Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
86%

Innentől kezdve nyista zsebpénz, ruha, stb. Utána majd magába száll. Azért egy 14 évesnek ezt már rég megtanítják normális esetben, de ha nem mondják, hogy ilyenkor azért illik megkérdezni hogy vagy, vagy legalább annyit mondani, hogy jobbulás. Pláne, aki zsebpénzeli, azért egy "Jobbulást!" nem ér fel egy vörös szőnyeg legurításával.

Amúgy gratula az eljegyzéshez!

2021. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi van veletek azóta?
2021. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
82%

Megértelek. Szerintem ha adod azokat a dolgokat amiket adsz,azt a saját lelked könnyebbsége érdekében add anélkül, hogy bármit elvárnál. A kevés szabadidődet pedig szerintem ne áldozd plázázásra hanem mondd h max x összegben nézzen ki valamit, odamész, fizetsz, esztek, megvolt a közös program, szia.

Ha ilyen bunkó veled, akkor ritkítsd meg ezeket az alkalmakat.

2021. márc. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez egy érdekes családi felállás. Okozhat némi zavart a lelki fejlődésben. Ha te fellépsz a húgod szülőjeként, mert pénzeled, és kötelességből töltesz vele időt (a leírásod alapján nem jókedvedből), akkor hogy áll az ő szüleivel, hogyan jeleníti meg nekik a veled való kapcsolatát. Szégyelli-e, hogy a szülei nem tudják 100%-ban ellátni a feladatukat, vagy úgy éli meg, hogy megcsalja őket... közben meg mégis egy család vagytok.

Sokféle zavart el lehet képzelni.

2021. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
90%

Ez hogy "ennyi idősen már tudhatná mi az illem", ha konkrétan nem tanítják neki, nem adtak neki illemtankönyvet, akkor mégis hogyan?

Nekem a szüleim úgy gondolták, hogy majd magamtól megtanulom a dolgokat, rájövök mire gondolnak, ellesem tőlük.

Közben nekem erre nem volt szemem, biztos van valami autisztikus tulajdonságom, én nem értettem ezeket a dolgokat, és sosem éreztem késztetést, hogy ezekben a rítusokban normálisan részt vegyek.

2021. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem rítus utolsó, hanem az empátia megnyilvánulasai. Már akinek van.
2021. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

42, azóta nem találkoztunk, ők is COVID-osak lettek.

44, 15 év különbség van köztünk, tök természetesnek veszi, hogy támogatom ilyan-olyan formában. Egyébként kérdezték többen is, hogy miért tőlem kap zsebpénzt, miért nem a szüleitől. A szülei nem adtak neki, én meg megsajnáltam, (pedig megtehetnék).

Úgy döntöttem, a rendszeres zsebpénznek vége. Néha-néha adok csak. Azóta is csak akkor keres, ha segítség kell a háziban, de egyszer nem kérdi meg, hogy vagyok, csak küldi a feladatot...

2021. márc. 17. 10:17
 48/53 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ki is derült mi is a baj. Sajnálom, valóban csak önző. Remélem rájön egyszer hogy tévedett.
2021. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer nem kérdi meg, hogy vagyok, csak küldi a feladatot..."


Mert ezen te sem akarsz változtatni. Ha akarnál, elmondanád neki, hogy jól esne, ha érdeklődne, megkérdezné, hogy vagy, mert így olyan a viselkedése, mint aki kihasznál. Tedd meg, hogy beszélsz vele!

2021. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Igazad van, 49! Eddig megmondom őszintén, annyira nem tűnt fel. A betegségem alatt vált nyilvánvalóvá.

Nem segítettem neki egyébként a háziban, mert ki is guglizhatná, csak lusta.

2021. márc. 17. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!