Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
41%
narcisztikus kislány. Ha segítség kell, vagy pénz, csak akkor fontos a tesója. Tisztázni kéne ezt vele, mert így csak megerősíted a ferde elképzeléseit. Le kéne ülni vele, és megbeszélni, hogy ezek a gesztusok, hogy köszönés, részvétnyilvánítás stb. most már őrá is vonatkoznak, mert kilépett a kisgyerekkorból. És elkezdeni figyelni, hogy csinálja-e őket. Talán érdemes elmondani neki, hogy akkor kap megint zsebpénzt, ha elkezd megfelelni ezeknek az elvárásoknak. Különben tényleg azt fogja hinni, hogy ő egy kis istennő, kötelességek nélkül.
2021. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ennyi idős voltam, nem tudtam, hogy létezik olyan, hogy szociális fóbia. Rólam azt mondták, morcos kislány voltam. Pedig csak nem akartam hülyeséget mondani. Manapság már jobb a helyzet, de így is előfordul, hogy hirtelen jut eszembe, hogy megkérdezték, hogy vagyok, vissza kéne kérdezni.


Ha most megkérnél, hogy itthon nyugiban üljek le és írjak egy párbeszédet két ember közt, totál udvarias lenne. De élőben jön az izgulás, a gyomorszorulás, és csak arra tudok figyelni, hogy a másik szemébe nézzek, de ne mint egy őrült, meg hogy ne remegjen a hangom.

2021. márc. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
67%
32-es, én is gátlásos gyerek voltam, de nem terjedt ki a gátlásosságom odáig, hogy kezdeményezzek telefonhívást pénzkérés vagy bevásárláskérés céljából. Egy gátlásos gyerek nem fogad el pénzt, vagy csak iszonyat restelkedve, és leégne a pofájáról a bőr, ha elvitetné magát plázába, hogy vegyen neki a tesója ruhát. És főleg nem tenné ezt rendszeresen! Ez bizony egy pofátlan pióca.
2021. márc. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
86%

Tehát szerinted így kellene hoyg történjen egy beszelgetes:


Anyad: Szia Zsuzsi! Hoyg vagy?

Te: Köszi már jobban.

Hugod: Hogy vagy Zsuzsi?

2021. márc. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez családtól és embertől is függ. Nálunk például nem igazán van a családban olyan, hogy mit illik és mit nem, egyszerűen nem szokás így kommunikálni a másikkal. Nálam az e fajta “hogy vagy?”, “mesélj, mi újság”, “gratulálok”, “jobbulást” stb. inkább a kötelező udvariaskodás, jófejség, small talk kategória, amit idegenekkel vagy távolabbi ismerősökkel megejtek, de családtagokkal nem. Nálunk ez nem szokás, senki nem ilyen. Ettől még jóban vagyunk és jó a kapcsolatunk egymással, érdeklődünk is a másik felől, keressük is a másikat, beszélünk stb., de nem így.
2021. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

34-es, nem, de mondjuk így lehetne:


Anya: Szia Zsuzsi, hogy vagy?

Én: Szarul, csak feküdni bírok.

Húgom: Jobbulást!


Olvasván a válaszokat, lehet tényleg nekem vannak túl nagy elvárásaim.

2021. márc. 1. 13:33
 37/53 anonim ***** válasza:
22%

Neked vannak túl nagy elvárásaid!


- Nem 24..hanem 14 éves még kicsilány

- Ha 24 lesz sem körülötted fog forogni a világa DE elvárható hogy megejtsen egy jobbulást tesóó- mondatot

- Ettől nem utál. Kamasz. Ha tudnád én mekkora bunkó voltam 14 évesen :D átértékelnéd.

2021. márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pont itt az ideje, hogy megtanulja azt, amit a szülei nem tanítottak meg neki.


Gyógyulás után kicsikét elzárnám a pénzcsapot.

Ezek után megbeszélném vele, hogy mi az ami rosszul esett, és mi az, amit elvártam volna tőle ebben a helyzetben.


Jó, addig érthető, hogy a közös csetben olvassa, értesül róla, hogy hogy vagy, tehát ezt nem kell külön megkérdeznie. De egy emojit csak bír nyomni neked, az talán nem annyira megerőltető.

Tanítsd meg, hogy kell viselkedni.

2021. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
67%

Ja, értem, a kérdező körül forog a világ szerinte, mert jól esett volna neki, ha a testvére is gratulál az eljegyzéséhez, és mikor betegen fekszik kibök egy jobbulást. Mekkora egoista, tényleg! :D

Bezzeg a huginak a seggét viszik a plázába és vásárolnak neki, meg zsebpénzt adnak neki, aztán alapvető normák a nehezére esnek, de nem, vele semmi baj nincs az ég világon. Meséljetek még!

2021. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen helyzetben nyugodtam mondd meg neki, hogy hali, elfelejtettél gratulálni, vagy elfelejtetted megkérdezni, hogy vagyok, reméled, hogy holnap már eltemetnek, nem kívánsz jobbulást? Ebből tanulna és legközelebb tudná. Ha úgyis kiveszed a részed a neveléséből, ennyit igazán megtehetsz érte és kettőtökért.
2021. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!