Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 A kérdező kommentje:

Nincs főbérlő csak tulaj.

A tulaj meg leszarja hogy mi van, ameddig nem verem szét a lakást és minden hónapban ha jön akkor tudom fizetni az albit.

2021. júl. 3. 12:44
 52/145 anonim ***** válasza:
100%

A válasz meg lett írva, vegyél fel diákhitelt.

Továbbá: ha az egy darab szabad vasárnapodon meg tudtál tervezni/építeni egy többmilliós bányászgépet - gratulálok -, akkor most, hogy nincs munkád, és egyetem se, ez még jobban menni fog.

2021. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
85%
Milyen barát visz neked ennyi piát, mikor a szagát sem bírod???
2021. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 A kérdező kommentje:

52-es, nem mondtál hülyeséget, csak szerintem nem éppen elég nagy a kereslet ilyen gépekre hogy megéljek építésből. Mellesleg tényleg max 10 alkatrészt kellett összedugni, meg ugye egy szoftvert rárakni (amit nyilván nem én írtam) tehát nem egy hű de nagy munka hogy tízezreket kérjek érte!


A diákhitel viszont megoldás lehet egy időre, csak félek hogy adóságspirálba kerülök ha elfogy és még azt is törleszthetem.

2021. júl. 3. 12:49
 55/145 anonim ***** válasza:
100%
#53, az, akinek megtervez egy többszázmilliós bányászgépet egy délután, miközben vagy az egyetemen van, vagy vendéglátózik.
2021. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:
100%
hehe, ezt oktatni kellene - a minden ízében vérző kérdés.
2021. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 A kérdező kommentje:
Kedves 53-as, az évek alatt gyűlt össze ennyi, 18 éves korom óta és távolabbi ismerősök. Volt olyan szülinap mikor 6 üveggel is kaptam.
2021. júl. 3. 12:50
 58/145 anonim ***** válasza:
85%
Aha. A távolabbi ismerős nyilván nem draga piát fog vinni ajandekba
2021. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim ***** válasza:
93%

Milyen adósságspirál, az ég áldjon meg, 22 éves vagy, hamarosan végzel, MOST vagy sz*rban, lépjél hát. Vedd fel a diákhitelt, majd visszafizeted.

A piáidra meg vessél keresztet, legalább nem kell törölgetni róluk a port.

2021. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 A kérdező kommentje:

Na jó, aki tényleg nem akar segíteni az csak lépjen tovább a kövi kérdésre.


A diákhiteles ötletet pedig köszönöm, az egyetlen hasznos tipp eddig.



Amúgy nem szeretnék megbántani senkit, de még csak informatikusnak se kell lenni ahhoz a 21. században hogy 10 alkatrészt összepattintson az ember. Vagy az verte ki a biztosítékot hogy több milliós gép? Csak a videókártyák darabja volt közel fél millió, mégis kb 1 perc volt bepattintani őket a helyükre.

2021. júl. 3. 12:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!