Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/121 A kérdező kommentje:

1. leírtam 68-as kommentben, hogy "Kb 1 hete merült fel, hogy nem maradhat az anyjával, mert állandóan csak iszik, veszekedik vele. Szomszédok is ismerik.

Még effektíve nem lett semmi intézve de a férjem akar a gyámja lenni és a testvére is el akar az anyjától jönni."


2. férjem ötlete mivel ha anyjától elköltözne akkor értelemszerűen kéne neki egy gyám.


3. mert a férjem se tartotta különösebben velük a kapcsolatot személyesen.


4. öccsével beszélt többször facebookon illetve telefonon.

5. 27 éves.

6. saját ház hitelre. Sehol nem írtam, hogy kp-ra vettük. Nem hiszem, hogy az jött volna le a kérdésből, hogy csak és kizárólag az anyagiak jelentik a problémát. A probléma a helyzettel van, hogy úgymond becsöppen hozzánk egy másik ember.

7. egyelőre mindenképp csak akkor ha ennek megvan a törvényes módja.

Olvastuk, hogy az anyja visszavitetheti bármikor a gyereket mivel még nem nagykorú. De javíts ki ha nem így van. Egy rendőrségi ügy meg senkinek nem hiányzik.


Alapvetően azért írtam ki kérdést, hogy kicsit megkönnyebbüljek, ki kellett írnom magamból. Sok normális válasz jött nekik köszönöm.

Aki szerint meg kamu annak azt mondom, hogy ma reggel is úgy keltem fel, hogy bárcsak egy rossz álom lenne.

2020. okt. 18. 22:25
 102/121 anonim ***** válasza:
60%

Töltsön minél több időt nálatok vendégségben, hétvégenként, pár nap alatt a rendőrök nem fognak kivonulni a züllött anyja kérésére. 15 évesen már testileg is erős, nem fogjátok tudni fegyelmezni, ha lázad. Derüljön ki, hogy milyen mentalitású a gyerek.

Egyébként rendkívül rossz jel, hogy a férjed nem érdeklődött iránta eddig. Nekem úgy fest, egyszerűen csak a te nyakadba akarja varrni. Hidd el, ha eddig lesz@rta, ezután sem számíthatsz rá az öccsével kapcsolatosan.

2020. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/121 anonim ***** válasza:
80%

Szóval, akkor nem bejelentette a férjed, hanem felmerült benne és meg akarta veled beszélni, te meg bevágtad a durcát...innentől kezdve okafogyott a kérdésed

(Btw: Ha 27 évesen ill nyilván korábban, hitelképesek voltatok egy házra, akkor nem minimálbért kerestek, hanem jóval többet, hiszen az önerőt is ki tudtátok perkálni)

2020. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/121 A kérdező kommentje:

Úgy is lehet hitelt felvenni, hogy a szülők adnak önerőt illetve ráterhelik a házukra. Nem mondtam, hogy minimálbér de nem is keresünk 100 ezreket.

Nem lett semmilyen durca bevágva. Ez kb el van döntve, hogy így szeretné, mert jobb ötlete senkinek nincs.

2020. okt. 18. 22:51
 105/121 anonim ***** válasza:
81%

Persze befogadnam.

De!!! Az elején a szabályokat lefektetni, és alkalmazni. Ha neked lenne a tesód ilyen bajban nem segítenél neki?!

2020. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/121 anonim ***** válasza:
53%

"Btw: Ha 27 évesen ill nyilván korábban, hitelképesek voltatok egy házra, akkor nem minimálbért kerestek, hanem jóval többet, hiszen az önerőt is ki tudtátok perkálni)"


ÉS???? Magánügyük.

2020. okt. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/121 anonim ***** válasza:
35%

Ha hivatalos gyámja lesz a párod onnantól az anyjának semmi köze hozzá!


Mit hazudsz akkor ,hogy nem tartják a kapcsolatot? Írod h fb akkor? Sok mindent leírhatott amiről fingod nincs ezért döntött így.


Bedurciztál ennyi

2020. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/121 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ha jól sejtem a ház fel fele tulajdon szal van beleszólása ki megy az ő felébe és ő a kenyérkereső mivel te babázol... Neki nagyobb teher, mint neked, mert neked ha már a sajátodnak elmégy vásárolni akl nem mindegy? 1-2 dologgal többet veszel?
2020. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/121 anonim ***** válasza:
53%

107!


Jaja, a Facebook az aztán a kapcsolattartás csucsa....

2020. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/121 anonim ***** válasza:
37%
Jaja a csúcsa ilyen szülők mellett igen! Valszeg te elmész azért hogy ugassanak veled gyökszike
2020. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!