Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
70%

Nem pénzelném, aztán ha rákérdezne akkor én se válaszolnék.


Ezt játszanám vele egy darabig aztán megkérdezném milyen érzés.


Nem kamasz hanem bunkó, mert tudja megteheti veled mert még mindig pénzeled...


Ja miért nem szüleidtől kapja?

2021. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, nagyon sajnállak, ez valóban nem szép a testvéredtől. 14 évesen azért az ember már nem kisgyerek. Én ezután nem biztos, hogy hurcolnám a seggét, meg vásárolnék neki, hiszen egyértelműen leszarja a fejedet.
2021. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
33%

Edesanyukam XD ... Nem korulotted forog a nagyvilag

Kicsi a hugod meg csak 14.. nem 24!!!! Hidd el nem erdekli se a gyurud sem a puffancs viselkedesed. Egy nebants viraggal en is igy viselkedek 25 evesen is. :D


Igen kicsit lehet bunko volt. Te meg azt hiszed a vilag kozepe vagy. :)

2021. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
71%
Egy 14 éves normális esetben tudja nagyjából mit illik és mit nem, egyszerűen csak bunkó, de ez még változhat idővel. Ennyi idősen én is ilyen voltam, tudtam, hogy nem úgy kéne viselkednem, de nem érdekelt, később megváltoztam.
2021. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
81%

En akkor viselkedtem igy az idosebb testveremmel amikor anyam es apam kozott allt a bal, haragudtam tesomra hogy ott hagyott veluk mert ezek olyan dolgok voltak amiket a baratokkal se tudtam megbeszelni mivel ok nem ott nottek fel igy nem igazan erthettek meg.

O is ritkan jart haza, akkor mindket szulo megemberelte magat es probaltak normalisan viselkedni, de amikor nem volt ott akkor oltek egymast lelkileg, persze elotte se voltunk mintacsalad, tudta hogy mi a helyzet, neki is boven kijutott a "jobol" de amik akkor tortentek az a legalja volt mindennek. Egyszeruen nem akartam a nyakara zuditani minden sz**t ha mar o ugy dontott elmegy es kezd valamit az eletevel.

Engem is vitt ide-oda, anyagilag is sokat segitett, ezekert nagyon halas vagyok neki a mai napig de melyen belul szerintem meg mindig haragszom ra hogy ott hagyott a mocsokban mert o lett volna az egyetlen ember akire tamaszkodhattam volna lelkileg es nagyon nagy szuksegem lett volna ra. Ettol fuggetlenul meg tudom erteni hogy elment.

Nem tudom nalatok mi a helyzet, de erdemes lenne negyszemkozt leulni egyesevel a szuleiddel es beszelni veluk hogy minden rendben megy-e, aztan a hugoddal is

Ha igen akkor viszont kijarna egy apai tockos a hugodnak mert 14 evesen mar illene normalisan viselkedni legalabb a csaladtagokkal.

2021. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
76%

"nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy..."

Ő nem te! Ő egy teljesen más személyiség. Nem korfüggő, hogy valaki milyen beszédes vagy közvetlen. Ha anyukád is azt mondja rá, hogy "kis kuka", akkor zárkózott személyiség és ezt el kell fogadnod. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged, vagy nem aggódik érted. Szimplán ő másmilyen személyiség, mint te voltál/vagy.

2021. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is ez lehet a dologban. Valószínű gyerekesebb mint te voltál ennyi idősen. Egy kis illemet azért taníthatnának neki a szüleid. Pl ha valaki örömhírt közöl akkor gratulálni illik.

Sokat fog még változni, majd meglátod milyen irányba. Valószínű rá fog jönni később hogy pl nem a te dolgod lett volna zsebpénzt adni neki amit most még természetesnek vesz és nem értékel.

2021. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
98%
Talán úgy érzi, ezek felnőtt dolgok, és rá nem vonatkoznak. Nem tartja magát a felnőttek világába tartozónak.
2021. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy nekem azért fura mert mikor 13-4 voltam és tesómat műtötték (sima rutinműtét) halálra izgultam és miután beszéltünk az után is fél óráig sírtam. Ő nem vitt sehova nem igazán beszélünk azon kívül ha találkozunk. Viszont ő a testvérem és már ennyi óriási kapocs. A házasságát igazából mindenki tudta előre és nem is kifejezetten jelentették be csak megvolt a köztüdatba de ha bejelentették volna akkor hihetetlenül boldog lettem volna (így is örülök neki). Meg ha valami baja volt akkor anyával beszélt én anyát mindig megkérdeztem, hogy mi baja és ha legközelebb beszéltek akkor már anya mondta, hogy kérdeztem felőle.
2021. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
51%

#30 vagyok.

Szerintem csak bunkó

2021. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!