Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
 81/134 anonim ***** válasza:
23%
nyugi, 79, jó eséllyel bolgodabb vagyok 25 év házasság után, mint itt sok savanyú szingli pcsa. Akkor is, ha volt síró kicsi az esküvőnkön.
2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/134 anonim ***** válasza:
87%
76. Ti nem, más meg igen. Az esküvő az adott pár napja, minden legyen úgy, ahogy ők akarják. Eszembe nem jutna a magam akaratát erőltetni egy esküvőn... Akinek nem tetszik, az vegyen egy vödröt, és hordja el magát iziben.
2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/134 anonim ***** válasza:
70%
Ebben most az a jó, hogy ha a testvére tette volna fel a kérdést, (hogy miért nem viheti a kölykeit), akkor kb ugyanezek az emberek esnének neki, hogy mit gondol, kinek hiányoznak, nem igaz, hogy nem tudja tiszteletben tartani a húga kérését, bla...bla..bla...
2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/134 anonim ***** válasza:
85%
Ha tehetem, akkor felnőtt programokra a gyerekeim nélkül megyek. Kérdés, hogy a testvérednek van-e kire bíznia a gyerekeket. A szüleitek, gondolom, az esküvőn lesznek, feltételezem, hogy a gyerekek apukája is ott lesz. Nem biztos, hogy van olyan, aki 3 gyereket be tud vállalni egyszerre. A másik meg, hogy attól is függ, hogy hogyan közlik ezt az emberrel.
2021. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/134 anonim ***** válasza:
64%
82.: Jaj hagyjuk már, hogy az a besavanyodott meg a szingli 3,14csa, aki nem a mártírom ősanyák szánalmas életét vegetálja... Bizonyítottan gyerekmentesen boldogabb az élet. U.i.: nem vagyok szingli, szimplán egy gyerekmentes.
2021. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/134 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez köztetek nem erről szól. Nem vagytok ti jóban a tesóddal. Ha igazi szeretet teljes lenne a kapcsolatotok akkor ez úgy működne, hogy meghívnád az unokahúgaidat vagy unokaöcséidet, nem a nővéred gyerekeiként tekintenél rájuk , ő pedig megbeszélné veled és valószínű megoldaná a felügyeletüket. Nem erről van itt szó, ez régóta rossz már.
2021. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/134 anonim ***** válasza:
59%
Még mindig úgy gondolom, hogy itt a probléma nem maga az, hogy a gyerekek nem mehetnek, hanem az ahogy ezt a kérdező kijelentette. Ha nekem azt mondja valaki, hogy ne vigyem a gyerekem/ferjem az adott eseményre, mert akármi, azt megértem, és lehet hogy nem tetszik a helyzet, de szó nélkü, elfogadom. Ha viszont azt mondja, azért ne vigyem, hogy mast megtudjon hívni helyettük, azon felháborodok, szóvá is teszem és nem megyek el én sem. A körítés lényeges, a szavaknak ereje van ám.
2021. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/134 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként kérdező, ott rontottad el, hogy magyarázkodtál. Ne jöjjenek, mert akkor nem lesz hely a keresztszüleidnek, stb. Annyit kell ilyenkor mondani, hogy gyerekmentes esküvőt szeretnétek, és vége. Nem, nem az ő gyerekeire, hanem senkiére se vágysz aznap. Így nem veheti személyeskedésnek.
2021. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/134 anonim ***** válasza:
34%
88 van, de a semmin pörögsz
2021. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/134 A kérdező kommentje:
88 - és mi az az akármi? Természetesen én sem a képébe vágtam, hogy nem jöhetnek, próbáltam, kedvesen, több érvvel megmagyarázni, hogy miért érzem úgy, hogy a kicsiknek itt most nincs helyük. De megértem, azt aki másképp gondolja és tiszteletben tartom.
2021. szept. 15. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!