam el addig a részig, miszerint édesapád is irigynek tartja a testvéredet, pontosan ezt gondoltam én is. Azt se értem, minek kell lelustázni a kérdezőt, amikor már párszor leírta, sokat dolgoznak. Igenis pozitív dolognak tartom, hogy felismerték a problémát (kevés az egymásra szánt idő), biztos leültek megbeszélni ezt és szerencsére jobban is alakultak a dolgok. Ez a lényeg.
2020. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek azzal, hogy aki a másik életébe kéretlenül beleszól, az viselje a következményeket.

nekem is többet kéne tennem ezen a fronton,van pár ember, aki megérdemelne pár beszólást. sajnos mindig csak utólag jut eszembe valami frappáns.

2020. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
91%

Visszakaptad, amit kölcsönadtál? Semmilyen beszólás nem mentesít a kölcsönvett cucc visszavitele alól.

Mindenki arra költi és úgy osztja be a pénzét, ahogy akarja.

Ha irigyelte a takarítókat, nem volt pofátlanság felajánlani neki, hogy takarítson ő és megkapja ő ugyanazt a pénzt.

De a kölcsönvett cuccot mindenképp vissza kell adni.

2020. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

Kiemeltem a kérdést most, mert tesóm megint kölcsönkért valamit. Ezek után nem tudom, mit tegyek, odaadjam vagy ne? Érdekesség: amíg nem kellett neki az újabb cucc, addig nem beszélt velem, amikor kellett neki, több hetes passzív-agresszív "nem beszélek veled, mert halálosan megsértettél" után megint tudott keresni.

Nem szívesen adom oda neki, egyrészt mert múltkor is úgy kellett szólni, hogy ugyan adja már vissza amit elkért, plusz a bunkó beszólása miatt nem kért bocsánatot, sőt még ő játszmázott. Mit gondoltok?

2020. ápr. 20. 13:35
 35/62 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Érdemes kölcsönadni és ehhez udvarias, nem mézes-mázos, stílust nyújtani. 2-3-4 ilyen esetből egyértelműen kiderül, milyen ember akar/tud lenni a testvéred veled szemben. Így kiderül, hogy érdemes-e a segítségre, kölcsönadásra vagy akár kölcsönre a jövőben. A szüleidnek is tisztább lesz a kép.

Nemsokára 2M Ft hitelt kapok öcsémtől. Fel sem merült egyikünknél sem, hogy ne papíroznánk le.

2020. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

Mikor adná vissza? Konkrét időpontot és helyet beszéljetek meg. Csak így adnàm kölcsön ès csak akkor, ha nekünk tényleg nem kell. Ebből érezné, hogy azért nem vagy annyira boldog, hogy neki kölcsönadhatsz.

Ha nem adja vissza az előre megbeszélt időpontban, nem adnék neki semmit kölcsön többet.

2020. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%
Testvér, nem testvér, a múltkori után lótütüt, nem kölcsönadást.
2020. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
Lótütüt :D
2020. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

Folytatom a történetet! Végül csak kölcsönadtam neki, amit kért (kenyérsütőt, mielőtt valaki megkérdi). Most ők is elkezdtek kenyeret sütni házilag a korlátozások alatt.

Két dolog történt, ami említésre méltó:

1. mikor odaadtam neki a gépet, megkérdezte, hogy most hogy vírus van, milyen érzés a saját koszomat takarítani, fárasztó? Ugye hogy ki lehet bírni?

2. Nem mondtam határidőt, meddig adja vissza, mivel mi nem használjuk ezt nagyon. Azt mondtam, mondja meg ő, meddig kell neki, addig nála lehet. Azt mondta, május elején visszaadja. Ma írt, hogy ne haragudjak, de nagyon fél a vírustól és majd akkor adja vissza, amikor már nincs korona. Kérdeztem is tőle, hogy mikor kölcsönkérte, nem félt?

Ez volt az utolsó. :D

2020. máj. 1. 18:17
 40/62 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#39: Fejletlen testvéred van. Én - sajnos :-S - kicsit irigy vagyok a testvéremre (nem anyagi, más, elérhető, rajta vagyok), de fel sem merül, hogy ennek tárgyát felhozzam mint cseszegetést, vitát.
2020. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!