Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére a szülői házba szült gyereket, ahol még te is laksz?

Figyelt kérdés
Hogy éltetek meg?

2021. máj. 19. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 Tepfal ***** válasza:
67%

#35: Az egyetem előtti nyarat végigdolgoztam, ebből volt valamennyi félretett pénzem (300 ezer körül).

Az alapszak 1. évében koliban laktam. Felvettem diákhitelt, az akkor 50 ezer Ft volt, kb. ugyanennyit tudtam még munkával megkeresni egy hónapban. Főleg hétvégén dolgoztam (kereskedelemben). Emellett kaptam tanulmányi ösztöndíjat végig az egyetem alatt ez 10 és 30 ezer forint között változott. Tehát a havi jövedelmem olyan 110-130 ezer forint között volt. A koli ebből 30 ezer volt, bérlet, illetve a hazautazás időnként kb. 10 ezer, a többi ment a szükségesekre (étel, tisztálkodás, ruhák stb.).

Az alapszak 2. évében kimentem Erasmusra, ott az arra kapott pénzből éltem, illetve kint járt nekem szociális támogatás, ami fedezte a szállásom. Na ez volt a legkeményebb őszintén, itt volt olyan, hogy vettem egy 3 kilós répát és abból főztem répafőzeléket, azt ettem hetekig.

Az alapszak 3. éve kb. ugyanaz volt, mint az 1., azt leszámítva, hogy itt már együtt voltunk a párommal, aki kb. ugyanilyen jövedelemmel rendelkezett (ugyanúgy egyetemista volt), vele az év végén el tudtunk menni albérletbe. Szűkös volt, igen, de a "miénk". A mesterszakot már teljes állás mellett csináltam, de ehhez kellett a munkahelyem rugalmassága, illetve az egyetemi szakom rugalmassága.

Nem mondom, hogy egyszerű volt, mert nem volt az, de azért nem is haltunk bele. Kikérem magamnak, hogy csak prostitúcióval meg ilyenekkel lehet megélni egyetemistaként. Nevetségesek vagytok és mint látszik lusták. Mert derogálna az, hogy keményen kellene dolgozni, kevés idő maradna szórakozásra, és bizony még így is szűkösen kellene élni. Tehát aki ezt bevállalja a panaszkodás helyett, az csak k*rva lehet, gratulálok. Ez az irigység, amikor te lóf*szt nem teszel azért, hogy jobb legyen neked. Basszus, még megbeszélni sem vagy hajlandó, mert hát gonoszak biztos az ő pártját fogják... Ezért nem fogsz semmit elérni az életben, csak egy megkeseredett ember leszel, én sajnállak.

2021. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
89%
#35 vagyok, ne vedd támadásnak, szimplán csak kíváncsi voltam. Én ennyire nem voltam talpraesett, plusz a szüleim mindig szidtak eközben, hogy minden amit sulin kívül csinálok, a tanulás rovására fog menni, és mekkora hálátlan vagyok, hogy ők támogatnak, én meg dolgoznék, mikor tanulnom kellene elsősorban. Aztán olyan életképtelen lettem, jobb lett volna, ha nem féltenek ennyire lehet..
2021. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező, megértem és nagyon sajnálom a helyzetedet. Főleg azt sajnálom, hogy ide írtál, és valamiféle együttérzésre számítottál. Sajnos ezen a fórumon kioktatáson kívül mást nemigen kaphatsz, tekintve, hogy az ide látogatók többsége már 12 éves korában saját keresetéből vásárolt lakásban/házban élt, és közben kandidátusi disszertációján dolgozott. Nem tudom, mit tehetnél, azon kívül, hogy befogod a füled, ezáltal kizárva, vagy legalábbis tompítva a folyamatos bömbölést. A megbeszélés gondolom, nem opció, nyilván megpróbáltad már, de sikertelenül. Ne engedd magad elüldözni, próbáld meg túlélni valahogy, tudom, nem könnyű.

73N

2021. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy tényleg elég groteszk, hogy egy tanulótól elvárnák simán, hogy önálló életet éljen, költözzön külön meg minden, de a két gyerekes család tök oké, hogy ott leledzik még anyuéknál 🤯🤡 É SaKkor meg SzokSz vAgY megSzöKsz, TöBb generÁciÓs együTt élÉs = lusta vagyok elköltözni jó itt anyuéknál
2021. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
70%

Senki nem várja el. De ha nem tudja elviselni akkor el lehet költözni.

