Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom kijelentette, hogy ha...

Húgom kijelentette, hogy ha majd rajta múlik, az utcán fogok megrohadni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Beteg ember vagyok, sajnos eléggé életképtelen, a szüleimmel élek 27 és fél évesen, érettségivel, néhány éve kövéren. Volt egyszer egy munkahelyem, ahol egyébként jól helytálltam, de pszichés okok miatt kénytelen voltam otthagyni. (Bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

A következő helyzet áll fenn esetemben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1073..

Nos, ott tartunk, hogy a (nem olyan sokára) 25 éves, egyetemista húgom utál engem a maga módján, még ha bizonyos szempontból szeret is, de a lényeg az, hogy kijelentette: szüleim halála után nem fog velem törődni/támogatni, amennyiben az utcán kötök ki, az ellen sem fog semmit sem tenni. A házat pedig eladja.

Tudom, hogy össze kellene valahogy szednem magam, de fogalmam sincs, hogyan/miféle módon. Kilátástalannak találom a jövőmet.

Az orvosilag bizonyított betegségeim: paranoid skizofrénia, szorongásos zavar és enyhe mértékű autizmus (esetleg Asperger-szindróma.) A skizofréniát kezelik - egyelőre.


2020. nov. 6. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 anonim ***** válasza:
94%

Hát akkor neked kell B terven gondolkoznod. Hiába is lesz egy fél lakásod/házad, ha nem tudod fenntartani.

Neked mi az elképzelésed a jovődről, mit tervezel, mit teszel érte?

2020. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/137 anonim ***** válasza:
86%
Sajátos sérelmeket tessen megtartani magának, kedves Savlekotõ.
2020. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de a húgodnak igaza van. Mindenkinek egy élete van, nem vonhatod őt felelősségre azért, mert nem hajlandó a hátán cipelni téged is. Ha úgy érzed, hogy a betegségedből adódóan soha nem leszel képes ellátni magad, akkor vonulj be egy otthonba. Ha ez nem tetszik, akkor viszont keress egy normális orvost, aki nemcsak gyógyszerezni tud, hanem felkészíteni arra, hogy önállóan is tudj élni.
2020. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző válaszokat. Mert igenis fontos dolog az együttérzés.
2020. nov. 6. 16:25
 15/137 anonim ***** válasza:
83%
De túlzásba vinni se jó mert életképtelen selejteket generál.
2020. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én is skizofrén vagyok (22/N) , de kezeltetem magam és így viszonylag normális életet tudok élni. Kezeltesd magad, mert csak úgy fogod tudni magad eltartani. Pszichiáter + terápia. Te vagy felelős a saját életedért, nem a húgod vagy a családod.
2020. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A mentális betegségedet pszichiáterrel + gyógyszerrel kezeltetni kell. A többire pszichoterápia szükséges. Emellett el kell kezdened részmunkaidőben (ha lehet, és utána majd mindenképpen), teljes munkaidőben dolgozni. Ezek mellett lassan egyre több emberi interakciót igénylő tevékenységbe kell fognod. Kezdetben ezekre kényszeríteni kell magadat, utána már egyre könnyebben megy.
2020. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
94%

A húgodnak soha nem is volt és soha nem is lesz kötelezettsége téged eltartani, támogatni, stb.


Ha a szüleitek meghalnak, akkor egyenlően örököltök. A házat egyedül nem tudja eladni. De ha csak te élsz abban a házban, s ő nem, lakbért kérhet, mivel a háznak azt a részét is használod ami az övé.

2020. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, sztem együttérez veled mindenki,de a testvéred is megérdemli az együttérzést. Mentális beteggel együtt élni maga a pokol és egy kínlódás. Sajnálom, de ez az igazság. Általában terhesek, főleg ha még ki is zsarolják az empátiát, nem törődve a körülöttük élőkkel..
2020. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 anonim ***** válasza:
100%
Leszázalékoltak? Ha igen, megváltozott munkaképességűként megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató szervezeteknél próbálhatsz munkát találni.
2020. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!