Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
 91/145 anonim ***** válasza:
95%
Jaja, ahogy már mások is megjegyezték, már többszörösen belekeveredtél a amgad által alkotott történetbe.... Szóval már nem bizonygass semmit.
2021. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 A kérdező kommentje:

Csak egyetlen ellentmondást mondj akkor, most már kiváncsi vagyok.

Azért nem olyan hű de komplex amit elmeséltem hogy egy átlagos mentális képességű ember ne tudja értelmezni.

2021. júl. 3. 22:36
 93/145 anonim ***** válasza:
72%
Nem ismétlem magam, olvass vissza, vagy ahhoz már lusta vagy?
2021. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam, de szerintem mindent megválaszoltam ami nem volt egyértelmű.


De közelítsük meg a dolgot máshogy. Mi okom lenne hazudni miközben segítséget kérek? Vagy van aki szerint ez vicces? Ha kitalált sztori lenne, nem gondolod hogy egyszerűbbet találtam volna ki ami hihetőbb is?


Mellesleg ha csak 1% esély van rá hogy egy ilyen kérdés igaz, már megérné komolyan venni mert nem éppen a brassói receptje érdekelt hanem kicsit komolyabb téren kértem segítséget. Ha komolyan veszitek a kérdést és kamu, semmit se veszítetek vele, a jóindulat és emberség megvolt. Fordított esetben ha viszont nem veszitek komolyan és kiderül hogy nem volt kamu, nem tudom hogy számoltok el a lelkiismeretetekkel.


Ezt most a kérdéstől függetlenül írom mindenkinek aki csak trollkodni jár az ilyen kérdésekhez.


Kicsit szálljunk magunkba emberek.

Vagy mi a következő lépés, ha felhív valaki egy lelkisegély vonalat ott is rácsapják a telefont hogy haha kamus?!


Lehet hogy most egyesek büszkén verik a mellüket hogy az interneten belekötöttek ma is valakibe, hogy megmondták neki és tettek azért hogy a világ ma is kicsit rosszabb hely legyen, de fel se fogják ezek a szemétládák hogy mekkora kárt tudnak ezzel okozni és fordított esetben nekik hogy esne.



Innentől viszont inkább nem is szeretnék válaszokat mivel az a pár ember aki komolyan vett, már meg is mentett a diákhhiteles és balatoni melós ötlettel. Most minden erőmön ezeken leszek hogy megmutassam a sok rosszindulatú embernek hogy nem tudtak kicsinálni!


Ezzel le is zárom a vitát részemről.

2021. júl. 3. 22:59
 95/145 anonim ***** válasza:
78%
És MELYIK kocsmában szolgálják őt ki piával??? :D Hagyjuk már, hülye kamus.
2021. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 A kérdező kommentje:
Sajnos kiszolgálják, ahogy az összes többi kiskorút is.
2021. júl. 4. 12:03
 97/145 anonim ***** válasza:
94%
Kíváncsi lennék ugyan mennyi piádat vedelte be?
2021. júl. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 A kérdező kommentje:
Közel 12 liter töményet a bő egy hónap alatt.
2021. júl. 4. 12:15
 99/145 anonim ***** válasza:
95%

És 12 L kerülne 2-300 ezerbe..


[link]

2021. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 anonim ***** válasza:
95%
#99, na igen, a számolgatás sem az erőssége. Ráadásul max. fele-kétharmad áron lehetne elsózni ezeket a piákat.
2021. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!