Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/121 anonim ***** válasza:
68%

"Ja és ha jól sejtem a ház fel fele tulajdon szal van beleszólása ki megy az ő felébe és ő a kenyérkereső mivel te babázol... "


Ez nem így megy, te is tudod. Ha az asszonyod szó nélkül hozzátok költöztetné be pl az anyját, te is ki kérnéd magadnak a dolgot, tulajdonjog ide vagy oda.

Amellett az a baba 5 éves, ovis, miért lenne otthon vele a kérdező?! De ha otthon is van. Egy 15 éves gyerekkel való foglalkozás nem merül ki annyiban, hogy 1-2 dologgal többet veszel neki!

Aztán álljon már meg a menet. Már miért érne a pasi szava többet azért, mert "ő a kenyérkereső"? Ha így is lenne, a nő meg szült neki egy gyereket :D :D

Le kéne már állni ezzel a hülyeséggel, hogy annak van nagyobb szava, aki többet keres.

2020. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/121 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az „ő a kenyérkereső” érvet én is utálom. Eleve csak azért tudja játszani a kenyérkeresőt, mert az asszony otthon van a gyerekkel és valszeg rengeteget átvállal abból is, ami kenyérkereső uraság dolga lenne a gyereknevelésben.
2020. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/121 anonim ***** válasza:
44%
Apuka is lehet gyeden :)
2020. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/121 anonim ***** válasza:
52%

Hát kérdező... Ha neked/ nektek nem kell akkor kérlek keress meg, mert nekem a büdös êletbe nem lehet saját gyerekem. Komolyan szívesen gyámság alá veszem és felnevelem.


Azért szomorú számomra amiket itt összeírtok

2020. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/121 anonim ***** válasza:
31%
Én konkrétan határozottan nemet mondanék a párom ilyetén ötletére. Ide ne hozza, oldja meg ahogy akarja.
2020. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/121 anonim ***** válasza:
1%
Felneveled a 15 évest? Mekkora kegy.
2020. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/121 anonim ***** válasza:
36%
116-os igen, mert nekem nem lehet gyerekem... Áldjon meg téged az Úr, hogy neked igen! Tudod mekkora tortúra az örökbefogadás? Te szégyentelen, hogy mersz ilyet írni, hogy kegy? Undororító vagy! Gusztustalan!!!
2020. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/121 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom, hogy lehet-e gyerekem, és ne áldogasson engem semmilyen úr.


Az a kegy, hogy egy majdnem felnőttet nevelgetnél.


Undorító, gusztustalan, szégyentelen... igen, neked gyereket kéne nevelned, a vérmérsékleted megvan hozzá. *eyeroll

2020. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/121 anonim ***** válasza:
82%

Előreláthatólag tudod, hogy mennyi időre? Én biztos nem örülnék neki.

A párodnak kéne ez anyjával megbeszélni, hogy kicsit vegyen vissza magából és akkor maradhatna ott az öccse.

2020. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/121 anonim ***** válasza:
69%

110!


Gyökszike!


Ha fontos lenne a testvérem, akkor igen mennék. Sőt, nem hagytam volna eleve ott, hanem már akkor amikor én nagykorú lettem elindítottam volna azonnal ah eljárást, hogy én lehessek a gyámja.

De ezek szerinti xartam eddig rá, mert a Facebook aztán minden, csak nem kapcsolattartás.

2020. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!