Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/145 A kérdező kommentje:
Nem most vesztettem el hanem több mint 4 hónapja. Szép is lett volna ha most vesztettem volna el és fel is éltem volna a tartalékaimat pár nap alatt!
2021. júl. 3. 13:23
 72/145 anonim ***** válasza:
88%

Ha hónapok óta nincs munkád - fogjuk rá a vírusra -, és elkezdted felélni (sőt, fel is éled) a tartalékaidat, eddig mégis mi a fenét tettél azért, hogy ne csússzál tovább?

Ugye, nem azt akarod mondani, hogy a 20 üveg pia volt a megtakarításod?

Hogy egyetemista létedre ne jutna eszedbe magadtól a diákhitel?

Hogy a sok, piát ajándékozó haver/barát ne tudott volna hozni/ajánlani egy-egy munkalehetőséget?

2021. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/145 A kérdező kommentje:

Több százezer megtakarításom volt, amit a hónapok alatt éltem fel. Kerestem melót hónapokig de nem találtam sajnos, vagy csak olyat ami megkövetelte volna hogy az egyetemet otthagyjam.


A diákhitel jogos...egyszerűen kiment a fejemből, nem gondoltam rá fél évvel a diploma előtt.

2021. júl. 3. 13:34
 74/145 anonim ***** válasza:
91%

Hogy került be az alkesz öccs az albérletbe (másik városban), ha ugyanakkor egész nap a pénzelős nagyinál héderezik...???


Ez kiderült már?

2021. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/145 anonim ***** válasza:
24%

Na, akkor egy pillanatra komolyan véve:


Katonai tanulmányi szerződés?

2021. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/145 anonim ***** válasza:
98%

Önellátóan, külön élsz - de apád csicskáztat téged...????? Beparancoslja oda az öcsédet...?


Ez remélem igaz, mert viccnek túl durva lenne. :-DDDDDDD

2021. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/145 anonim ***** válasza:
15%

Azonnal bentlakásos meló... Sajnos együtt érzek veled hasoó helyzetbe vagyok szintén testvér miatt.


Segédmunkás, takarító, kerészt is keresnek havi nettó 300 ért láttam most hirdetést de én lány vagyok oda nem jelentkezhetek... Bazdki... Nagyon sajnállak.


Ha gondolod írj.


Mindenféle kapcsolat megszakítás ezek után mindenkivel

2021. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/145 anonim ***** válasza:
28%
Szerintetek minden kamu bazmeg, de akkor nem értem, hogy minek jártok ide? Segíteni nem tudtok, akkor meg?
2021. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/145 anonim ***** válasza:
7%
Itt a sok szar életű troll aki más nyomorán röhög...de bezzeg pislogna ha ő is ilyen helyzetbe kerülne mikor már vakarja a fejét h egyáltalan elinduljon-e a boltba egy kiló kenyérért hogy tudjon zsíros kenyeret enni
2021. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/145 anonim ***** válasza:
95%
#78-79, hallgatjuk a te megoldási javaslataidat. Csak bátran!
2021. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!