Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:

#9 miért nem ők alkalmazkodnak? A család már előbb itt élt, minthogy ők gyereket csináltak volna. Nyilván te is olyan ember vagy, aki a szülői házba ellett és nem vagy képes belátni, hogy ez mennyire önző dolog mindenki mással szemben a házban. Ezért próbálod védeni az álláspontját :D


Amúgy van valaki, akinek emiatt esetleg megromlott a kapcsolata a testvérével, vagy akár a szülőkkel is? Vagy hogy “élted túl” a helyzetet?

2021. máj. 19. 12:39
 12/71 anonim ***** válasza:
62%
Te vagy az is, aki azt kérdezte, hogy mit csináljon, mert nem dolgozik a bátyja és annak felesége, és az anyós nyakán élnek?
2021. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:
#12 nincs bátyám.
2021. máj. 19. 12:48
 14/71 anonim ***** válasza:
96%
És a szüleid hogy állnak ehhez a dologhoz? Mert ha ez nekik oké, akkor te nem nagyon tudsz mit csinálni. De ha nekik sem tetszik ez a helyzet, akkor nekik kell fellépni ellene. Én nem hagynám, hogy a gyerekem a családjával ingyenélőként rám telepedjen.
2021. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 Tepfal ***** válasza:
88%
A szüleid mit szólnak ehhez? Még az is lehet, hogy ők ennek kifejezetten örülnek. Az én anyukám és a férje szeretnének több generációs családban élni, nekem és az összes testvéremnek is elmondták, hogy nekik ez lenne a legjobb és buzdítanak minket erre. Mi ezt nem szeretnénk a párommal, de nem értem, miért kell úgy csinálni, mintha ez ördögtől való lenne. Ha gyerek lennél, azt mondanám, hogy illett volna a szüleidnek ezt megbeszélni veled, hiszen nincs választásod, hogy te így akarsz-e élni vagy sem. De mivel nem vagy az, nyugodtan elköltözhetsz és megoldódott a probléma. Tapasztalatból tudom, hogy nehéz, mivel én még az egyetem megkezdése előtt elköltöztem otthonról saját erőből, de nem lehetetlen, neked is adott a lehetőség.
2021. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére az én testvéreim mérföldekkel talpraesettebbek az ilyen semmirekellőknél, sajnállak kérdező. Tipikusan van ez a réteg, hogy papást mamást játszunk papánál meg mamánál, utána sértődgetünk, ha bele mernek szólni bármibe is, akik rajtunk kívül probalnanak ott élni. Mire kettőt pislogsz, ők öröklik meg az egész házat, mert hamarabb belepetéztek :)
2021. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
91%
Igen, anyukam pl. En vagyok az első gyerek, es par honapig mamameknal laktunk, amig nem volt felujitva a sajat hazuk. Nem nagy dolog, anyukamnak pedig van egy testvere, aki sajnos szuletesetol fogva beteg es a mamaekkal lakik. Soha nem volt problema, kicsikent is sokszor "nyaraltam" a mamaeknal, es jokat jatszottunk a nagynenemmel, aki szellemileg gyerekek szintjen maradt. Rajzoltunk, bujocskaztunk, főztunk az allatoknak mindenfelet kukoricadarabol, cirkuszosat jatszottunk a kutyakkal... 😂
2021. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 flora08 ***** válasza:
86%
Én úgy gondolom, vannak olyan családok, akiknek bejön ez a többgenerációs együttélés, de sajnos ez nem minden esetben igaz. Ha így alakították ki a házat, és eleve így tervezték, hogy a pár (és majd a gyermekük) ott fog élni, ahol a (nagy)szülők, és ez így nekik megfelel, az rendben van. Én viszont nem tudnám elképzelni, hogy valamelyikőnk szüleivel éljünk, gyerekestül pláne nem. Az utóbbit akkor, és csak akkor, ha valami előre nem várt dolog következik be, és hirtelen nem tudnánk más megoldást. Jóban vagyunk a szülőkkel, de teljesen más az életritmusunk (ők nyugdíjasok, mi dolgozunk). Kérdező, a te esetedben sajnos én is úgy érzem, hogy a tesódék részéről ez egy elég önző dolog, ráadásul két gyerekekkel. Nem igazságos, hogy mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodni, meg hogy te azért húzz el otthonról hamar, mert ő úgy döntött, ott fog élni a családjával. A szüleid részéről ez így rendben van? Vagy nekik is zavaró ez a helyzet?
2021. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
56%
Az én testvérem is.Pár évig itt éltek,aztán elköltöztek a másik nagyszülőkhöz,mert ott nagyobb a hely.Senkit nem zavar,se itt,se ott.Mehetnének külön is,de amíg mindenkinek megfelel nem fognak.Minek.Én is valószínűleg ide szülök,senki nem fog hisztériázni.Ha kevés lenne a hely,vagy nem bírjuk egymást,akkor költözés.De mivel több opció is lehetséges,hogy hova mennénk,még nincs eldöntve.
2021. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
84%

1-2 generációval ezelőtt (még a szocializmusban) ez abszolút megszokott dolog volt.... Akár lakótelepi 2szobás lakásban is.

Mert albérlet csak olyan létezett, hogy egy idegen öregasszony kisszobáját lehetett kivenni.... Akkor meg már inkább a szülők, mint egy idegen, rigolyás öreglánnyal együtt élni...

2021. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!