Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
22%

Te írtad:

"Ez a többgeneráció lakik együtt dolog akkor oké, ha ez mindenkinek így megfelel. "


Ez ÍGY a családban MINDENKINEK megfelel, csak te hisztizel! Nehogymár mindenkinek HOZZÁD kelljen igazodni, amikor te is éppen úgy a szüleid nyakán élsz!

Ha 5-6 családtagnak jó így, akkor neked kell vagy alkalmazkodni, vagy oda menni, ahol a tiéd a lakás, akkor dönthetsz, hogy ki lakhat ott, így nem.

2021. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
93%
51, a csaladba a kerdezo is beketartozik.
2021. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
12%
Persze, csak ha mindenkinek jó úgy, csak neki nem, akkor nem ö az, akihet az összes többi alkalmazkodik!
2021. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
57%
51 "5-6 családtagnak jó így" baszod 5-6 családtagból 4ről van szó, ebből 2 élvezi a kényelmet, 2 annyit tud magáról hogy gugugaga, 2 otthon sincs kb egész nap, 1 meg elszenvedi. Nyugi kérdező, előbb vagy utóbb a szülőknél isbki fog borulni a bili valami miatt, örökké nem lesz béke ilyen körülmények között.
2021. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
38%

Elolvastam pár bejegyzésedet kérdező, meg néhány választ is.

Nos, sokan szeretnek minél mocskosabban és megvetőbben nyilatkozni azokról, akiknek gyerekeik vannak. Ellés, szaporodás, kölyök és a többi. Ez inkább a szó használójáról árulkodik. Nyilván az ő gyerekét majd nem ellik, kipottyantják, hanem szülik, világra hozzák, és a világ legcsodálatosabb élménye-teremtménye lesz stb. Ez így van rendjén.

Egyszer már ezt szóvá akartam tenni, annyira sötétnek találom az ilyesfajta indulatot. (Ráadásul még az sem állja meg a helyét, hogy bárki képes szülni vagy “szaporodni”.)

Azon kívül valószínűleg zavaró lehet, hogy ott élnek, de a kerdesednek mi a mozgatórugója? Hogy támogassanak az itt kiélt megvetésben? Ezt inkább szomorúnak találom.

Te befejezed az iskolát, és aztán kiröppensz, illedelmesen és tökéletesen családot alapítasz - és már alig fogsz visszaemlékezni erre az időszakra, amikor az allatokhoz hasonlított testvéredék hullámot kavartak életed feszített víztükrén.

2021. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
73%
54: a válaszod prosztó, de ezen kifekudtem a röhögéstől: “ 2 annyit tud magáról hogy gugugaga”. Köszi!
2021. máj. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
52%
55, nyilvan neheziti az iskola befejezest hogy korulotte zajonganak a gyerekek. Nyilvan a sajatja mas mindenkinek, de ha nyugalom es csend lenne nem szuletnenek ezek a kerdesek.
2021. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:

Emberek. Direkt írtam a kérdésben, hogy olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik egy fedél alatt élnek vagy éltek más babájával, és hogy viselik idegileg, ha otthonról kell dolgozniuk, tanulniuk, vizsgákra készülniük, miközben a gyerek naponta 10-szer olyan hangerővel üvölt a legkisebb problémán is, hogy legszívesebben kitépném a dobhártyámat. Szeretem a kicsit, sokszor vigyázok is rá és veszek neki ajándékokat, de amikor dolgoznom kéne és próbálnék koncentrálni, ő meg 20 percig üvölt a semmin, mint akit nyúznak, ahhoz szerintetek milyen kötél idegek kellenek, hogy ne kapjak lassan agyvérzést? És akkor még itt egyesek az ilyen szülők pártját fogják, mikor tudatosan tervezték a gyereket, magasról leszarva, hogy a házban mások is élnek. Nem becsusszant a gyerek. És ez nem az ő házuk, nem nekünk kéne hozzájuk alkalmazkodni, hanem épp ellenkezőleg. Én is pont azért nem ide szülök, mert égne a pofámról a bőr, mikor a ház többi lakója nem tudna tanulni meg dolgozni az én üvöltő gyerekem miatt.


És mellesleg én nem vagyok gyerekellenes, én is szeretnék. Majd ha önállóan élek és senkit nem zavarok vele.

2021. máj. 20. 12:11
 59/71 A kérdező kommentje:

#51

Aha, tehát nem enyém a ház -> alkalmazkodjak, nem tesómé a ház -> neki nem kell alkalmazkodnia. Csodás, igazságos logika😂Akkor én meg napi 10x max hangerőn fogok üvöltetni valami metálzenét, mert végülis ezek szerint nem kell figyelemmel lenni a ház többi lakójára. Ha szólnak, hogy zavarja őket, majd megmondom, hogy el lehet költözni.

2021. máj. 20. 12:22
 60/71 Tepfal ***** válasza:
85%
És ezt mondtad a tesódnak meg a szüleidnek? Mit mondtak rá? Ne azt írd, hogy mit mondanának szerinted, hanem hogy ténylegesen mit mondanak erre.
2021. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!