Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/145 A kérdező kommentje:
És igen, a távolabbi ismerős drága piát hozott amiért jófejségből segítettem neki ingyen. Igaz, én szúrtam el mikor mondtam hogy köszi, de nem kérek pénzt. Akkor hozta a piát. De utólag hogy mondjam hogy köszi, de akkor már mégis jobb lett volna a pia ára ha ennyire akart adni valamit.
2021. júl. 3. 13:01
 62/145 anonim ***** válasza:
98%

#60, de még csak informatikusnak se kell lenni ahhoz a 21. században hogy 10 alkatrészt összepattintson az ember


Érdekes, ez a nagybátyád barátjának sem ment. A többmilliós gép tulajdonosának. Különben nem kért volna meg mondjuk téged. Egy üveg piáért cserébe.

2021. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/145 anonim ***** válasza:
92%

1. Diákhitel. Ebből lesz pénzed

2. Munkakeresés ezerrel, elvállalhatsz bármit, úgyis rossz helyzetben vagy, majd később váltasz

3. Öcséd kedvenc kocsmáját feljelented a megfelelő helyeken, mivel fiatalkorúakat szolgálnak ki

4. Feljelented az öcsédet is. Ott a gyámügy, meg olvass utána hol lehet még.

5. Megszakítod velük a kapcsolatot, ebből már normális család nem lesz

2021. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/145 A kérdező kommentje:

Haverom nagybátyja


Tipikus gazdag vállalkozó 50-es pasi aki nem igazán ért ezekhez viszont azt tudja hogy a kriptoban sok pénz van, ezért be is fektetett.

2021. júl. 3. 13:13
 65/145 A kérdező kommentje:

Köszi 63-as, pont ezt fogom tenni!

Végre valaki nem kötekedik hanem segít!

2021. júl. 3. 13:15
 66/145 anonim ***** válasza:
82%

Tételezzük fel, hogy megkapod az öcsédtől azt a 2-300 ezret, ami max. egy hónapra húzna ki a bajból.

Akkor hogyan lenne tovább?

2021. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/145 anonim ***** válasza:
98%

64.-re, a kérdezőnek.


Aha...egy gépet nem tud összepakolni, de üzemeltetni a bányászatot azt igen, vagy ad neked érte heti 2 rekesz sört? >:)

2021. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/145 anonim ***** válasza:
98%
Most vesztetted el a virus miatt a munkad? Pont most? :D
2021. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/145 anonim ***** válasza:
83%

"Öcséd kedvenc kocsmáját feljelented a megfelelő helyeken, mivel fiatalkorúakat szolgálnak ki"


Már írta, hogy más szülők kihívták a rendőrséget, de nem történt semmi, mert időközben hazazavarták a kiskorúakat.



"Feljelented az öcsédet is. Ott a gyámügy, meg olvass utána hol lehet még."


Mivel jelenti fel?

2021. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/145 A kérdező kommentje:
Beállítottam neki mindent, onnantól egyszerű üzemeltetni, gyorsan beletanult. Az újabb bányászprogramok viszonylag hülyebiztosak. A ventik sebességét is pl nem manuálisan állítja hanem hőfok függvényében. Nyilván nem hozza ki belőle a maximumot így, de elrontani se tudja.
2021. júl. 3. 13:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!