Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel összevesztünk,...

Testvéremmel összevesztünk, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kölcsönkért tőlünk valamit, de nem találtunk olyan időpontot, amikor tudtunk volna találkozni, hogy odaadjam neki, s ezért ott hagytam neki a lakáskulcsot, hogy jöjjön el érte. Így is tett, ám amikor idejött, pont takarított nálunk a takarítónk. Testvérem nem tudta, hogy van takarítónk, ezért a vele való találkozás után egyből felhívott, hogy elmondja, talált valakit a házunkban, aki takarított.

Mondtam neki, hogy igen, ő XY, a takarítónk. Erre a testvéremnek olyan megjegyzése volt hogy ez micsoda luxus, miért nem teszem félre azt a pénzt, hol láttam ilyet, nálunk ez nem volt divat (gyerekkorunkban), bezzeg neki alig van pénze, nekem meg jön a takarító stb.

Azt tudni kell, hogy a férjemmel sokkal jobb körülmény közt élünk, persze ennek ára, hogy alig vagyunk otthon. Ezért is van takarítónk, hogy amikor együtt vagyunk, ne takarítással menjen az idő, hanem programozzunk stb (sok vitánk volt, és ez egy jó megoldásnak bizonyul most). Ezért mondtam a testvéremnek, hogy ha gondolja, akkor jöjjön ő, csinálja meg ő, ha ennyire zavarja, és akkor félreteheti ő a pénzt legalább. Bevallom, ezt mérgemben mondtam, mert nem kérdeztem a véleményét és nincs rá szükségem, hogy kioktasson bárki is ilyen dolgokról.

A testvérem halálosan megsértődött ezen, azóta nem beszél velem. Hívtam többször, hogy beszéljük meg, de nem veszi fel a telefont.

Ez azért is probléma, mert amit elvitt kölcsönbe, tegnap kellett volna visszahoznia és persze arról sem tudok semmit.

Mit gondoltok erről az esetről? Arra gondoltam, hogy végső esetben felhívom apánkat, hogy hozza vissza ő a kölcsönkért dolgot (nem kis érték), de nem akartam bevonni a szülőket egy ilyen gyerekes vitába.



2020. márc. 2. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
78%

Mekkora egy gerinctelen...


Bocs, nem ismerem a tesódat, de ezek alapján nagyon örülök ennek.


Borzasztó irigy, de persze előadja a kedves testvér szerepet ha kell valami, amúgy meg rohadj meg felőle.


Undorító.

2020. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
84%

Most keveredtem ide, végigrágtam magam a sztorin.

A tesód egy idióta, és igaza volt apukádnak, egészen biztosan irigy rád.

A legjobban az verte ki nálam a biztosítékot, amikor beszólt, hogy milyen érzés a koszodat takarítani.

Takarítót tartani manapság nem is akkora luxus, mások többszörösét eldohányozzák egy hónapban annak a pénznek, amibe kerül.

Én nem dohányzom, helyette szabadidőre költöm a pénzem :)


Ne törődj a tesóddal, a költözős helyzetben nagyon jól reagáltál. Szerintem is csak ürügyet keres folyton a haragvásra.


Azért jó sztorikat még írj, h atörténik, derülésképpen! :)

2020. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
10%

Mind a kettő felet meghallgatnám,így nem lehet véleményt alkotni max.szidni a tesót, persze anélkül,hogy ismernénk.Gáz nem?

Ő is beszólt,te is beszóltál,sőt te durvábbat ennyi a lényeg.

Értelmes felnőttek módjára beszéljétek meg,nem apuhoz kell rohanni :D

2020. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

Van még egy jó sztori, 52-es, ha szeretnétek hallani. Egyszer ideiglenesen hozzánk költöztek, amikor el kellett hagyniuk az albijukat és még nem találtak másikat. Gyerekestől itt voltak, ők megkapták a szobánkat, mi meg kiköltöztünk a nappaliba, a kanapén aludtunk 2 hónapig. Egy fillért nem kértünk tőlük, hozzáteszem, csak a kajájukat maguknak kellett állni, ennyi.

Tesóm befogta a konyhába a sütőkesztyűjét, amit használtam én is. Kicsit megbarnult a széle, gondolom túl forró volt valami. Egyszer jöttünk haza és ott állt tesóm a konyhában, hogy akkor ugye veszek újat neki, mert ennek megbarnult a széle. Egy párszáz forintos dologról beszélünk, ami ugye még ugyanúgy használható volt, max esztétikai hibája lett.

Elmentem az Ikeába és vettem neki egy újat. De azért érdekes, hogy ingyen laktak nálunk két hónapot, úgy, hogy mi a nappaliban laktunk miattuk, és volt pofája ezen parádézni. Na, ennyit a tesómról. :D

2020. okt. 7. 10:13
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

53-as, szerintem nem szólt be durvábbat, sőt... én elhajtanám a büdös pcsába azt, aki felhív számon kérni, hogy miért van nálunk takarító.

Ez az utolsó kesztyűs történet is jól mutatja, milyen a tesó. Nem is értem, hogy élhetnek emberek ennyi intelligenciával. Ők laknak nálatok szívességből és egy kacaton hisztizik. Hihetetlen.

2020. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a Nagy Csúnya, akinek a csapból is pénz folyik, míg ő a templom egere.


Szomorú, hogy csak akkor vagy érdekes neki, ha ettől leesik neki valami.

2020. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező: Irígy és sz@rrágó testvér? Jól megnyerted.

#55: Intelligencia? Legfeljebb EQ. Az önző kisgyerek nem nőtt fel benne. Az a baj, hogy a tesó vagy el volt kényeztetve vagy a kérdező gyerekkori hallgatagsága miatt érezte magát kiskirálynak. Ezt nem tudja magának biztosítani. Ez frusztrálja, és levezeti valakin.

Remélem a kérdező szülei soká élnek, mert után nagy lesz az elhidegülés. Bár, ki tudja. Talán jobb túlesni rajta.

2020. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:
Egyébként nem voltunk elkényeztetve, inkább úgy mondanám, hogy ő nagyon anyagias, mindig is az volt. Nem kaptunk lakást a szüleinktől és fáj neki, hogy albérletre kell kidobni a pénzt. Olyat is mondott, hogy fizessék ki a szüleink neki az örökségét. Mármint előre. De a szüleink még élnek ugye, még csak nem is öregek, tehát nincs szó egyelőre semmilyen örökségről.
2020. okt. 7. 11:25
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Az én nővérem a tartozásait hajlamos elfelejteni, de cserébe nem olyan görény, mint a tiéd, hogy még be is szólogasson mellé :D

Emlékeztesd a tesódat, hogy nem illik megharapni a kezet, ami eteti.

2020. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 LolaNyuszi2 válasza:
100%
Nagyon bunkó a tesód, én szóba se állnék vele :/
2020. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!