Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 Tepfal ***** válasza:
78%

"Én el akarok költözni amint lehet, de nem érted, hogy még egyetemista vagyok?" De értem, én is egyetemista voltam, amikor elköltöztem, nem volt egyszerű. El tudsz költözni, csak az még a jelenlegi helyzetnél is kényelmetlenebb lenne számodra. Ennyi, vállald fel. Én azt mondom, hogy ezzel a hozzáállással, hogy idegeneknek panaszkodsz, hogy igazságtalan az élet, nem fogsz semmire menni. Nem azért, mert nem szimpatizálok veled, nekem is volt olyan, hogy basszus, van, aki 18 évesen kapott egy lakást, én meg 3 hétig répafőzeléket ettem, mert így jöttem ki a pénzemből. Sajnos az élet nem igazságos. Minél hamarabb elfogadod ezt, annál hamarabb fogsz tudni előrelépni.

Amivel elérhetsz bármit is az 2 dolog:

1. Beszélsz a szüleiddel és a testvéreddel arról, hogy ez így neked nem jó, és találjatok valamilyen megoldást, ami mindenkinek elfogadható - aztán ez vagy sikerül, vagy nem. Ha a fejükhöz vágod, hogy micsoda emberek, mert a szülői házba mentek szülni, azzal szinte biztosan nem fogsz semmit elérni. Mi nem ismerjük a családodat, nem tudjuk, hogy milyen emberek. Lehet, hogy tényleg az van, hogy a tesód meg a párja élősködik a szüleiden, kihasználják őket, az is lehet, hogy igénytelen emberek, és őket nem zavarja hogy 7-en éltek 2 szobában - de ez változtat bármin is? De az is lehet, hogy ez így rajtad kívül mindenkinek jó így, és eddig mindenki azt hitte, neked is jó, mert a szemükbe jópofiztál, a szobádban meg puffogtál, hogy ez mennyire igazságtalan, rád senki sem gondol. Nem mondom, hogy így van, mert nem tudom, de ennyi infó alapján bármi lehet.

2. A másik lehetőséged meg az, hogy nem jutsz velük dülőre és elköltözöl.


Ha azért írtál ide, hogy kiöntsd a lelked, meg lelki támaszt kapj, akkor írd azt, az emberek is kedvesebbek lesznek. De értelmes, felnőtt megoldás nincs más ezen a kettőn kívül.

2021. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

Hiába beszélnék velük erről, mindig ő volt a kiskedvenc, az le van szarva, hogy nekem mi jó vagy mi nem jó. Amint látod, ha bárkit is érdekelne, nem engedte volna meg magának, meg a szüleim sem, hogy ide érkezzen a baba.


Annyira tipikus amúgy, hogy minden családban a léhűtők a kiskirályok, aki meg viszi is valamire az életben, vagy legalábbis már tesz érte, az oldja meg magának és maradjon csendben. Amit az elsőnek elnéznek, a másiknak nem, amit az első megtehet vagy mondhat, a másik nem.


#30 lehet, hogy anyuci átmegy megcsinálni neki mindent, de legalább megadják neki a privát szférát és maga döntheti el, hogy átmegy-e segíteni és azt is, hogy mikor szeretne gyereksírást hallgatni. Nagy különbség.


Na mindegy csak kíváncsi voltam mások véleményére erről. Azért jó, hogy nem csak én látom ezt szemétségnek.

2021. máj. 19. 14:24
 33/71 anonim ***** válasza:
49%
Panaszkodni könnyebb, mint megoldani a problémát. Ebből is látszik gyerek vagy még..és az előttem szólóknak igazuk van. Egyetem mellett is lehet melózni, plusz vannak kollégiumok stb. lehet oda menni. Nővérem is egyetem mellett dolgozott, hogy legyen lakása, mivel az egyetem is odébb volt tőlünk így rászorult. És láss csodát már kint dolgozik az Emiratesnél. Szóval csak akarni kéne nem itt puffogni meg besértődni azon, ha épp valaki a valóságot festi le és nem épp a te lelkedet simogatja.
2021. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:

“ Akkor vagy felnőtt, ha képes vagy az életedet úgy kialakítani, ahogyan az neked kényelmes ”


Igen, meg azt is figyelembe kell venni, hogy másnak is kényelmes legyen :D Az ilyen válaszokból nekem csak az jön le, hogy mennyi önző ember van, aki szarik bele, hogy másokat zavar vagy árt nekik, a lényeg csak az, hogy maguknak jó legyen.


