Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
86%

Így értem, hogy miért ilyen a testvéred. Te nem vagy elég határozott és nem állsz ki magadért. Miért hagyod magad sértegetni? Én ilyen megjegyzés után oda se adtam volna neki a kenyérsütőt.

Én most kérném vissza a kenyérsütőt, azzal, hogy felnyitotta a szemem, én is félek a vírustól és úgyis május eleje van, addig kérte kölcsön. Aztán soha többet, semmit nem kapna kölcsön.

Vagy a békesség kedvéért lenyeled az egészet, és azonnal el is felejted. És a továbbiakban soha, semmit nem adsz neki kölcsön.

2020. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

"Így értem, hogy miért ilyen a testvéred. Te nem vagy elég határozott és nem állsz ki magadért." - ez hülyeség, egyrészt a testvére egyszerűen csak egy seggarc, pont. Teljesen mindegy, milyen a másik, neked nem kötelező seggarcnak lenned.

Másrészt, pont hogy kiáll magáért a kérdező, hiszen ott kezdődött az egész összetűzés, hogy miután a testvér beszólt a takarításra, a kérdező (szerintem nagyon helyesen) felkínálta neki a lehetőséget. Itt nem a kérdező határozatlan, hanem a testvére egy gyerekes passzív-agresszív idióta.

2020. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Csak nem húgod van?:D


Szerencsétek van az apátokkal. A miénk a veszekedéseinkre azt szokta mondani, hogy oldjuk meg mi, ez nem az ő dolga.


Hány évesek vagytok?


Az én tesóm is ilyen, csak még "kicsiben" pl: fürdőruha, cipő, kabát... stb.

De biztos, hogy anyagi dologba vagy nagyobb dologba nem állnék le vele egyezkedni, enélkül, hogy a jogi gyorstalpalón tanultakat elő ne vegyem😂😂

2020. máj. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Ti teljesen jozan gondolkodasuak vagytok. Sajnos a testvered akkor tartsa tavol magat toletek. Apad kerd meg,h hozza el a cuccod.
2020. máj. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne kérje meg az apját. Tudta milyen embernek adja kölcsön, vállalja a felelősséget és a kockázatot. Felnőtt emberek vitái miatt ne a szülőket ugráltassák már.
2020. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, az sem érdekel, ha nála marad az a kenyérsütő, mint írtam, ez volt az utolsó, hogy én bármit is odaadtam neki.

Biztosan jön még kölcsönkérni valamit vagy szívességet kérni (számtalanszor segítettünk neki költözködésben, házkörüli javításokban), de nem ez volt ez első gúnyos megjegyzése, amit a minap mondott.

Ne higyjétek ám, hogy nem szóltam érte, mert szóltam, csak az volt a válasz éppenséggel, hogy ő nem úgy gondolta, egyáltalán nem akart ő megbántani, sőt, ő örül neki, ha nekem jó, csak ő úgy gondolta, biztosan volna más, amire gyűjtünk, jobb lett volna arra fordítani a takarításpénzt. Bezzeg én milyet beszóltam neki, egy sokkal rosszabbat, miközben ő csak jót akart. :D Szép próbálkozás volt mindenesetre.

Csak azt nem tudom, mivel küldjem el legközelebb. Mert akkor is jön majd az "én nem is úgy gondoltam, én csak jót akartam" dumával.

2020. máj. 3. 10:38
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Fú, még megpróbálja megmagyarázni, hogy ő nem úgy értette? Pherszee, meg azon aggódik, hogy biztos van más, amire gyűjtötök, ehhez is mi köze? És akkor még beállítja, hogy te voltál a rossz?

Ez egy frusztrált, manipulatív kis dög, sajnálom hogy ilyen testvéred van. Én sem adnék neki többet kölcsön semmit!

2020. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondja, ő nem is úgy gondolta, ahogy Te érted, akkor mosolyogsz és azt mondod, rendben. Nem magyarázkodsz, ráhagysz mindent, amit mond, de nem adsz neki semmit és hamar befejezed a beszélgetést, mert dolgod van. Egyszerűen kitérsz előle. Dolgod van, és nem kell az orrára kötni, hogy mi.

Ha jön, hogy ez kell, az kell, akkor szépen határozottan megmondod, hogy sajnos, nem tudod odaadni, és ezzel részedről befejezed a beszélgetést.

Ne állj le vitázni, hogy ki, mit, miért és hogyan mondott!

2020. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, azóta jött, hogy segítsünk nekik költözni, mert találtak egy jobb lakást. Hétvégén kellett volna menni, mi pedig megmondtuk, hogy most kérjenek meg mást, mert nagyon rossz hetünk volt és szeretnénk pihenni. Azóta nem beszélnek velünk.

A kenyérsütő azóta is nála van.

2020. okt. 6. 19:23
 50/62 anonymousreview60 ***** válasza:
Nem bírja megemészteni, hogy nektek jobban megy (anyagilag) és ennek ellenére sem segítesz (fizikailag). De most tkp. csak ürügyet akart, hogy tovább haragudhasson, az idióta. 🙄 Poénból küldj oda 2, felbérelt ólajtó méretű rakodóembert. 😀
2020. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!