Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

#16 így igaz. Nekem soha meg sem fordult a fejemben, hogy ide szüljek gyereket, amíg még saját lakhatást sem tudsz biztosítani, addig nem vagy elég felnőtt sem a gyerekhez. Ez proli dolog, igazad van. Akkor vagy felnőtt, ha önállóan élsz. Persze ha csak pár hónapról lenne szó, amíg mondjuk zajlik az építkezés, azzal semmi gond, de itt már több mint egy évnél tartunk és még lesz is legalább annyi...


A szüleim munkájukból kifolyólag keveset vannak itthon, nekem viszont távoktatás van. Így őket nyilván nem zavarja, vagy nem annyira.


Mi a francért én menjek el és fizessek albérletet? Meg miből, ha még nem tudok teljes állásban dolgozni? Nyilván nem lesz más választásom, ha nem akarok megőrülni, valahogy meg kell oldanom, de az, hogy ilyen helyzetbe hoznak és miattuk kell elmennem, szépen megrontja a viszonyunkat.

2021. máj. 19. 13:25
 22/71 anonim ***** válasza:
37%

Latod kerdezo, ok meg ugy gondolkodtak, hogy mi a francert menjenek ok, ha maradhatnak is.

Ok, hogy gyereket te oda nem akarsz, de el se akarsz koltozni, ahogy ok sem. Ugyanugy gondolkodtok tulajdonkeppen.


Ha a szuleidnek ez nem gaz, nem tehetsz semmit, sajnalom.

2021. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekek eleg farasztoak meg hangosak tudnak lenni, megertem ha valaki nem akarja hallgatni. Nyilvan ha akkpra lenne a hely h nem zavarjak egymast akkpr a kerdezo sem akadna ki. Egyedul a szulok tudnak ez ellen tenni. Igazabol azzert nem ertem a teso reszerol, mert gondolpm albit nem akarnak fizetni, de akkor ujabb gyerekre futja?
2021. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 Tepfal ***** válasza:
49%

"amíg még saját lakhatást sem tudsz biztosítani, addig nem vagy elég felnőtt sem a gyerekhez" - Miért is? Megkockáztatom, hogy több ember él többgenerációs családban, mint amennyi nem. Én így nőttem fel, a legtöbb barátom is, a szüleim is így tartanák ideálisabbank. Nem így élek, mert nekem nem lenne jó így. Ettől még nem ők az idióták, hogy nekik ez megfelel.


"Akkor vagy felnőtt, ha önállóan élsz." Ez is butaság. Akkor vagy felnőtt, ha képes vagy az életedet úgy kialakítani, ahogyan az neked kényelmes és képes vagy emellett másokkal szemben is kiállni, ha szükséges. Továbbá rájössz arra, hogy nem minden ember egyforma, és nem ugyanaz lesz jó neked, mint másnak. Miért kellene valakinek önállóan élni, amikor mind a szüleinek, mind neki ez így a jobb? Itt úgy tűnik, te vagy az egyetlen, akinek problémája van ezzel a helyzettel, tehát ha már felnőttségről beszélünk, neked kellene - illetve kellett volna sokkal korábban - kommunikálnod erről az igényedről. Viszont az alkupozíciód nem erős, mert 1. nem a te házad, 2. felnőtt vagy, szóval ha nem tetszik a helyzet, lehetőséged van változtatni és úgy élni, ahogy szerinted a felnőttek élnek. Szomorú, de sajnos amíg nincs saját lakásod, nem jár az, hogy a többiek a te igényeidnek felelnek meg. Ahelyett, hogy durcogsz, hogy ez mennyire igazságtalan, inkább próbáld meg a testvéreddel és a szüleiddel megbeszélni ezt a helyzetet.

2021. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
85%
24, tobb generacios hazban nem zavarjak egymast. Visithat a gyerek nem hallatszik..Itt szerintem nem errol van szó.
2021. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 A kérdező kommentje:

#22

Én el akarok költözni amint lehet, de nem érted, hogy még egyetemista vagyok?🤣Ők viszont már évek óta dolgoznak. Közel sem hasonló a helyzetünk és kicsit sem gondolkozunk ugyanúgy, mert akkor én is ide szülnék. Szép is lenne, ha 9-en laknánk egy közepes méretű házban. Mint a c..gányok, már bocsánat.


Ez a többgeneráció lakik együtt dolog akkor oké, ha ez mindenkinek így megfelel. De valljuk be, ez csak arról szól, hogy ne kelljen külön házat fizetni és mindig legyen valaki, akire le lehet passzolni a gyereket. Hozzáteszem senkit nem ismerek manapság, aki így lakna. A baráti körömben, a rokonságban és még a volt osztálytársaim közül is akinek gyereke van, az már külön él.

2021. máj. 19. 14:03
 27/71 anonim ***** válasza:
75%

Csak azért nem mindegy, hogy miért lakik még otthon valaki. Élősködni meg spórolni, vagy mert nincs jövedelme, de később kifizetődik a tanulás, és sokkal önállóbb életre lesz képes.

Szaporodni akárki tud, nem egy nagy erény, plusz semmire nem garancia, max hatalmas felelőtlenség, ha nincs megfelelő körülmény és háttér. Szülni egyszerűbb, mint egy diplomát rittyenteni. El lehetne gondolkodni, hogy egy olyan ember csesztettek költözéssel, aki már most sokkal jobban alapozza a jövőjét, mint a tesó, akiknek szimplán kényelmesebb így az élet. Attól hogy valakinek gyereke van, nem tehet meg bármit, és nem jár semmi alanyi jogon. Még jóhogy valaki tanul, meg dolgozik. Ha mindenki szülne anyuékhoz, előbb utóbb betelne a ház. Az meg egyenesen gáz, hogy egyáltalán nincsenek a kérdezőre tekintettel, holott ők a zavaró tényezők.

2021. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
32%
A droid életképteleneket mindig is jobban kellett istápolni, ez mindig is így volt.
2021. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:

#27

Igen, egyetértek veled, gyereket csinálni bárki tud, aztán megy a matek, hogy na most akkor hogyan tovább, meg miből fogjuk fizetni ezt meg azt...mintha előre nem tudták volna, hogy mivel jár egy gyerek. Miért nem először alapozzák meg az életüket és utána alapítanak családot? Sosem fogom megérteni az ilyen embereket. A madarak sem először raknak tojást és utána építenek fészket🤣

2021. máj. 19. 14:11
 30/71 anonim ***** válasza:
33%

Én elég sokat ismerek olyat akik többgenerációs,vagy több szobás,nem külön bejáratú házban laknak.Amíg fizetnek maguk utàn,eltartják magukat és s gyerekeiket addig nem élősködnek.Ezt az"akkor vagy felnőtt,ha külön élsz"dumát meg hagyjuk,annyi idióta van,aki hiába lakik külön,de mindent mással csináltat,mert maga képtelen rá.Pl:anyuci főz,másik anyuci mos,ezt intézzétek már el nekem.

És való igaz gyereket csinálni nem tudomány,nekem nincs is,de nem hiszem,hogy olyan nagy bűn,hogy ők így élnek.Hozzá teszem a legtöbb diploma megszerzése se olyan nagy dolog.

De van szád,nyisd ki.

2021. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!