Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
100%
Azóta csend és nyugalom ? Javult, vagy rosszabbodott köztetek a kapcsolat?
2021. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan a kapcsolat köztünk azóta is, ő hajtja anyáméknak, hogy mennyire szaralak vagyok, mert beszóltam neki, engem meg nem érdekel. Azóta legalább nem kér kölcsön semmit és szívességeket sem kér.
2021. febr. 19. 13:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!