Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, további jobbulást kívánok hugi helyett is! Ha felépülnék, én biztos megmondanám, hogy innentől kezdve nincs pénz, csakis névnapkor, szülinapkor, karácsonykor,stb., annak is a felső határa 10.000 ft/alkalom. Ezt a pénzt úgy osztja be, ahogy ő akarja, de ha hülyeségre veri el, nem pótolnám ki. Már 14 éves, bármikor elmehet diákmunkára, amint felépül, ha úgy érzi, ez neki nem elég. Utólag majd megtanulja értékelni a helyzetét.
2021. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a szüleid hibája, tőlem már kicsi koromtól kezdve elvárták, hogy, ha kapok valamit megköszönjem, sőtt még azt is, hogy örüljek neki és legyek boldog(de ez meg a másik véglet).

Bár már 7-8 évesen ezt magamtól csináltam, utólag mindig rákérdeztek, hogy "és megköszönted?" vagy hasonló. Az is elvárás volt, hogy érdeklődjek a rokonok hogyléte felől, testvérem nincs, de pl a nagybácsijaimmal, nagyszüleimmel kifejezetten erőltették, hogy tartsam a kapcsolatot, ha tudták, hogy valami van, külön mondták, hogy kérdezzek rá stb.


Az utóbbi még nekem is túlzás, főleg így, hogy látom leírva, de egyáltalán nem fogtam fel ilyen rosszul.

2021. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:

52, engem ugyanígy neveltek, mint téged. Ezért írtam, hogy 14 évesen nekem volt ennyi eszem.

Húgomat is tanítják az illemre, legalábbis kisebb korában hallottam, hogy rászóltak ilyenekért, hogy köszönjön, köszönje meg a dolgokat stb.

2021. márc. 17. 21:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!