Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
32%

59: és ezt így megvitattad már az érintettekkel...???

Vagy csak anonim fórumon pattogsz?

2021. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
81%
"Vagy csak anonim fórumon pattogsz?" öhhm, ez a fórum lényege.
2021. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
65%
61 szerinted akiknek maguktol nem ad ki annyit az agya h a kisgyerek zavaró, azokkal lehet beszélni
2021. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
58%
63: ez olyan tipikus "nyuszika bmmeg a fűnyíródat" elv...
2021. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
48%

#22


"Én el akarok költözni amint lehet, de nem érted, hogy még egyetemista vagyok?🤣Ők viszont már évek óta dolgoznak. Közel sem hasonló a helyzetünk és kicsit sem gondolkozunk ugyanúgy, mert akkor én is ide szülnék. Szép is lenne, ha 9-en laknánk egy közepes méretű házban. Mint a c..gányok, már bocsánat."


Akkor lényegében te vagy az eltartott nem? Dolgozik mind a kettő. Gondolom beszállnak a háztartásba. Az én apám repesne örömében ha odaköltöznénk az unokájával. Egy van csak neki, de folyamatosan ki van akadva hogy nem lehet vele minden nap :)

2021. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
36%

A szülöknek (két ember) jó a helyzet, mert ott van az unoka, ennek örülnek.

A növéredéknek (minimum 3, estetleg 4 ember) jó, mert ott vannak a nagyszülök, meg kevesebb a kiadásuk.

Neked nem, csak nem tudod felfogni, hogy mivel téged eltartanak, ezért neked alkalmazkodni kell a többséghez!

2021. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
30%

Na nem olvastam végig mindent, de az ilyen jellegű kérdésekre mindig szívesen válaszolok, a saját tapasztalatom miatt.


Nem hallottál még, a több generációs házról? :)

Meg arról, hogy egy család annyira jóban van, hogy szívesen élnek együtt?

Neked ott nem jó élni, ezt láttam az írásodból, de mi lenne ha inkább vagy megbarátkoznál a helyzettel, és örülnél annak, hogy a családoddal lehetsz, vagy végtére is, el is költözhetsz.


Mi együtt élünk, édesanyámmal, édesapámmal, a férjemmel, a tesóim (3-van) nem élnek itt, de rengeteget vannak itt, és most jön a baba nálunk. És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki szegény, segély kell, és a baba becsúszott....

Mindenki dolgozik, édesapám nyugdíjas, anyukám is, én is, férjem is, dolgozunk és mindannyiunknak több a fizetése mint a minimálbér, jóval...

és baba nem becsúszott, hanem tervezett volt. Nekünk lenne pénzünk albérletre, és még úgy is tudnánk saját lakásra gyűjteni.

Nem vagyunk gazdagok azért, középosztály.

Cigányok se vágyunk, bár és ha azok lennénk akkor mivan? Sok ember fejében az él, hogy ilyen olyan rosszak a cigány emberek pedig nyilván ezt nem lehet minden egyes cigány emberre ráhúzni...


A lényeg a lényeg, mi imádunk így élni. A férjem imádja a szüleimet, én imádom az anyósomat, kár hogy ő messze lakik. Nem kezelnek gyerekként minket, ők nagyon fiatalosak és közös pl a hobbink, nagyon szeretetteljes és békés az együttélés, és nagyon várják az unokát. Nem az első unoka lesz, látom hogyan viselkednek az unokakkal, és imádni fogom hogy ennyi szeretet és egy ekkora család fogja korbevenni az én babám.

Amúgy minden hónapban a kötelező kiadásokat teljesen elfelezzük, mindenki belead aki itt él, és ha tesomék sokat vannak itt, itt alszanak meg ilyesmi, akkor ugyanúgy betesznek pénzt pedig nyilván ezt se elvárni, se kérni nem kérjük.

Ezen kívül pedig érdekes módon mindenkinek van magán szférája, ahova nem zavar be senki.


Nekem inkább az a furcsa, miért nem szereted a testvéred, és a gyerekeit?

2021. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 A kérdező kommentje:

Engem nem tartanak el. Dolgozok egyetem mellett, ahogy időm engedi, például egész nyáron is, abból fizetem a kajámat, adok bele a rezsibe, megveszem amire szükségem van. Persze valamennyit a szüleim is adnak, mert mindenre nem elég ez a pénz, de ennek mi köze van bármihez is? A szüleimnek kötelessége is lenne eltartani engem 25 éves koromig, ha nappali tagozatos diák vagyok. Ez a jogszabály. Ez hogy áll összefüggésben az üvöltő gyerekkel? Jóhogynem 2 kereső felnőtt embernek több joga van a szülőknél lakni, mint egy még tanuló diáknak...fordítva ülünk a lovon😅


Ha valaki szeret többgenerációs házban lakni, lakjon. Én nem szeretek. De érdekelte ez a testvéremet? Nem, az ilyen emberek nem foglalkoznak másokkal. És ismétlem ez nem többgenerációs ház. Szánalmas, aki ilyen módon élősködik a családon.


Amúgy mit beszéljek meg ezen velük? Kérjem meg, hogy halkítsa le a gyereket vagy mégis mire gondoltatok, mit lehet ezen megbeszélni? Biztos van rajta némító gomb. Azon kívül, hogy várnia kellett volna a szüléssel, amíg nem laknak külön, semmi más tanácsot nem tudok nekik adni. Ezt az időszakot úgy néz ki, túl kell élnem. Jól esett itt kiadni magamból, mert a környezetemben egy ilyen ember sincs, mindenki van olyan értelmes, hogy előbb költözik, utána alapít családot. Nekem csak pont pechem volt.

2021. máj. 23. 10:48
 69/71 anonim válasza:
69%

Próbálj meg odamenni a testvéredhez, és mondd mondjuk ezt:Szia megkérhetnélek titeket hogy amíg doglozok/online órám van megpróbáltok elmenni a parkba, játszótérre, nagyon megköszönném! (Próbálj nagyon kedves lenni, és ne rájuk rontani.)

Mert lehet nem is tudják a szüleid és a testvéred sem, hogy ez zavar téged, finoman muszáj lesz jelezned valahogy, hátha javul a helyzet.

Csak az a baj ha a szüleidet nemzavarja ez az egész helyzet, nem tudsz sokmindent csinálni.😕

2021. máj. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 A kérdező kommentje:

#69

Aha, mikor 8 órát dolgozok egy nap, nehéz lesz egész napra elküldeni őket a parkba...amúgy meg egyértelmű, hogy egy üvöltő/hisztiző/síró/nyekergő gyerek idegesítő, nem hiszem, hogy ne lennének ezzel tisztában. Csak nem érdekli őket a többi lakó, ennyi.


Amúgy a szüleimet is zavarja pl hétvégente. Csak ugye folyton ígérgetik, hogy elkezdik az építkezést, addig meg nem akarják őket albiba zavarni. Ez van, mikor az egyik fél jószívű, a másik fél meg visszaél vele.

2021. jún. 1. 07:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!