Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
0%
Már javasoltam neki és nem fikáztam 💋
2021. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
97%

#81, az egész nyitó poszt arról szól, hogy az alkoholista öccse tartozik neki. Meg hogy az apja mekkora állat. És az öreganyja is az.

Elég lett volna annyit írnia, hogy nincs munkája, veszélyben a megélhetése, és adjunk már pár tippet.

Helyette ő arra várta a megoldást, hogy a semmirekellő öccséből hogyan "verje" ki a felé fennálló tartozást. Pedig az a pénzt - pár százezer - se oldaná meg hosszútávon a jelenlegi helyzetét.

2021. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 A kérdező kommentje:
Addig hátha elég lett volna amíg találok munkát, most hogy nyitott minden.
2021. júl. 3. 15:45
 84/145 anonim ***** válasza:
95%
Hogy tudta meginni a piádat ha nem laktok együtt?
2021. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
94%
#84, fentebb írta, hogy együtt karanténoztak, apai/nagyanyai parancsra. Gondolom, akkor.
2021. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
96%

Minden nyár arról szól, hogy mekkora fizukért keresnek vendéglátósokat a Balatonra. Gyakorlatod is van, szóval szerintem menj le, told le a nyarat, akkor lesz annyi tartalékod amivel szeptembertől kihúzod egyetem mellett is egy újabb munkáig. A Balcsin sok helyen adnak szállást is, bár a munka durván sok. Vagy diákhitel.

A családodat meg innentől felejtsd el. Segíteni nem segítenek, csak lehúznak. Anyagilag és lelkileg is. Őszintén kell ez neked? Nagyanyád, ha most nem segít, akkor ápoltassa magát a kiskedvenccel és ennyi. Apád és tesód meg alkoholista, abból jó nem sül ki. Szóval közösségi oldalakról letiltatod őket, telefonszámot cserélsz, ha meg véletlenül rád találnak és zaklatnak hívod a rendőrséget. Felnőtt vagy nem vagy köteles kapcsolatot tartani. Koncentrálj a gödörből kimászásra, utána tanulmányaidra és a karrieredre és egy normális párkapcsolatra. Esetleg keress egy pszichológust, ha nem tudnál elszakadni a téged tönkretevő családodtól. Lehet menni TB alapon is, akkor ingyen lesz.

2021. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 anonim ***** válasza:
94%

Ahha.. Szal öasze voltatok zárva 10-14 napra.. Ő meg megitta a szemed láttára a piát..



[link]

2021. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 A kérdező kommentje:

1 hónapra


Azt mondta kifizeti

2021. júl. 3. 21:44
 89/145 anonim ***** válasza:
95%
Mi a jo ezekben a anpi szintü kitalációkban?
2021. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 A kérdező kommentje:

Kedves 89-es

Szerintem gondolkozz el a válaszodon.


Nem magam miatt, hanem mielőtt egy másik magamfajta kétségbeesett embernek próbálsz ártani.


Nincs undorítóbb dolog mint mikor a szakadék szélén álló emberen löknek még egyet. Ha segíteni nem tudsz, csak lapozz tovább a következő kérdésre a provokáció helyett.


Kívánom ennek ellenére hogy te sose kerülj ilyen helyzetbe és sose tapasztald meg hogy milyen valós is lehet a sztorim.

2021. júl. 3. 22:24
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!