Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
71%
Sztem vmi nem oké közöttetek. Nem csicskaztatod pl sokat azért a zsebpénzert, nem ugraltatod mindig?(nálunk ez volt)
2021. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
12-es, dehogy csicskáztatom, nem is együtt élünk. Havonta egyszer találkozunk, egy pohár vizet nem hozna, még ha kérném sem. :D
2021. febr. 28. 18:53
 13/53 anonim ***** válasza:
57%
13# na akkor mit vársz? Sikeresen elkenyeztette az egesz család , egy érzéketlen hercegnőcske lett.
2021. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
46%
Azért mert ha tudtad , márpedig tudtad hogy a tesód máskor is ilyen, nem kéne hogy annyira bántson hogy ide kiírd. Nekem az a fura, hogy te áldozatként, azaz teherként tekintesz a testvéreddel töltött időre. Ha azért teszed mert viszonzás vársz, inkább ne tedd. Azért ne adj neki zsebpénzt, hogy úgy érezd : cserébe elvárásaid lehetnek a gyerekkel szemben. Ha neked ez ekkora gond, meg érelem, majd lesz zsebpénze ha a szülei adnak neki.
2021. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

6-os, senki nem arról beszélt, hogy naponta hívogasson, de több mint egy hete vagyok beteg és egyetlen egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy hogy vagyok.

Hozzáteszem, amikor segítség kell a leckében, mindig tud írni.

Egyébként ha szerinted ezek csak szavak, és nincs jelentőségük, akkor nagyon tévedsz. Ezek nemcsak szavak, ez egy gesztus, az alapvető illem része, mint hogy köszönünk az embereknek, vagy megköszönünk dolgokat.

2021. febr. 28. 18:57
 16/53 anonim ***** válasza:
72%
Havonta egyszer találkoztok? Akkor gyakorlatilag egy idegen agy, aki pénzt ad neki, elviszi ide-oda, de nem vagy az élete része. Amúgy ha ilyen szar véleménnyel vagy a gyerekről, minek is erőlteted a dolgokat?
2021. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
76%

17, én évente egyszer találkozom a sokkal fiatalabb testvéreimmel, mégis jó a kapcsolatunk. Ez nem ezen múlik.


Egyébként milyen véleménnyel legyen róla, ha egyszer bunkó? Egyszer még elnézi az ember, meg betudja, hogy így jött ki, mittudomén, de így már nálam is betelne a pohár.

2021. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
72%

Azt mondtad mennyi időt és pénzt áldozol rá, most meg azt hogy havonta egyszer találkoztok. Nem kéne hogy amiatt a havi egy találkozás miatt elvárd hogy kérdezgesse hogy hogy vagy mikor amúgy is hallja valószínűleg eleget a szüleitől.

A kérdésedre válaszolva bár én is csak pár évvel vagyok nála idősebb, emlékszem még hogy 14 évesen én is nagyon kellemetlennek éreztem az ilyen dolgokat. Főleg a családtagjaimmal. Szóval szerintem ez nem ellened irányul egyszerűen csak ilyen korban van mikor nem szívesen tesz meg ilyeneket.

2021. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

"Akkor gyakorlatilag egy idegen agy" - jah, ha idegen vagyok, akkor nem kell leadni a rendelést sem, hogy mit kér szülinapra, névnapra stb.

"ha ilyen szar véleménnyel vagy a gyerekről" - milyen véleménnyel legyek róla mégis ezek után? Már az eljegyzéses dolog is rohadt szarul esett, de betudtam annak, hogy kicsi (13 volt akkor), most 14 és ennyire érzéketlen, vagy csak leszar mindenkit, nem tudom.


15: "Nekem az a fura, hogy te áldozatként, azaz teherként tekintesz a testvéreddel töltött időre." - miért, amikor van egy szabad hétvégéd és épp nem kell dolgoznod, és te a saját pihenésed helyett körbejárod a húgoddal a plázát kétszer, hogy válasszon magának valamit a te pénzeden, majd megkajáltatod a te pénzeden, a benzint is te fizeted, az nem áldozat? Attól még, hogy szívesen megteszem, még áldozat, igen, amit szívesen meghoztam érte. Ezentúl viszont kétszer is meggondolom.

2021. febr. 28. 19:14
 20/53 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek úgy fogja fel, hogy ezek a dolgok járnak neki.
2021. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!