Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/305 anonim ***** válasza:
24%
Aki lepontozott, elárulna miért tette? Kérdeztem, hogy anno miben állapodtak meg. A kérdező azt írta, semmiben. Ez így nem lehetséges, csak akkor, ha a testvér szó nélkül beköltözött. Egyébként ugyanis kb úgy nézne ki, hogy " Figyelj, Jani, itt a lakásom, itt jársz egyetemre, az első evben/2 evig/amíg be nem fej3zed az egyetemet/nyugdíjba nem mesz/akármi itt lakhatsz.
2021. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/305 anonim ***** válasza:
29%
És enm mondtad neki, hogy 2 hétre vagy 2 évre költözhet? Hát ne haragudj, de te nagyon hm, buta vagy.
2021. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/305 anonim ***** válasza:
79%
21: azt el se tudod képzelni, hogy: Figyelj Jani, nekem nagy ez a ház egyedül, költözz ide. ?
2021. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/305 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bunkó, de hihetetlen, hogy sokak szemében én vagyok a rossz, amikor 1,5 éve kb eltartok egy plusz embert. Mert ő otthonról ilyen heti 10-15 ezreket kap zsebpénz gyanánt, abból nem menne messzire.

Szerintem igenis gáz, ha egy felnőtt férfi nem tudja megadni a gyerekének a minimum szintet legalább, nem tudja rendesen támogatni. Hidd el, hogy én is azért tanulok, teljesítek jól, hogy ha majd évek múlva a gyerekem továbbtanulásáról, költözéséről legyen szó, akkor segíthessek neki, ne pedig azzal szembesüljön, hogy mehet kollégiumba és majd TALÁN 10-15 év múlva vehet magának egy lakást, hitellel a nyakában.

2021. máj. 15. 14:27
 25/305 anonim ***** válasza:
62%

23!


De. Na és a Jani honnan tudja, hogy mennyi időre költözhet?

2021. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/305 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem igenis gáz, ha egy felnőtt férfi nem tudja megadni a gyerekének a minimum szintet legalább,"


Na ezért nem támogattam soha, hogy valaki ilyen szinten elkényeztesse a gyerekét, mert ilyen elcseszett értékrendje lesz. Szerinted ma Magyarországon az a MINIMUM hangsúlyozom a MINIMUM, hogy vesznek a gyereknek egy lakást:DDD Édesszivem...

2021. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/305 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azt meg lehetne beszélni vele, hogy még 1-1,5 évig ott lakik, közben odaköltözik a párod, DE mire letelik ez az idő, keressen magának albit/intézze el a kolit. Ha az ő apukájának és anyukádnak nehezen megy a tesód ellátásnak a kitermelése, akkor ez egy járható opció lenne, hogy van kb 1 évük gyűjteni rá, gondoskdoni a helyzetről. UGYANAKKOR lefektetném a szabályokat, hogy mostantól nem alszanak itt a barátnők és nincs buli és kussban van és hagyja a párodat dolgozni.
2021. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/305 anonim ***** válasza:
91%
Én nem írtam olyat, hogy rossz lennel. Annyit kérdeztem, miben állapodtatok meg. Ezek szerint semmiben. Nekem, józan paraszti ésszel ez eleve elkepzelhetetlen, de mindegy.... Oda állsz a Jani elé, és közlöd, hogy figyi Jani, jövő hónapban/a nyaron/x időpontban a Karcsi ide költözik, keress addigra egy albérletet vagy koleszt magadnak.
2021. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/305 anonim ***** válasza:
84%
27, szerintem meg ez járhatatlan. Ha a barát sokat dolgozik otthonról, akkor csak kell neki egy dolgozószoba.
2021. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/305 A kérdező kommentje:

1-1,5 évig?? Én már a heteket számoltam, meg hogy hogyan alakíthatnánk át a szobáját dolgozóvá, milyen legyen a festék + tapéta, honnan rendeljük a szőnyeget, bútorokat stb. Nem akarunk évekig hárman élni... Az már nekünk sok lenne, kettesben szeretnénk lenni.

Ráadásul írtam, hogy a barátom sokat dolgozik home office-ban, kell neki egy dolgozószoba, ahová elvonulhat.

2021. máj. 15. 14:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!