Amúgy én is dolgozok egyetem mellett és azt arra teszem félre, hogy egyből ki tudjak majd húzni külföldre. Ugyanis ahhoz kell egy alaptőke és ha elszórom most albira, mikor ugyanúgy jogom van itt lakni, akkor sosem fogok egyről a kettőre jutni.

2021. máj. 19. 14:30
 35/71 anonim ***** válasza:
78%
#31 te hogy költöztél el egyetem alatt? Levelezőn jártál? Diákhitel? Nekem kb olyan lehetetlen órarendem volt, hogy rendesen fizető melóhelyet nem találtam soha, mert az olyanokra mindig rugalmas embereket kerestek, akik minimum 6 órát letudtak dolgozni egy huzamban, általában ide azokat vették fel, akik passzívon voltak, vagy alig vettek fel pár tárgyat az adott félévre. A gyakornoki melóm elég volt zsebpénznek, és kötött idejű volt, szellemileg nagyon megterhelő volt, hogy ne hibázzak, emellett még tanulni is, meg készülni rendesen, hát... Egyetem alatt a sok stressztől annyira beindult a kalória égetésem, hogy kb 15 kilót fogytam, ezen az sem segített, hogy nem sokat ettem, mert ahogyan irod, spórolás volt ezerrel. Szerencsére nekem nem kellett elkoltoznom otthonról ez idő alatt, abba bele is roppantam volna.
2021. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

#35 jaj az ilyen válaszokat el ne hidd...szerinted tisztességes munkával egyetem mellett hogy lenne havi 100 ezre valakinek albira Pesten? Az ilyen vagy prostituáltkodik egyetem mellett, vagy apuci fizette neki. De persze mindjárt megmagyarázza, hogy ő diákmunkával is 300 ezret keresett.


Akkor jön ki olcsóra, ha összeköltözik mondjuk 5 emberrel. De szép is lenne, ha én mennék vadidegenekkel lakni, amíg ők ingyen élnek itt a házban. Azért a lókukinak is van vége.

2021. máj. 19. 14:35
 37/71 anonim ***** válasza:
74%

Akkor lehet fel kéne állítanod egy bizonyos fontossági sorrendet. Előszőr az egyetem a lényeg meg a nyugalom nem? Akkor erre fókuszálj. Egyetem után még bármi lehet...

Azt meg sejtettem, hogy itt már rég nem a baba a főgond, hanem régről jött féltékenység a drága testvérre. Azért talán mégis le kellene ülnöd a szülőkkel és a tesóddal akár külön-külön mi az vagy mik azok a dolgok amik bántanak/régebben bántottak mert ez hosszútávon nem kifizetődő, ha csak magadban fortyogsz. Talán te is megkönnyebbülsz és nem itt vitatkozol számodra jelentéktelen emberekkel. Ez előbbre úgysem visz.


33-as voltam

2021. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
75%

Ha a lakás a szüleid nevén van és neked nincs benne tulajdonrészed vagy haszonélvezeted akkor a szüleid döntik el, hogy lakik a házban. Tetszik nem tetszik de a szüleid akár ki is dobhatnak onnan.


Téged zavar a gyerekzsivaj de szüleid meg örülnek neki. Ebbe bele sem gondoltál?


A lakhatási jog felnőttként úgy hogy nincs közöd az ingatlanhoz szinte nulla az esetedben.


Vagy alkalmazkodsz, vagy pedig elköltözöl.

2021. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
70%

Egyetemre járok, Burger Kingben dolgozok és egyedül élek egy garzonban Pesten.

Már 2 éve.

Nincs segítségem mivel a szüleim nem élnek.... Mindent egyedül oldottam meg.

Szóval aki akar az tud lépni.

2021. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
65%
Figyelj kérdező.Külön költözöl,anyuci mindennap átmegy hozzád mosni,főzni,te boldog leszel,mert nem lesz gyerek zsivaly,és nagyon felnőtt leszel,mert egyedül élsz.Itt nem arról van szó,hogy az az életképes,igazi felnőtt,aki külön lakik.Hanem az,aki megoldja a dolgait anélkül,hogy kiszolgálnák.Más a segítség és más a csicskáztatás.De ha ekkora szád van,és ekkora düh can benned,akkor szólj nekik.Nyugodtan oda lehet vetni,hogy unod a virnyákolást,mikor akarnak már elhúzni.Ennyi.
2021. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!