Az én tesóm is itt lakik a párjával meg a gyerekekkel. Egyrészt elférnek, másrészt anyuék természetesnek gondolták hogy ha jól kijönnek egymással itt éljenek a gyerekekkel. Szeretik az unokákat és így nem kell feleslegesen pénzt kidobniuk albérletre. Nekünk ez olyan egyértelmű volt mindig is hogy ha elférnek és nincs gond és még nem tudnak saját házba költözni akkor addig itt élnek

Mondjuk annyi a különbség hogy én imádom a gyerekeket és nem zavarnak.

Pedig még tanulok okj-n és 3 műszakban dolgozom is

2021. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 Tepfal ***** válasza:
65%
#42: A Te kérdésed nem sértett, a kedves Kérdező reakciója volt felháborító, de legalább megvilágította a világlátását. Azt fontos hozzá tennem, hogy nem minden szak mellett lehet megcsinálni azt, amit én leírtam. Egyrészt mert van olyan szak, ami mellett tényleg nem lehet normális munkát vállalni - a többség nem ilyen, de van ilyen is. Emellett albérletet egyedül én sem tudtam volna megfizetni, akinek nem jut koli és nincsenek ismerősei, akikkel közösen bérelhet, annak nem igazán vannak lehetőségei sajnos. Tehát én sem akartam bántani senkit, akinek tényleg nem opció az egyetem melletti költözés. Csak az akaszt ki, hogy a kérdező meg sem próbált gyakorlati megoldást találni a problémájára, már jól látszik, hogy csak azért írta ki a kérdést, hogy jól igazat adjunk, hogy szemét a családja.
2021. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
35%

A gond nem az, hoyg a kérdezötöl elvárják a különköltözést, a testvérétöl meg nem, hanem az, hogy a kérdezö magának exta jogokat akar.

A jelenlegi helyzet mindenkinek megfelel a családban, csak neki nem - akkor ne minimum 5 ember alkalmazkodjon egyhez, hanem az az egy alkalmazkodjon a többséghez!


A szülöknek jó, hogy ott van a lányuk a családjával, a testvérnek jó, hogy a szülökkel élhetnek, csak a kérdezö pampog!

2021. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
62%
#47 extra jognak mi minősül? Hogy nem bír tanulni a kölyök bömbölésétől? Azért tényleg lehetnének az együtt élesnek bizonyos szabályai, mert ha tényleg visít a gyerek online óra alatt, az rohadt gáz. És akkor egy picit ők is alkalmazkodhatnának, nem mindig a költözés az egyetlen megoldás, kompromisszumot is lehetne kötni.
2021. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 Tepfal ***** válasza:
74%
#48: Szerintem ezt meg sem próbálta a kérdező kérni tőlük, tekintve, hogy amikor javasoltam neki, hogy beszéljen velük, letorkollt, hogy úgysem adnak neki igazat - honnan tudod, hogy ha megkérné őket nem alkalmazkodnának?
2021. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
36%

Jogok. Ezeken mindig elmosolyodom.

Neked jogod van otthon élni, szívni a szüleid vérét, hogy 20 akárhány évesen eltartsanak,es maaaajd valamikor egyetem után diploma uuután 1x találsz olyan munkahelyet ami megfelel számodra és nem alacsonyabb rendű 🙄

Továbbá jogod van ahhoz is, hog, felnőtt módjára eltiplizz a nagybetűs életbe.

Ahhoz is jogod van, hogy kinyilvánisd a veleményed csak nem biztos, hogy ennek fényében lesz családtagod aki díjazza is.

Szüleidnek joga van azt engedni ott lakni akit szeretnének, annyit kérni vagy nem kérni a kasszába amennyit jónak vélnek.

Joguk van ki tenni mindkettőtőket.

Tesódnak joga van annyi gyerekhez amennyit fel tud nevelni, az már más kérdés, hogy ezt van pofájuk más nyakára vállalni. 🤷‍♀️


Mindazonálltal a legtöbb joga a szüleidnek van! Szóval valahogy amondó vagyok pofát súlyba vagy lehet önállósodni.

2021. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!